icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (відкриття в жовтні) (На карті)

phone

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Клітинна терапія

Можливість лікування дітей стовбуровими клітинами - результат активного розвитку і застосування клітинної терапії в медицині. Велика класифікація та способи отримання донорських клітин дозволяють вибрати найбільш ефективний і безпечний метод лікування.

Клітинна терапія: лікування дітей стовбуровими клітинами

Клітинна терапія — це новий напрям у медицині, який полягає в трансплантації клітин до хворого органу. Біоматеріал для клітинної терапії беруть із натуральних клітин або вирощених штучним шляхом із використанням методу культивування.В основному це — стовбурові клітини, які мають регенеративну здатність.

Стовбурові клітини — це клітини-попередники або їх ще називають незрілими клітинами. Вони розвиваються в будь-які клітини, тому добре підходять для трансплантології. Така технологія належить до дорогих інноваційних методик, оскільки вимагає спеціального обладнання для її реалізації.

Раніше клітинну терапію практикували тільки провідні клініки світу, зараз такі операції роблять і в Україні. У Клініці ЦСМ можна пройти консультацію, діагностику та провести лікування методом клітинної терапії.

Види стовбурових клітин

Існує кілька критеріїв, за якими ділять стовбурові клітини на категорії. З огляду на джерело клітинного матеріалу вони можуть бути:

 • жировими;
 • фетальними;
 • пуповинними;
 • постнатальними;
 • ембріональними.

Аутологічні матеріали, тобто взяті зі зрілого організму, мають не надто велику латентність. Вони трансформуються не в таке розмаїття клітин, як ембріональні варіанти. Але лікування такими стовбуровими клітинами безпечніше й ефективніше, до того ж, не порушує етичні норми.

Також виокремлюють такі види стовбурових клітин дорослого організму:

 • гемопоетичні або кровотворні;
 • мультипотентні мезенхімальні або стромальні;
 • тканиноспецифічні прогеніторні.

Окремо можуть виносити з класифікації клітини пуповинної крові з огляду на їхній високий регенеративний потенціал і здатність диференціюватися в клітини різних органів і тканин. Також бувають інші види — плюрипотентні, нейтральні, тотипотентні, соматичні, аутологічні.

Крім пуповинної крові та ембріона, джерелами стовбурових клітин можуть також бути:

 • плацента;
 • яйцеклітина;
 • пульпа зуба;
 • кістковий мозок;
 • жирова тканина;
 • волосяний фолікул;
 • сполучна тканина пуповини.

Зараз можна говорити про активний розвиток і застосування клітинної терапії в медицині, що підтверджуються багатьма дослідженнями. Тому у них велика класифікація та способи отримання донорських клітин.

Що лікують стовбуровими клітинами

На ключове питання, що лікують стовбуровими клітинами, достатньо широка відповідь. Терапія підходить для лікування багатьох важких захворювань. Основні показання до застосування стовбурових клітин такі:

 • ДЦП
 • РАС
 • Аутизм
 • Остеопороз
 • Цироз печінки
 • Синдром Аспергера
 • Лейкози та лімфоми
 • Апластична анемія
 • Цукровий діабет 2-го типу
 • Печінкова недостатність
 • Розлади нервової системи

Також лікування стовбуровими клітинами вибирають для відновлення нервової тканини, ортопедичних захворювань і патологій аутоімунного характеру, включно з первинними імунодефіцитами. У показання входять не тільки проблеми з опорно-руховим апаратом у дорослих і дітей, а також наслідки травм головного мозку та нівелювання рубцевої тканини.

Особливо активно використовують клітинну терапію для дітей із ДЦП, наразі це — найефективніший метод лікування цієї хвороби.

Протипоказання до лікування стовбуровими клітинами

Незважаючи на популярність і універсальність клітинної терапії, існують клінічні ситуації, під час яких заборонено її використовувати. Протипоказання до лікування стовбуровими клітинами охоплюють такий перелік захворювань:

 • гостра фаза ЧМТ;
 • туберкульоз кісток;
 • злоякісні пухлини;
 • серцева недостатність;
 • порушення згортання крові;
 • дихальна недостатність;
 • гнійні захворювання суглобів;
 • інфекційні захворювання в гострій фазі;
 • нестабільна гемодинаміка.

Перед отриманням клітинної терапії важливо ретельно пройти діагностику, щоби уникнути наявності захворювань зі списку протипоказань. У Клініці ЦСМ вам проведуть обстеження та нададуть необхідні медичні послуги для встановлення діагнозу та призначення лікування стовбуровими клітинами або іншим методом.

Які є методи клітинної терапії

Організм людини складається зі звичайних клітин і таких, які внаслідок онтогенезу перетворяться в клітини потрібних тканин. Стовбурові клітини — це саме такий вид, який здатен до перетворення. У що перетворяться стовбурові клітини, залежить від способу їхньої культивації, який коригує медицина під час лікування цим методом. Чим старшою стає людина, тим більше зменшується в її організмі резерв таких незрілих клітин. Це призводить до розвитку багатьох вікових захворювань — складніше зростаються кістки при переломах, з’являються ознаки старіння тощо.

Нинішній розвиток біотехнологій дає змогу ефективно впливати на організм для видалення багатьох негативних факторів. Так, стовбуровими клітинами виконують такі терапевтичні методи, як:

 1. Активація регенераційних і обмінних процесів організму.
  Такі елементи впливають на процеси та стимулюють функціонування органів і систем у активнішому ритмі.
 2. Підвищення тонусу організму.
  Це особливо необхідно при астенічному синдромі.
 3. Прискорення реабілітації після травм або операцій.
  Стовбурові клітини людини мають регенеративну функцію та прискорюють зростання кісток і тканин. Методика підходить і для зменшення запалення.
 4. Стимуляція імунної системи.
 5. Підвищення розумової працездатності.
  Зокрема, у разі появи ознак розвитку слабоумства.

Також застосування стовбурових клітин дає змогу зробити стимуляцію роботи гормональної системи. Ця методика підходить для багатьох завдань відновлення життєдіяльності організму.

Як виконують лікування стовбуровими клітинами

Застосування стовбурових клітин у медицині сприяє лікуванню багатьох захворювань. Методика полягає у введенні їх до людського організму. Для проведення клітинної терапії важливо використовувати аутологічні стовбурові клітини, тобто власного походження. Можна трансплантувати дитині його ж клітини, а також використовувати їх для братів і сестер (за такої умови імунологічна сумісність досягає 50 %).

Спеціально створюються сімейні біобанки, у яких зберігають клітинні матеріали. Стовбурові клітини з цих банків можна активувати в будь-який момент для лікування.

Перед початком лікування дітей стовбуровими клітинами лікар проводить ретельне обстеження, щоби встановити відсутність в організмі запальних і інфекційних процесів. Якщо протипоказання відсутні, та змогли знайти й підібрати донора, то можуть виконувати процедури з огляду на потреби:

 • Трансплантацію клітин.
  Такий підхід потрібен при пересадці кісткового мозку.
 • Курс клітинної терапії з виконанням ін’єкцій.
  Їхню кількість призначають з огляду на клінічну ситуацію.

Також з огляду на діагноз медики встановлюють комбінації з набору видів стовбурових клітин.

Ефекти клітинної терапії

Терапевтичні ефекти умовно поділяють на три етапи:

 1. Перша фаза супроводжується помітним поліпшенням стану пацієнта. Вона починається відразу після введення ін’єкції.
 2. Активізуються захисні функції організму, і посилюється регенерація пошкоджених тканин. Ці процеси спричиняють втому та загострення симптомів основного захворювання. Такий період може тривати до двох тижнів.
 3. Потім настає регенераторна стадія. Її період — до 6 місяців. Тоді починається помітне поліпшення стану.

Результати клітинної терапії можуть зберігатися кілька років. Утім, точний прогноз залежить від складності клінічних показань, особливостей організму та інших факторів.

Важливо ретельно провести діагностику з використанням сучасного обладнання та методів, щоби встановити доцільність використання терапії.

Високу клінічну ефективність і безпеку демонструє лікування стовбуровими клітинами ДЦП, а також діабету й остеопорозу.

Наші переваги

У Клініці ЦСМ можна пройти повний цикл від діагностики до лікування та відновлення. Надаємо всі процедури, які проводимо в сучасній лабораторії та з використанням інноваційної техніки. У нас оптимальна вартість лікування стовбуровими клітинами в межах України.

Наші лікарі

Наша клініка здійснює лікування аутизму стовбуровими клітинами та різних розладів нервової системи. У нас можна пройти консультацію компетентних лікарів: неврологів, педіатрів, хірургів і реабілітологів, які мають значний досвід і підтверджену кваліфікацію. Зв’яжіться з нами, щоби записатися на прийом — і наші фахівці все докладно вам підкажуть і призначать діагностику вашій дитині.

Ліцензії та сертифікати

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті