icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

phone

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Що робити при гематомі?

Ефективне та швидке лікування гематоми тільки у нас. За допомогою сучасних методів фізіотерапії ми допоможемо вам прибрати гематому безпечно та в найкоротші строки.

гематома

Що робити при гематомі?

Гематома – це обмежене скупчення крові при закритих та відкритих ушкодженнях органів і тканин з розривом судин. При гематомі утворюється порожнина, яка містить кров.

Як правило, гематома є нешкідливим явищем, але іноді, при великих розмірах, гематому потрібно видалити. Особливо, якщо є ризик, що вона може вплинути на роботу сусідніх органів і тканин.

Сучасні методики фізіотерапії, які використовуються в “Центрі стимуляції мозку”, допомагають забезпечити ефективне лікування з позитивним результатом вже з першого дня лікування та звести до мінімуму ризик розвитку ускладнень, небезпечних для здоров’я.

Типи гематом

Існує кілька класифікацій гематом. Як і у випадку з іншими медичними проблемами, вони базуються на основних ознаках:

Крім того, гематоми бувають підшкірні, внутрішньотканинні та внутрішньочерепні.

Підшкірна гематома – скупчення рідкої або згорнутої крові в гіподермі. Основні ознаки гематоми, що знаходиться під шкірним покривом, це – синець і ознаки скупчення рідини під шкірою (підтверджується при розтині гематоми або шляхом проведення ультразвукової діагностики, магнітно-резонансної терапії).

Внутрішньом'язова (внутрішньотканинна) гематома відрізняється від підшкірної глибиною розміщення – просочування тканини кров'ю та набряклість знаходяться в глибших шарах, тому акупресурна діагностика та візуальний огляд стають менш ефективними.

Внутрішньочерепна гематома – крововилив в порожнині черепа. Своєю чергою, вона поділяється на травматичну внутрішньомозкову гематому, гостру травматичну субдуральну гематому і епідуральну гематому.

Чому можуть з'явитися гематоми?

Причини гематоми, як правило, асоціюють з травмами, що передують проблемі. Найчастіше, причиною гематоми дійсно є посттравматична внутрішня кровотеча, яка може виникнути в результаті удару, здавлювання, затискання та ін. травм. Але, поряд з цим, гематома може бути викликана і не травматичним пошкодженням цілісності стінок судини. Також, крововиливи можуть виникати при деяких крововиливах внутрішніх органів.

Фактори ризику, що впливають на розвиток цієї медичної проблеми:

Гематоми можуть утворюватися при травмах будь-якого ступеня, в будь-якій частині тіла людини та при всіх видах травм (відкритих, закритих).

Клінічні прояви

Основні симптоми гематоми, розташованої в підшкірній клітковині та м'язах, які допомагають відрізнити її від звичайного поверхневого синяка:

Як правило, симптоматика позамозкових гематом та її вираженість залежить від розташування, розміру гематоми, а також ступеню здавлювання нею навколишніх тканин.

При пошкодженнях внутрішніх органів основний симптом гематоми, на який обов'язково потрібно звернути увагу, – здавлення органів.

Гематома всередині черепа може проявлятися наступними ознаками:

При виникненні перерахованих вище ознак потрібно терміново звернутися за медичною допомогою. Профільні фахівці – травматолог і невролог.

Особливості гематом у вагітних

За статистикою, ретрохоріальна гематома утворюється приблизно у 25% вагітних. Це найчастіша патологія, яка виявляється лікарем з УЗД при обстеженні вагітної на апараті УЗД. Зазвичай такий крововилив має невеликий розмір, мимовільно розсмоктується та не шкодить здоров'ю ні майбутньої мами, ні дитині. Найбільш небезпечна гематома при вагітності в III триместрі. Вона може бути симптомом / наслідком передлежання або відшарування плаценти, що вимагає термінового втручання.

Ускладнення

Одне з найбільш небезпечних ускладнень гематоми м'яких тканин – нагноєння з подальшим утворенням абсцесу. Найчастіше, ця проблема виникає при супутньому шкірному пошкодженні, при якому інфекційні агенти потрапляють в порожнину. При такому неприродному процесі відзначається посилення болю, локальна гіперемія, ознаки загальної інтоксикації. 

У важких та запущених випадках гнійний процес поширюється – можливе утворення флегмон та розвиток сепсису. Якими б не були наслідки гематоми, вони – малоприємні. Тому, якщо у вас з'явилася така проблема, негайно звертайтеся за кваліфікованою допомогою. В «Центрі стимуляції мозку» вам проведуть лікування гематоми швидко, якісно, не довівши процес до того моменту, коли ситуації зможе допомогти тільки видалення гематоми.

Діагностика

Більшість гематом (це стосується підшкірного та внутрішньом'язового типу) не вимагають інструментальної або лабораторної діагностики: діагноз ставиться на підставі оцінки місця ураження, симптоматики та пальпації. Якщо є нагальна потреба, призначається розгорнутий аналіз крові та аналіз на визначення показників згортання. Для діагностики гематом, які можуть з'явитися після внутрішніх крововиливів, їх своєчасного виявлення та вжиття заходів, використовують інструментальні методи – УЗД і КТ.

Лікувальні заходи

Не знаєте, що робити при гематомі? Звертайтеся до нас.

Існує маса засобів першої допомоги при підшкірній та внутрішньом'язовій гематомах – спокій, накладення холоду та / або здавлювання, мазі від гематом з групи нестероїдних протизапальних засобів та антикоагулянтів, інше. Ще більше народних засобів. Але, найбільш дієвим засобом, який пропонує «Центр стимуляції мозку», це – лікування гематоми за допомогою фізіотерапевтичних методик. З цією метою в нашій клініці широко використовується високоінтенсивна магнітотерапія, яка показує позитивний результат вже після 1 сеансу. Даний вид фізіотерапії на апараті Super Inductive System, за спостереженнями наших лікарів, які мають великий досвід в лікуванні гематом, якісно покращує циркуляцію й трофіку, має знеболювальний ефект.

Гематоми, що розвинулися в порожнині живота або всередині черепа, в залежності від їх розмірів і ступеню погіршення функцій організму, лікуються по-різному: в одних випадках терапія обмежується наглядом за пацієнтом, а в інших – застосовується хірургічне втручання, стаціонарне лікування.

Загалом, ми використовуємо безлічбагато методів лікування гематоми залежно від локації та частин тіла, у яких вона утворилася. У нашій клініці найбільша кількість фізіотерапевтичного обладнання. Наші лікарі уважно оглянуть гематому та запропонують найефективніший метод.

Профілактика

Головна профілактика гематоми – уникати травм, стежити за імунітетом та рівнем згортання крові.

Який лікар лікує?

Постало питання «Який лікар лікує гематоми?» – зверніться в наш колл-центр, тут вам пояснять до кого звернутися, як записатися на прийом, підберуть зручний для вас час відвідування. Лікування гематоми в Києві на Подолі в клініці «Центр стимуляції мозку» – це медичні послуги з діагностики та лікування різних видів цієї проблеми. У нас ви отримаєте:

Запишіться на курс високоінтенсивної магнітотерапії та переконайтеся в результаті вже після першого сеансу!

Питання-Відповідь

Як швидко розсмоктуються гематоми?

Гематома — кров, яка частково згорнулася та зібралася поза кровоносною судиною. Зазвичай вона розсмоктується досить довго — упродовж 3-х тижнів у здорової людини. Застосування високоінтенсивної магнітотерапії дає хороший лікувальний ефект, помітний вже після першого сеансу.

Чи можна гріти гематому?

При ударах заведено прикладати лід. Однак холод потрібен тільки до появи синця. Коли гематома вже утворилася, зробити можна теплий компрес, а ось гаряча грілка забороняється. Але найкраще для прискорення мікроциркуляції й розсмоктування гематоми пройти курс фізіотерапевтичних процедур.

Як зрозуміти, що це гематома?

Поява гематоми в підшкірній клітковині супроводжується такими клінічними проявами, як біль, припухлість тканин, дискомфорт під час рухів. Крім цього, змінюється колір шкіри на ураженій ділянці, а іноді й підвищується місцево температура.

Чим гематома відрізняється від забиття?

Забій — це незначне пошкодження тканин, коли «синяк» пов'язаний з травмою підшкірних капілярів. Гематома є патологічним скупченням крові у разі пошкодження органів. В той самий час виникає порожнина в тканинах тіла, куди й витікає кров з розірваних судин.

Як прискорити розсмоктування гематоми?

Після визначення особливостей гематоми призначають відповідні лікувальні заходи. Медикаментозне лікування може включати знеболювальні, протизапальні, протинабрякові препарати. Прискорити розсмоктування допомагають фізіопроцедури, зокрема високоінтенсивна магнітотерапія.

Джерела

Фахівці

Волошина Вікторія Анатоліївна
Волошина Вікторія Анатоліївна

Фізіотерапевт, Лікар ФРМ

Литвиненко Олена Ерастівна
Литвиненко Олена Ерастівна

Головний лікар клініки ЦСМ, лікар-невролог вищої категорії, дитячий невролог

Паламарчук Сергій Андрійович
Паламарчук Сергій Андрійович

Реабілітолог, кінезіотерапевт

Сертифікати

Сертифікат Буньковський Євген Петрович

Сертифікат Буньковський Євген Петрович

Сертифікат Ворошилов Євген Олександрович

Сертифікат Ворошилов Євген Олександрович

Сертифікат Паламарчук Сергій Андрійович

Сертифікат Паламарчук Сергій Андрійович

Сертифікат Василенко Михайло Васильович

Сертифікат Василенко Михайло Васильович

Ціни

  • PRC3. ЛФК Дитячий

    30 хвилин

  • PC4. Магнітотерапія низькочастотна (Апарат БТЛ-4000)* Дитячий

    30 хвилин

  • PC5. Магнитотерапія високочастотна - Super Inductive System (Апарат БТЛ-6000)* Дитячий

    30 хвилин

  • PA5. Магнітотерапія високочастотна - Super Inductive System (Апарат БТЛ-6000) 1 зона*

    30 хвилин

Вiдгуки

Ирина 23.06.2021

5.0
5.0

Лечение гематомы

У меня хрупкие сосуды, поэтому гематомы у меня очень частые гости. Обратилась в ЦСМ, чтобы подлечить сосуды и пройти курс физиотерапевтических процедур. Анализ крови показал низкий уровень свертываемости. Буду принимать медикаменты, соблюдать диету. Уровень клиники очень достойный.

Юрій Борисович 13.05.2021

5.0
5.0

Лікування гематоми

Дуже сильний удар по нозі викликав найсильніший синяк, добре, що не перелом. У мене путівка на відпочинок в Єгипет, як мені їхати з хворою та ще й страшною ногою. Пішов до реабілітолога Паламарчука С. А. Робили магнітотерапію всього три рази, на більше не було часу. Але біль пройшов і колір став вже жовто-зеленим, так що можна і на курорт.

Юля Онищенко 04.04.2021

5.0
5.0

Лечение гематомы

Очень неприятная ситуация у меня вышла с массажистом. Антицеллюлитный баночный массаж закончился для меня сплошным синяком! До свадьбы осталось полторы недели, платье открытое. А у меня гематомы как от побоев. УЖАС!!! Хорошо подружка порекомендовала классные процедуры в ЦСМ. Магнитотерапия длилась 10 минут, но боль после одного сеанса стала в два раза меньше! Я в восторге! За несколько сеансов я буду снова красавица!

Світлана 26.03.2021

5.0
5.0

Лікування гематоми

Вдарилася головою коли піднімалася об бетонну перегородку. Голова крутилась, до втрати свідомості, нудота, глухота. У ЦСМ на рентгені побачили гематому. Нейрохірург після огляду і рентгена, призначив високоінтенсивну магнітотерапію. Я була здивована але головний біль вщух після першого разу. Дуже рекомендую, кажуть знімає будь-який біль без уколів.

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті