icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

phone

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Послуга на даний момент не доступна

Ботулінотерапія дітям

Лікування різних неврологічних і ортопедичних патологій у дітей шляхом введення препаратів на основі ботулінотоксину. Мікродози нейротоксину при правильному введенні не завдають шкоди і надають ефективну терапевтичну дію.

Ботулінотерапія дітям у Білій Церкві

Вам рекомендували провести ботулінотерапію при ДЦП, але ви не знаєте, куди звернутися? У вашої дитини хронічні болі та ви шукайте якісний спосіб, як їй допомогти? Ботулінотерапія дітям у Білій Церкві проводиться досвідченими фахівцями, які працюють у Клініці ЦСМ.

Ботулінотерапія в неврології — це методика лікування ін’єкціями ботулінічного токсину патологій, які супроводжуються спазмами, вегетативними дисфункціями та больовими відчуттями. Ін’єкційне введення препаратів ботулотоксину типу А застосовується в клінічній практиці дитячих неврологів протягом 20 років, і за цей період методика введення нейротоксину зарекомендувала себе не тільки як ефективна, але й як безпечна.

Неврологічні показання для застосування препаратів ботулотоксину

Нейротоксин, що виробляється у разі зараження ботулізмом, завдає організму людини вагомої шкоди й у високих дозах може бути смертельно небезпечним. Однак завдяки роботі вчених з’явилася методика, суть якої полягає в застосуванні маленьких дозувань цієї токсичної речовини. Вона може використовуватися в неврології, ортопедії та косметології, оскільки в мікродозах і у разі правильного введення ботулінічний токсин не завдає шкоди та має терапевтичну дію.

Реакції на введення препаратів на основі ботулотоксину носять локальний характер і в здебільшого не супроводжуються негативними побічними ефектами. Саме тому ботулінотерапія дітям була схвалена багатьма фахівцями та стала проводитися при різних неврологічних і ортопедичних патологіях.

Ботулінотерапія виконується за допомогою ін’єкцій таких препаратів, як «Ботокс», «Ксеомін», «Диспорт» тощо. Дієвим компонентом цих лікарських засобів є ботулінічний токсин типу А, який виробляється збудниками ботулізму Clostridium botulinum. Ін’єкції «Ботокса» та його аналогів у певну зону допомагають «відключати» передачу до неї нервових імпульсів. У результаті м’яз паралізується, у ньому усуваються спазми.

Симптоми

Виконання сеансів ботулінотерапіі дітям може призначатися для усунення різних пов’язаних із фокальною спастичністю симптомів:

Неврологічні показання для застосування препаратів із ботулотоксином типу А визначаються після проведення всебічного обстеження дитини і врахування всіх можливих протипоказань щодо його підшкірного або внутрішньом’язового введення.

Захворювання

Лікування дітей «Ботоксом» або його аналогами може рекомендуватися у разі виявлення таких захворювань і станів:

Також вказане лікування рекомендують у разі наявності різних варіацій больового синдрому:

Показання для введення ботулотоксину визначаються сертифікованим фахівцем із ботулінотерапії, який є лікарем-неврологом, що пройшов спеціальне навчання.

Протипоказання до ботулотоксину

Абсолютними протипоказаннями до ботулотоксину типу А є такі наявні у хворої дитини патології:

Відносними перешкодами для виконання ін’єкцій препаратів на основі ботулотоксину є такі клінічні випадки:

У разі виявлення відносних протипоказань рішення про доцільність виконання ін’єкцій ботулінічного токсину ухвалюється індивідуально.

Підготовка

Якщо в лікувальних цілях планується використовувати ботокс, у неврології проводиться попередній огляд хворого та збір анамнезу. У разі необхідності пацієнту призначаються різні діагностичні дослідження для встановлення та уникнення протипоказань, визначення дози та зони введення ботулотоксину.

Лікар пояснює батькам дитини порядок виконання методики та принцип її дії, дає рекомендації щодо психологічної підготовки дитини до процедури, роз’яснює, наскільки болісно переносяться ін’єкції і як позбутися страху перед їх виконанням. У разі необхідності спеціаліст рекомендує відмовитися від вживання деяких препаратів (наприклад, засобів, що розріджують кров), застосування яких може перешкодити процедурі.

Процедура ботулінотерапії

Протокол сеансу ботулінотерапії складається персонально для кожної дитини. Лікар розраховує необхідну для отримання терапевтичного ефекту дозу препарату, визначає зону введення та позначає її на шкірі. Для зменшення хворобливих проявів наноситься гель з анестетиком.

Ін’єкції ботулотоксину проводяться за допомогою тонкої голки та шприца. Перед їхнім виконанням місце введення препарату знезаражується антисептиком.

Процедура проводиться в режимі одного дня. Після її завершення пацієнт залишається впродовж певного часу під наглядом лікаря, отримує рекомендації щодо дотримання деяких обмежень протягом реабілітаційного періоду. З огляду на діагноз призначається дата наступного візиту до лікаря для оцінювання ефективності дії ботулотоксину.

Ефекти ботулінотерапії

Принцип механізму дії ботулотоксину пов’язаний із процесами, що відбуваються в нервово-м’язових синапсах, під час яких він блокує передачу нервових імпульсів, які відповідають за скорочення м’язів або виникнення болю. Після проведення процедури ботулінотерапії нервовий сигнал переривається. Він не досягає точки призначення та не спричиняє відповідної реакції у вигляді болю або спазму.

Ефект ботулінотерапії з’являється не відразу. Оцінити її ефективність можна через кілька днів після ін’єкції і утримується від 4 до 9 місяців. Тривалість ефекту залежить від діагнозу, вираженості патологічного процесу та введеного препарату. У неврології ефективність процедури визначається за результатами міографії й аналізу суб’єктивних відчуттів, зниження болю, поліпшення рухливості або відновлення інших втрачених функцій.

Наші переваги

  1. Індивідуальний підхід під час визначення показань.
  2. Високий рівень кваліфікації та великий досвід роботи фахівців з ботулінотерапії.
  3. Застосування сертифікованих препаратів.
  4. Виконання ботулінотерапії за міжнародними стандартами.
  5. Суворе дотримання правил асептики й антисептики.
  6. Доступна ціна.

У разі проведення ботулінотерапії в неврології вартість процедури залежить від діагнозу, застосовуваного препарату та його дози. Дізнатися точну ціну можна після проведення консультації дитячого невролога. Для оформлення запису на ботулінотерапію та на прийом до лікаря в зручний для вас час достатньо зателефонувати до контакт-центру Клініки ЦСМ у Білій Церкві. Також можна оформити запис у режимі онлайн або замовити зворотний дзвінок.

Лікарі

Вашій дитині необхідно провести сеанс ботулінотерапії? Шукайте досвідченого дитячого невролога? Звернення в Клініку ЦСМ для виконання ботулінотерапії в Білій Церкві допоможе вам отримати комплексну та висококваліфіковану допомогу. У разі необхідності в клініці буде проведена консультація педіатра, нейрореабілітолога або дитячого ортопеда.

Ліцензії та сертифікати

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті