Клінічні прояви
Основні симптоми гематоми, розташованої в підшкірній клітковині та м'язах, які допомагають відрізнити її від звичайного поверхневого синяка:
- гострий біль;
- набряклість;
- зміна кольору шкірного покриву;
- підвищена місцева температура;
- погіршення функцій мускулатури в зоні тілесного ушкодження.
Як правило, симптоматика позамозкових гематом та її вираженість залежить від розташування, розміру гематоми, а також ступеню здавлювання нею навколишніх тканин.
При пошкодженнях внутрішніх органів основний симптом гематоми, на який обов'язково потрібно звернути увагу, – здавлення органів.
Гематома всередині черепа може проявлятися наступними ознаками:
- сонливість;
- проблеми зі слухом;
- відмінності в діаметрі зіниць;
- сильна, невиправдана втома;
- гострий головний біль, нудота, блювота, запаморочення;
- втрата можливості або обмежений рух кінцівки;
- проблеми з голосовим апаратом та / або ковтанням і т. п.
При виникненні перерахованих вище ознак потрібно терміново звернутися за медичною допомогою. Профільні фахівці – травматолог і невролог.
Особливості гематом у вагітних
За статистикою, ретрохоріальна гематома утворюється приблизно у 25% вагітних. Це найчастіша патологія, яка виявляється лікарем з УЗД при обстеженні вагітної на апараті УЗД. Зазвичай такий крововилив має невеликий розмір, мимовільно розсмоктується та не шкодить здоров'ю ні майбутньої мами, ні дитині. Найбільш небезпечна гематома при вагітності в III триместрі. Вона може бути симптомом / наслідком передлежання або відшарування плаценти, що вимагає термінового втручання.
Ускладнення
Одне з найбільш небезпечних ускладнень гематоми м'яких тканин – нагноєння з подальшим утворенням абсцесу. Найчастіше, ця проблема виникає при супутньому шкірному пошкодженні, при якому інфекційні агенти потрапляють в порожнину. При такому неприродному процесі відзначається посилення болю, локальна гіперемія, ознаки загальної інтоксикації.
У важких та запущених випадках гнійний процес поширюється – можливе утворення флегмон та розвиток сепсису. Якими б не були наслідки гематоми, вони – малоприємні. Тому, якщо у вас з'явилася така проблема, негайно звертайтеся за кваліфікованою допомогою. В «Центрі стимуляції мозку» вам проведуть лікування гематоми швидко, якісно, не довівши процес до того моменту, коли ситуації зможе допомогти тільки видалення гематоми.
Діагностика
Більшість гематом (це стосується підшкірного та внутрішньом'язового типу) не вимагають інструментальної або лабораторної діагностики: діагноз ставиться на підставі оцінки місця ураження, симптоматики та пальпації. Якщо є нагальна потреба, призначається розгорнутий аналіз крові та аналіз на визначення показників згортання. Для діагностики гематом, які можуть з'явитися після внутрішніх крововиливів, їх своєчасного виявлення та вжиття заходів, використовують інструментальні методи – УЗД і КТ.