icon

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті)

phone

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Загальне недорозвинення мови

Загальне недорозвинення мови - це стан, пов'язаний з неправильним формуванням мовлення дитини.

Лікування недорозвинення мови у дітей в Києві

Медичний Центр стимуляції мозку щоденно приймає десятки дітей з діагнозом ЗНМ – загальне недорозвинення мови. Цим терміном позначають комплексний розлад, який містить великий спектр відхилень в формуванні та розвитку мовної системи – діти з ЗНМ погано розмовляють (а іноді й не розмовляють зовсім), мають труднощі з правильною побудовою речень, правильною вимовою деяких звуків.

Важливість вчасного звернення та лікування недорозвинення мови у дітей полягає у різноманітності причин розвитку цього стану:

 • системне порушення (алалія, аутизм, перинатальне ураження);
 • зниження слуху через травму, хронічне захворювання;
 • перенапруження голосу;
 • змішування співучого та розмовного голосу;
 • захворювання дихальної та серцево-судинної систем.

Визначити причину та рівень порушень (їх існує кілька) може лише професійний лікар – дитячий логопед, невролог, психолог, а іноді потрібний і консиліум фахівців. Логопедичний висновок при загальному недорозвиненню мови – перший та основний етап лікування, що впливає на те, як довго буде тривати лікування, які методи та методики будуть застосовуватися в процесі, яким буде прогноз при ЗНМ 1 та 4 рівня.

В Центрі стимуляції мозку лікування починається з обстеження дітей із ЗНМ. Можна скільки завгодно лікувати симптоми, навчати дитину правильно будувати речення та не досягти результатів тому, що методи впливу обрані неправильно. Наприклад, якщо причиною змін є захворювання дихальної системи, сеанси транскраніальної стимуляції мозку будуть марними.

Завдання фахівців клініки стимуляції мозку, яка знаходиться в Києві та пропонує послуги лікування певних неврологічних дитячих захворювань – визначити «неврологічний слід» в ЗНМ чи спростувати його. Якщо компоненти мови не можуть нормально формуватися через порушення в роботі ЦНС, ми одразу ж беремося за роботу, щоб повернути здоров’я вашій дитині.

Характеристика дітей із ЗНМ: форми, рівні, симптоми

Зазвичай, недорозвинення мови виявляється у дітей з 3 років, коли на тлі інших помітно, що дитина значно гірше розмовляє. Важливо розуміти, що ЗНМ та затримка мовного розвитку – не одне й те саме. Затримка вказує лише на несвоєчасність появи мови – достатньо грамотної та чіткої. ЗНМ вказує на патологію мовного відображення думок.

Другий момент – патологія мовного відображення думок не синонім розумової відсталості. Тобто дитина до певного віку тямить не гірше за однолітків, все чує й не погано розуміє. Але в подальшому відсутність вербального спілкування може стати причиною проблем з пам’яттю, втрати цікавості до будь-якої пізнавальної діяльності, проблеми з концентрацією уваги.

Лікування ЗНМ у дітей в Києві та Україні прямо залежить від ступеня важкості стану. Цей критерій фахівці використовують для класифікації, де загальне недорозвинення мови 4 рівня – найлегша форма захворювання, а недорозвинення першого рівня – найважча.

Таблиця рівнів ЗНМ виглядає наступним чином:

ЗНМ 1 рівня Найважчий рівень розвитку захворювання, який часто характеризується повною відсутністю мови. Навіть п’ятирічка з відхиленнями цього рівня лише белькоче, в кращому випадку може вимовити повністю одне слово, але й це викликає значні труднощі.
ЗНМ 2 рівня Зачатки мови у дитини на цьому рівні існують – вона може скласти найпростіше речення з кількох слів. Але словниковий запас бідний, звуки дитина вимовляє зі складнощами, з грубими помилками вимови.
ЗНМ 3 рівня На цій стадії спостерігається досить усвідомлена мова виразами, але її основою як і раніше залишаються прості речення. Присутні незначні відхилення у фонетичному сприйняті, узгоджувані частин мови.
ЗНМ 4 рівня Дитина достатньо впевнено спілкується, у неї широкий словниковий запас, але з вимовою все ще існують труднощі, часом страждає логіка оповіді.

Лікування

Якщо ваша дитина погано говорить та не сприймає на слух слова – наприклад, на прохання показати картинку, на якій зображений будинок, показує що завгодно замість необхідного зображення – варто показати її фахівцям Центра Стимуляції мозку. Не обов’язково послуги Центра вам стануть у нагоді, але якщо знадобляться, то краще почати роботу з дитиною якомога раніше.

Системна недорозвиненість мови потребує такого ж системного підходу в лікуванні. Тому в Центрі стимуляції мозку, який знаходиться в Києві та кілька років надає багато послуг для лікування неврологічних захворювань у дітей та дорослих, практикують поступове формування усної мови при її недорозвиненості.

Після діагностики стають зрозумілі очевидні труднощі в стані пацієнта, їх причини, після чого можна скласти ефективний план корекційної роботи. Якщо мова йде про четвертий та третій рівень порушень, часто для повного усунення мовних проблем достатньо занять з логопедом. В складніших випадках, може знадобитися втручання психолога чи невролога. Або використання додаткових методик – масажу, остеопатичного чи медикаментозного лікування, мікрополяризації мозку.

В Центрі стимуляції мозку надаються усі необхідні послуги для того, щоб ваша дитина вийшла від нас, розмовляючи без зупину!

Автор статті:
Селезньова Ольга Іванівна
Спеціальність: дитяча неврологія, функціональна діагностика
Стаж: 16 років

Відео

Ліцензії та сертифікати

Сертифікат ISO 9001-2015 UA229123

Сертифікат ISO 9001-2015 UA229123

Сертифікат ISO 9001-2015 UA229123 (ENG)

Сертифікат ISO 9001-2015 UA229123 (ENG)

Сертифікат ISO 9001-2015 UA229124

Сертифікат ISO 9001-2015 UA229124

Ліцензія № 282410

Ліцензія № 282410

Сертифікат Аніщенко Вікторія Миколаївна

Сертифікат Аніщенко Вікторія Миколаївна

Сертифікат Селезньова Ольга Іванівна

Сертифікат Селезньова Ольга Іванівна

Ціни

 • Консультація лікаря невролога дитячого (первинна)

  60 хвилин

 • Консультація лікаря невролога дитячого (заключна)

  30 хвилин

 • Електроенцефалографія (ЕЕГ) з описом

  30 хвилин

 • Консультація психолога дитячого (заключна)

  30 хвилин

 • Консультація логопеда (первинна)

  30 хвилин

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті