icon

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті)

phone

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Виправлення дефектів мови

Формування нормативної звуковимови у дітей відбувається поступово до чотирьох років. Якщо в у дитини після чотирьох років спостерігаються дефекти звуковимови, необхідно звернутися до логопеда. Однак спеціальну роботу з розвитку звуковимови при її порушенні можна починати і раніше.

Виправлення дефектів мови у дітей

Фахівці Центра стимуляції мозку, що надає послуги лікування неврологічних та логопедичних порушень у дітей з Києва та України, зазначають, що за останнє десятиріччя кількість дітей з проблемами вимови помітно зросла.

Найчастіше діагностика дефекту мови у дитини відбувається у віці 5-6 років, коли можна певно визначити, чи справді вона неправильно вимовляє звуки та складає речення, чи незвичайна мова, якою вона розмовляє – вікове, перехідне явище. В деяких ситуаціях дефекти справді мають тимчасовий характер, пов’язані з розвитком мовного апарата та самостійно компенсуються до 6 років.

Але якщо ваша дитина в 6 років розмовляє настільки нерозбірливо, що навіть ви її не завжди розумієте, вона потребує допомоги фахівця – поспішайте в клініку для лікування дефектів мови у дітей у Києві.

Виправити дикцію дитини простіше, ніж може здаватися

Часто батьки вважають, що мовний дефект – не суттєва проблема. Це відсутність професійних знань та досвіду. Невже може такий дефект мови, як гаркавість бути серйозною проблемою? А деяким він взагалі здається милим. Але батьки забувають про два важливі моменти:

 • якщо проблема з мовою існує, значить щось працює неправильно – можливо порушена функціональність деяких зон головного мозку або є вроджена патологія мовного апарата. Ви не дізнаєтесь, чому у дитини погана дикція, доки не відвідаєте невролога, логопеда чи психолога в клініці Києва;
 • діти можуть буту дуже жорстокими – те, що вам здається милим, може стати причиною глузувань в дитячому садку чи школі. Якщо доросла людина вміє давати відсіч агресії збоку, то дитині це не під силу. Не всі діти розповідають вдома про проблеми з однолітками – вони ховаються в собі, стають мовчазними, не компанійськими, починають гірше навчатися.

Здається неймовірним, що порушення мови здатне зіпсувати дитині життя. Не ризикуйте її майбутнім у сподіваннях, що «мила» гаркавість або легке заїкування минуть самі по собі та ніяк не вплинуть на особистість та успіх. Скористуйтесь послугою діагностики та лікування дефектів мови в Центрі стимуляції мозку (Київ).

Як виправити мову?

Те, які методики та вправи для виправлення дефектів мови у дітей обере лікар клініки залежить від виду мовного порушення та його причини. Основні види дефектів мови:

 1. Логоневроз чи заїкування – мова переривчаста, із запинками, звуки вимовляються розтягнуто, не вдається з першого разу вимовити потрібне слово.
 2. Аналія – не відображається на розумовому розвитку, тому дитина чудово чує, непогано розвивається, володіє достатнім словниковим запасом, але не може правильно вимовляти слова.
 3. Дизартрія – коли через незрілість нервової системи дитина не здатна правильно вимовляти слова чи звуки.
 4. Ринолалія – зміни тембру голосу через дефекти в розвитку чи травми мовного апарата (носа, губи).
 5. Дисфонія – порушена фонація через патології в розвитку голосового апарата.
 6. Афазія – повна втрата мови через ураження мозку.
 7. Мутизм – тимчасове або повне припинення спілкування дитини з оточенням.

Це найпоширеніші, але не єдині види дефектів мови у дітей. Причини дефекту мови лежать в різних площинах. Часом в цьому винні самі батьки, які неправильно спілкуються з дитиною: сюсюкають, перекручують слова, знаходять заміну словам складним для сприйняття. Дитина вчиться розмовляти наслідуючи мову дорослих – якій мові вона навчиться в такому випадку? Це, мабуть, найкраща з усіх можливих причин – щоб виправити вимову, батькам достатньо припинити сюсюкати й виконувати з дитиною дикційні вправи для дітей, які підбере фахівець клініки.

Інші причини менш безвинні – неврологічні захворювання та вроджені патології мовного апарата, наслідки важких інфекційних захворювань та стресу, нездорова атмосфера дому, коли дитину постійно перебивають, не дослуховують до кінця. Але на щастя, лікарі лікувально-діагностичного Центра стимуляції мозку успішно працюють з пацієнтами зі всієї України, незалежно від причин, що викликали проблеми з мовою.

Основні принципи організації лікування

Послуги корекції дефектів мови в Центрі стимуляції мозку доступні всім дітям з дефектами в Україні. З маленьким пацієнтом спілкуються лікарі різних спеціалізацій – логопеди, неврологи, психологи щоб віднайти причину змін та зрозуміти, як виправити ситуацію.

Ваш лікар підбере індивідуальну систему корекції з комплексним впливом, різноманітними терапевтичними методиками, заняттями з логопедом та вправами для розвитку дикції в домашніх умовах. Все, що потрібно для успішного лікування – просто дотримуватися цієї системи та не порушувати загальних рекомендацій фахівців. Приходьте, телефонуйте, залишайте заяви на сайті нашої клініки – але не залишайте дитину на самоті зі своєю проблемою. Дозвольте нам допомогти!

Відео

Фахівці

Брилінська Юлія Олегівна
Брилінська Юлія Олегівна

Лікар-невролог дитячий

Ворошилов Євген Олександрович
Ворошилов Євген Олександрович

Нейрореабілітолог, дитячий лікар, завідувач відділенням нейрореабілітації та фізіотерапії

Карімова Муніра Хамідівна
Карімова Муніра Хамідівна

Логопед-дефектолог

Писарчук Людмила Іванівна
Писарчук Людмила Іванівна

Психолог, дитячий психолог, викладач соціальних дисциплін

Романченко Ірина Віталіївна
Романченко Ірина Віталіївна

Психолог, фахівець по роботі з Томатіс

Слободенюк Олег Юрійович
Слободенюк Олег Юрійович

Сенсорний педагог

Стеценко Татьяна Ивановна
Стеценко Тетяна Іванівна

Дитячий невролог, епілептолог

Тимченко Вікторія Віталіївна
Тимченко Вікторія Віталіївна

Лікар логопед-дефектолог

Чухліб Ірина Михайлівна
Чухліб Ірина Михайлівна

Логопед-дефектолог, педагог-дефектолог

Ціни

 • Консультація лікаря невролога дитячого (первична)

  60 хвилин

 • Консультація лікаря невролога дитячого (заключна)

  30 хвилин

 • Консультація психолога дитячого

  30 хвилин

 • Консультація психолога дитячого

  60 хвилин

 • Консультація логопеда

  30 хвилин

 • Заняття з логопедом

  30 хвилин

 • Логопедичний масаж

  20 хвилин

 • Логопедичний комплекс (заняття + логопедичний масаж)

  50 хвилин

 • Логопедичне заняття з елементами ForBrain (форбрейн)

  30 хвилин

 • Консультація психолога для батьків

  30 хвилин

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті