icon

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті)

phone

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Геміпарез

Геміпарез – це захворювання, що характеризується недостатньою чутливістю в одній частині тіла – неповний параліч, погана передача нервового імпульсу в кінцівках і ослаблення м’язового тонусу.

Геміпарез у дитини: що це таке? Причини, симптоми та лікування

Геміпарез – це захворювання, що характеризується недостатньою чутливістю в одній частині тіла – неповний параліч, погана передача нервового імпульсу в кінцівках і ослаблення м’язового тонусу. Це відбувається через пошкодження нейронів в корі головного мозку.

Патологія зазвичай розвивається в ранньому дитинстві, але часто діагностується у людей похилого віку. У дітей геміпарез виникає як при нижніх, так і при верхніх типах розладів. В результаті одна рука або тільки нога здатна втратити рухливість.

Залежно від півкулі, чия функція порушена, геміпарези поділяються так: ліва сторона (уражена права сторона мозку) і правобічний геміпарез (уражена ліва).

Незважаючи на всю небезпеку, хвороба добре підходить для комплексного лікування. Однак починати потрібно негайно, інакше не можна виключити розвиток серйозних ускладнень.

Щоб здійснити діагностику захворювання і призначити правильне лікування, потрібно звернутися до фахівця. У нашій клініці за допомогою спеціальної корекції можна позбутися симптомів хвороби вже через кілька сеансів!

Що таке геміпарез?

Геміпарез – це параліч м’язів частини тіла, який розвивається при ураженні пірамідного шляху. Це пов’язано зі зменшенням або повною втратою рухливості у хворій ділянці тіла.

Недуга може бути первинною та вторинною за своєю природою, тобто, вона розвивається як самостійне захворювання і як один із симптомів геміплегії. Хвороба також може бути діагностована в період відновлення після лікування геміплегії. Сторона ураження має велике значення в діагностиці захворювання. За місцезнаходженням геміпареза можна визначити причину його розвитку.

Ознаки

Геміпарез вродженого типу проявляється зазвичай тоді, коли дитина вчиться ходити самостійно. Водночас, мовні та психічні розлади стають більш помітними.

Ранніми ознаками геміпареза у дітей є:

 • асиметричний рефлекс Моро;
 • асиметричні рухи в кінцівках;
 • обмеження активних рухів на стороні ураження;
 • сплощення м’язів стегна з легким, але помітним зовнішнім обертанням;
 • у вертикальному положенні дитина не спирається на хвору ногу, вона сильніше витягує уражену руку і не спирається на неї.

Симптоми геміпарезу

Перші ж симптоми геміпарезу повинні спонукати батьків, які помічають у своєї дитини наступне, неодмінно звернутися за медичною допомогою:

 • Епілепсія.
 • Втома.
 • Біль у суглобах.
 • Часті головні болі.
 • Безпричинна втрата ваги.
 • Порушення мовної діяльності.
 • Втрата апетиту або відсутність апетиту.

Причини геміпарезу

У батьків часто виникають питання про те, звідки виникло захворювання, які обставини привели до нього? Причини недуги у дітей діляться на вроджені та набуті.

Це можуть бути:

 1. Родова травма.
 2. Пухлини головного мозку.
 3. Травми хребта, кінцівок і голови.
 4. Внутрішньомозкова гематома.
 5. Порушення нормального функціонування мозку.
 6. Внутрішньоутробні патології плода.
 7. Параліч, що виникає при пошкодженні нервових закінчень в хребті.

Чим небезпечний?

Геміпарез впливає не тільки на когнітивні здібності мозку. Якщо пошкоджена ліва сторона мозку в організмі переважають порушення вербальних функцій. У дітей зі схожою невідповідністю спостерігається нестача словникового запасу, зменшення словесних узагальнень і типу суджень. Якщо права півкуля пошкоджена, може бути виявлено недорозвинення візуально-просторового аналізу і синтезу, а також узагальнень сприйняття. Численні неврологічні порушення також спостерігаються у дітей з вродженим геміпарезом. Зокрема, відбувається порушення стереогнозіса і виникає так званий синдром ігнорування ураженої кінцівки. Це тільки посилює і без того складну ситуацію.

Порушення мови виникають у сорока відсотків пацієнтів з вродженою формою цієї недуги. Найбільш частими проявами таких порушень у дітей є затримка в розвитку мови, дисфагія або дизартрія, які спостерігаються як при правосторонньому, так і при лівосторонньому геміпарезі.

На жаль, розвиток епілепсії є поширеним супутнім симптомом даної хвороби, що значно погіршує перебіг захворювання та погіршує прогноз.

Недуга може проявлятися в будь-якому віці, і з урахуванням цього фактора типи нападів також різняться: прості або складні осередкові випадки, інколи з вторинною генералізацією, відзначаються у 80% пацієнтів з вродженим геміпарезом, ускладненим епілепсією; парціальні іноді виходять на перший план в пізньому віці; генералізовані тоніко-клонічні й часткові напади з вторинною генералізацією переважають в ранньому дитинстві. Переважна більшість пацієнтів з вродженим геміпарезом страждає на рідкісну епілепсію. Зазвичай їх частота становить кожні 3, 6 або 12 місяців.

Візуальні відхилення можуть також виникнути в даній патології. Частота порушень щодо функціонування зорового аналізатора становить 30%. Геміанопсія з такою ж назвою діагностується у 17-27% пацієнтів. Часткова атрофія зорового нерва зареєстрована в 8,6% випадків, а косоокість – у 10,5% пацієнтів.

Лікування

У таких випадках ми рекомендуємо використовувати інноваційну методику, ефективність якої перевірена часом – мікрополярізацію, яка сприяє суттєвому підвищенню ефективності медичної реабілітації в комплексній терапії, а при ряді захворювань може використовуватися самостійно.

Терапія геміпареза залежить від багатьох факторів. В першу чергу, ТКМП призначають з урахуванням боку ураження й етіології захворювання. При лікуванні цього захворювання використовуються не тільки ліки, а й спільні заходи щодо зміцнення, які роблять позитивний вплив на функції уражених м’язів і нервів. Терапія призначається індивідуально для кожного пацієнта і також залежить від тяжкості захворювання. Висока ефективність методики підтверджена лікувальною практикою і чвертьсторічними дослідженнями в різних інститутах, великою кількістю клінічних випробувань в ряді провідних клінік світу. ТКМП – це метод немедикаментозного, неінвазивного лікування, що має широку сферу застосування.

Запишіться на курс мікрополярізаціі й позбудьтеся від геміпарезу вже після першого сеансу!

Автор статті:
Селезньова Ольга Іванівна
Спеціальність: дитяча неврологія, функціональна діагностика
Стаж: 16 років

Фахівці

Ціни

 • Консультація невролога (епілептолога)

  1115 грн

  90 хвилин

 • Консультація невролога (епілептолога) повторна

  45 хвилин

 • Консультація логопеда (первинна)

  30 хвилин

 • Заняття з логопедом

  30 хвилин

 • Транскраніальна мікрополяризація (ТКМП)

  20 хвилин

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті