icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (відкриття в жовтні) (На карті)

phone

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Геміпарез

Геміпарез – це захворювання, що характеризується недостатньою чутливістю в одній частині тіла – неповний параліч, погана передача нервового імпульсу в кінцівках і ослаблення м’язового тонусу.

Геміпарез у дитини: що це таке? Причини, симптоми та лікування

Геміпарез – це захворювання, що характеризується недостатньою чутливістю в одній частині тіла – неповний параліч, погана передача нервового імпульсу в кінцівках і ослаблення м’язового тонусу. Це відбувається через пошкодження нейронів в корі головного мозку.

Патологія зазвичай розвивається в ранньому дитинстві, але часто діагностується у людей похилого віку. У дітей геміпарез виникає як при нижніх, так і при верхніх типах розладів. В результаті одна рука або тільки нога здатна втратити рухливість.

Залежно від півкулі, чия функція порушена, геміпарези поділяються так: ліва сторона (уражена права сторона мозку) і правобічний геміпарез (уражена ліва).

Незважаючи на всю небезпеку, хвороба добре підходить для комплексного лікування. Однак починати потрібно негайно, інакше не можна виключити розвиток серйозних ускладнень.

Щоб здійснити діагностику захворювання і призначити правильне лікування, потрібно звернутися до фахівця. У нашій клініці за допомогою спеціальної корекції можна позбутися симптомів хвороби вже через кілька сеансів!

Що таке геміпарез?

Геміпарез – це параліч м’язів частини тіла, який розвивається при ураженні пірамідного шляху. Це пов’язано зі зменшенням або повною втратою рухливості у хворій ділянці тіла.

Недуга може бути первинною та вторинною за своєю природою, тобто, вона розвивається як самостійне захворювання і як один із симптомів геміплегії. Хвороба також може бути діагностована в період відновлення після лікування геміплегії. Сторона ураження має велике значення в діагностиці захворювання. За місцезнаходженням геміпареза можна визначити причину його розвитку.

Ознаки

Геміпарез вродженого типу проявляється зазвичай тоді, коли дитина вчиться ходити самостійно. Водночас, мовні та психічні розлади стають більш помітними.

Ранніми ознаками геміпареза у дітей є:

 • асиметричний рефлекс Моро;
 • асиметричні рухи в кінцівках;
 • обмеження активних рухів на стороні ураження;
 • сплощення м’язів стегна з легким, але помітним зовнішнім обертанням;
 • у вертикальному положенні дитина не спирається на хвору ногу, вона сильніше витягує уражену руку і не спирається на неї.

Симптоми геміпарезу

Перші ж симптоми геміпарезу повинні спонукати батьків, які помічають у своєї дитини наступне, неодмінно звернутися за медичною допомогою:

 • Епілепсія.
 • Втома.
 • Біль у суглобах.
 • Часті головні болі.
 • Безпричинна втрата ваги.
 • Порушення мовної діяльності.
 • Втрата апетиту або відсутність апетиту.

Причини геміпарезу

У батьків часто виникають питання про те, звідки виникло захворювання, які обставини привели до нього? Причини недуги у дітей діляться на вроджені та набуті.

Це можуть бути:

 1. Родова травма.
 2. Пухлини головного мозку.
 3. Травми хребта, кінцівок і голови.
 4. Внутрішньомозкова гематома.
 5. Порушення нормального функціонування мозку.
 6. Внутрішньоутробні патології плода.
 7. Параліч, що виникає при пошкодженні нервових закінчень в хребті.

Чим небезпечний?

Геміпарез впливає не тільки на когнітивні здібності мозку. Якщо пошкоджена ліва сторона мозку в організмі переважають порушення вербальних функцій. У дітей зі схожою невідповідністю спостерігається нестача словникового запасу, зменшення словесних узагальнень і типу суджень. Якщо права півкуля пошкоджена, може бути виявлено недорозвинення візуально-просторового аналізу і синтезу, а також узагальнень сприйняття. Численні неврологічні порушення також спостерігаються у дітей з вродженим геміпарезом. Зокрема, відбувається порушення стереогнозіса і виникає так званий синдром ігнорування ураженої кінцівки. Це тільки посилює і без того складну ситуацію.

Порушення мови виникають у сорока відсотків пацієнтів з вродженою формою цієї недуги. Найбільш частими проявами таких порушень у дітей є затримка в розвитку мови, дисфагія або дизартрія, які спостерігаються як при правосторонньому, так і при лівосторонньому геміпарезі.

На жаль, розвиток епілепсії є поширеним супутнім симптомом даної хвороби, що значно погіршує перебіг захворювання та погіршує прогноз.

Недуга може проявлятися в будь-якому віці, і з урахуванням цього фактора типи нападів також різняться: прості або складні осередкові випадки, інколи з вторинною генералізацією, відзначаються у 80% пацієнтів з вродженим геміпарезом, ускладненим епілепсією; парціальні іноді виходять на перший план в пізньому віці; генералізовані тоніко-клонічні й часткові напади з вторинною генералізацією переважають в ранньому дитинстві. Переважна більшість пацієнтів з вродженим геміпарезом страждає на рідкісну епілепсію. Зазвичай їх частота становить кожні 3, 6 або 12 місяців.

Візуальні відхилення можуть також виникнути в даній патології. Частота порушень щодо функціонування зорового аналізатора становить 30%. Геміанопсія з такою ж назвою діагностується у 17-27% пацієнтів. Часткова атрофія зорового нерва зареєстрована в 8,6% випадків, а косоокість – у 10,5% пацієнтів.

Лікування

У таких випадках ми рекомендуємо використовувати інноваційну методику, ефективність якої перевірена часом – мікрополярізацію, яка сприяє суттєвому підвищенню ефективності медичної реабілітації в комплексній терапії, а при ряді захворювань може використовуватися самостійно.

Терапія геміпареза залежить від багатьох факторів. В першу чергу, ТКМП призначають з урахуванням боку ураження й етіології захворювання. При лікуванні цього захворювання використовуються не тільки ліки, а й спільні заходи щодо зміцнення, які роблять позитивний вплив на функції уражених м’язів і нервів. Терапія призначається індивідуально для кожного пацієнта і також залежить від тяжкості захворювання. Висока ефективність методики підтверджена лікувальною практикою і чвертьсторічними дослідженнями в різних інститутах, великою кількістю клінічних випробувань в ряді провідних клінік світу. ТКМП – це метод немедикаментозного, неінвазивного лікування, що має широку сферу застосування.

Запишіться на курс мікрополярізаціі й позбудьтеся від геміпарезу вже після першого сеансу!

Джерела

Автор статті:
Селезньова Ольга Іванівна
Спеціальність: дитяча неврологія, функціональна діагностика
Стаж: 16 років

Фахівці

Сертифікати

Сертифікат Аніщенко Вікторія Миколаївна

Сертифікат Аніщенко Вікторія Миколаївна

Сертифікат Карімова Муніра Хамідівна

Сертифікат Карімова Муніра Хамідівна

Сертифікат Полтавська Вікторія Володимирівна

Сертифікат Полтавська Вікторія Володимирівна

Сертифікат Стеценко Тетяна Іванівна

Сертифікат Стеценко Тетяна Іванівна

Сертифікат Тимченко Вікторія Віталіївна

Сертифікат Тимченко Вікторія Віталіївна

Сертифікат Тополевська Ірина Миколаївна

Сертифікат Тополевська Ірина Миколаївна

Ціни

 • Консультація невролога (епілептолога)

  1200 грн

  90 хвилин

 • Консультація невролога (епілептолога) повторна

  1000 грн

  45 хвилин

 • Консультація логопеда (первинна)

  30 хвилин

 • Заняття з логопедом

  25-30 хвилин

 • Транскраніальна мікрополяризація (ТКМП)

  20 хвилин

Вiдгуки

Ирина Ворошилова 19.06.2021

5.0
5.0

Лечение гемипареза

Мой сынок только учится ходить и первые движения у него неуверенные, нечеткие. Но меня смутило, то что одной ножкой получается немного хуже. Это был сигнал к обследованию Записалась с сынулей на консультацию к неврологу Стеценко Татьяне Ивановне. После подробного изучения анамнеза, поведения ребенка, тестов и пр.Доктор направила нас на курс микрополяризации. Ребенок после нескольких процедур мне кажется начал ходить более уверенно, стал опираться на ножку и не боится на нее наступать. Рада, что обратилась в клинику.

Люда 21.05.2021

5.0
5.0

Лікування геміпарезу

У нашої дівчинки вроженний геміпарез, внутрішньоутробна патологія. Тому ми були напоготові. І помітили убогість словникового запасу в чотири роки. В "Центрі Стимуляції Мозку", записалися до логопеда- дефектолога, потім до невролога і вони разом призначили реабілітаційні заходи. Сподобалося, що в клініці використовують світову практику в лікуванні геміпарезу, всі сучасні технології тут є. Впевнена нам тут допоможуть.

Галина Петрівна 14.04.2021

5.0
5.0

Лікування геміпарезу

Мій хлопчик лівша, їсть лівою рукою. Одного разу я звернула увагу, що він гірше став нею користуватися, а потім і зовсім почав брати ложку правою. Думала забився або пробує нову навичку, через пару днів пройде. Але не пройшло само нічого! Тільки після консультації з неврологом в Центрі стимуляції мозку, поставили діагноз - Геміпарез. Після першого сеансу мікрополярізаціі, робота ручки значно покращилася, залишилося ще кілька процедур і все відновиться. Не зволікайте, коли побачите зміни в поведінці дитини. Звертайтеся до лікарів!

Анна 11.03.2021

5.0
5.0

Лечение гемипареза

После травмы головы у ребенка образовалась внутримозговая гематома. Это привело к тому, то ножка начала терять чувствительность. Так как мы уже были пациентами Центра стимуляции мозга, знали что нужно действовать сразу при видимых изменениях в состоянии ребенка. Наш врач назначила прием препаратов и микрополяризацию. Спасибо большое, что вы помогли вернуть ножке чувствительность! Так радостно видеть ребенка здоровым!!

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті