icon

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті)

phone

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Арт терапія

Арт терапія - це спеціалізована форма психотерапії, заснована на мистецтві, в першу чергу образотворчої і творчої діяльності.

Арт терапія для дітей і дорослих

Арт терапія не має ні обмежень, ні протипоказань, будучи безпечним і «екологічним» методом.

Опис методу арт терапії

Арт терапія - це спеціалізована форма психотерапії, заснована на мистецтві, в першу чергу образотворчої і творчої діяльності.

Суть арт терапії в тому, щоб допомогти людині (як дорослому, так і дитині) заспокоїтися, вгамувати душевну або фізичну біль шляхом творення. Творчий процес змінює ставлення людини до власного негативного досвіду, переживань, хвороб і дозволяє досягти психічного комфорту.

Як тільки людина бере в руки пензлик, пластилін, або пісок вона вивільняє свою підсвідомість. У підсумку виходить зцілення через самовираження творчого потенціалу. Це природний шлях зцілення, коли негативні емоції перетворюються в позитивні. Арт терапевтичні заняття надають сил, впевненості, допомагають знайти вихід зі складної ситуації. Використання художньої творчості надає допомогу в підвищенні самооцінки і адекватного прийняття себе в соціумі. У процесі творчості на поверхню виходять багато проблем, які були глибоко приховані і вирішуються вони безболісно.

Важко переоцінити важливість застосування прийомів арт терапії при корекції неврозів та неврозоподібних станів. Психотерапевти відзначають, що арт терапія не просто позитивно впливає на загальний стан клієнта, а й сприяє позбавленню від психосоматичних порушень.

Що робить арт терапія

Допомагає розвивати дрібну моторику, а значить стимулювати роботу мозку і навик координації рухів людям з:

 • ДЦП
 • СДУГ
 • Аутизмом
 • Неврозами
 • Енурезом
 • Заїканням
 • Інсультом
 • Розумовою відсталістю
 • Затримкою мовного і психічного розвитку

Ефекти

 • Допомагає опрацювати агресію і подолати її
 • Створює позитивний емоційний настрій
 • Ефективно допомагає в боротьбі зі страхами
 • Розвиває почуття внутрішнього контролю
 • Дозволяє звернутися до тих проблем або фантазіям, які з яких-небудь причин важко обговорювати вербально
 • Дозволяє опрацювати думки і емоції, які людина звикла придушувати
 • Створює умови для експериментування з кинестетическими і зоровими відчуттями, стимулює розвиток сенсомоторних умінь і в цілому правої півкулі головного мозку, що відповідають за інтуїцію і орієнтацію в просторі
 • Сприяє творчому самовираженню, розвитку уяви, естетичного досвіду, практичних навичок образотворчої діяльності, художніх здібностей в цілому
 • Підвищує адаптаційні можливості дитини до повсякденного життя і школі. Знижує стомлення, негативні емоційні стани і їх прояви, пов'язані з навчанням
 • Ефективна в корекції різних відхилень і порушень особистісного розвитку. Спирається на здоровий потенціал особистості, внутрішні механізми саморегуляції і зцілення
 • Дає можливість, на символічному рівні, експериментувати з різними почуттями, досліджувати і виражати їх в соціально прийнятній формі

Види арт терапії

Найбільш популярними і часто використовуваними видами арт терапії є: ізотерапія, казкотерапія, ігрова терапія, пісочна терапія, музична терапія, фототерапія. Дуже часто перераховані види терапії переплітаються в одному занятті (терапевтичної сесії).

 • Пісочна терапія

Це одне з глибинних напрямків арт терапії, яке за допомогою піску в пісочниці, під керівництвом психотерапевта, направляє людину в глибини себе самого. Пісок, завдяки своїм неповторним сенсорним якостям, через кінчики пальців рук (в яких знаходиться безліч нервових закінчень) дає розслаблення всьому організму і все глибинне починає поступово і дуже дбайливо виходити на усвідомлення людиною. Людина знаходить сам у собі всі відповіді на свої питання.

Пісок - це прекрасний розвиваючий матеріал для дітей. Він надає дитині можливість прожити накопичений психологічний досвід, відпрацювати і закріпити знання про себе і в світі. Пісок може служити посередником в іграх дітей, особливо сором'язливих або таких малюків, яким важко знайти собі друзів. Він також грає роль і в розвитку інтелекту дитини, бо виступає в якості тактильного «тренажера», розвиває уяву, покращує мову; його використання вимагає від дитини дотримання певних правил і норм, а часом і терпіння. Пісок знижує агресію, вчить дітей бути уважними і контролювати свої дії. Синхронізує роботу правої і лівої півкуль головного мозку.

Цей напрямок дуже ефективний, як в роботі з дітьми, так і з дорослими.

 • Казкотерапія

Казкотерапія або «лікування казками» - це напрямок сучасної психотерапії, який активно розвивається. У казкотерапії використовуються терапевтичні казки, спеціально сконструйовані історії, метафорично розповідають про проблеми і переживання, з якими стикається дитина або дорослий клієнт. За допомогою казки можна передавати знання, проводити діагностику, надавати психологічну допомогу.

 • Ізотерапія

Образотворче мистецтво грає величезну роль у формуванні духовно розвиненої особистості, в удосконаленні почуттів, сприйнятті явищ життя і природи. Висловлюючи себе через малюнок, людина дає вихід своїм почуттям, бажанням, мріям, перебудовує свої відносини в різних ситуаціях і безболісно стикається з деякими страшними, неприємними, травмуючими образами. Ізотерапія - один з найефективніших і універсальних інструментів в психологічній роботі.

Як це робимо ми

Кожен клієнт, який приходить в наш Центр стимуляції мозку, отримує можливість повного і всебічного обстеження і консультування.

З огляду на Ваш психологічний і фізичний стан, а також особливості Вашого запиту, ми підберемо оптимальну програму терапевтичних сесій, яка буде включати ті напрямки арт терапії, які будуть ефективніші саме для вас.

Багата і різноманітна матеріальна база (тематичні набори фігурок в пісочниці, матеріали для малювання та ліплення) дозволять Вам комфортно і із задоволенням проводити сеанси арт терапії в нашому Центрі.

Фахівці

Писарчук Людмила Іванівна
Писарчук Людмила Іванівна

Психолог, дитячий психолог, викладач соціальних дисциплін

Романченко Ірина Віталіївна
Романченко Ірина Віталіївна

Психолог, фахівець по роботі з Томатіс

Слободенюк Олег Юрійович
Слободенюк Олег Юрійович

Сенсорний педагог

Ліцензії та сертифікати

Лицензия № 282410

Лицензия № 282410

Сертификат ISO 9001-2015 UA229123

Сертификат ISO 9001-2015 UA229123

Сертификат ISO 9001-2015 UA229123 (ENG)

Сертификат ISO 9001-2015 UA229123 (ENG)

Сертификат ISO 9001-2015 UA229124

Сертификат ISO 9001-2015 UA229124

Ціни

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті