icon

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті)

phone

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Органічне ураження ЦНС

Органічне ураження ЦНС – це ціла група розладів неврологічного характеру, які виникають внаслідок неправильного розвитку головного мозку, неповноцінної його роботи.

Лікування органічного ураження ЦНС

Органічні ураження нервової системи не залишаються непоміченими через те, що майже завжди відображаються ззовні. Особливості зовнішнього вигляду зазвичай настільки виражені, що видимі не лише для фахівця, але й для батьків, яких і спонукають до пошуків професійної допомоги. У спробах зрозуміти, що й чому відбувається з дитиною батьки звертаються до різних клінік, консультуються з фахівцями – від психологів до неврологів, піддають дитину десяткам досліджень. Зрештою їй можуть встановити кілька схожих, але не ідентичних діагнозів; дати відмінні рекомендації щодо лікування. Але що та як лікувати за відсутністю вірного діагнозу? Як діяти далі?

По-перше, звернутися до спеціалізованого центра лікування дітей з органічними ураженнями ЦНС. Центр стимуляції мозку спеціалізується на лікуванні неврологічних розладів різного ступеня важкості: від аутизму й алалії до ДЦП та органічних захворювань головного мозку. В клініці працюють неврологи, психіатри, психологи – фахівці, без яких неможливе лікування та корекція подібних станів. Використовуються класичні та сучасні терапевтичні та апаратні методи впливу: обладнання Центра – одне з найсучасніших та найпрогресивніших в Україні.

Тут на основі анамнезу та результатів досліджень вашій дитини поставлять кінцевий діагноз. Симптоми порушень центральної нервової системи не завжди видимі та однозначні, тому імовірно, що стан дитини може бути кращим, ніж гадалось, а отже й підвищиться ефективність лікування. Головне – не баритися з початком лікування!

Органічне ураження головного мозку: зміст

Органічне ураження ЦНС – це ціла група розладів неврологічного характеру, які виникають внаслідок неправильного розвитку головного мозку, неповноцінної його роботи. Це патологічний стан з різними механізмами розвитку та варіантами перебігу, що зазвичай ускладнює діагностику. Зміни, які відбуваються в тканинах мозку, можуть бути локалізованими (наприклад, через травму) або дифузними, коли загалом знижується функціональність мозку.

Незначні органічні ураження нервової системи є у більшості людей, але вони не на стільки явні та не потребують якихось медичних втручань. Лікування уражень центральної нервової системи необхідне за середнього та важкого ступеня стану.

Розуміння природи цих порушень необхідне для розробки адекватної тактики лікування. Основними причинами органічних порушень називають:

 • проблемні пологи – травми, асфіксія, обвивання дитини;
 • збій у внутрішньоутробному розвитку – порушення обміну речовин в організмі дитини через пережиті мамою вірусні захворювання, емоційні перенавантаження, вживання деяких лікувальних препаратів та алкоголю, куріння та ін.;
 • інфекційні захворювання, пережиті дитиною в перші місяці життя – ураження ЦНС відбувається під впливом інфекційного агента.

Симптоми органічного ураження мозку різняться за виявом та змістом залежно від причин, ступеня ураження, локалізації уражених ділянок:

 • Дитині складно запам’ятовувати нову інформацію, багато з засвоєного вона швидко забуває та схильна оперувати вигаданими згадками.
 • Інтелект дітей з раннім органічним ураженням ЦНС помітно знижений – вони погано мислять, абстрактні категорії їм вдаються складно.
 • Фізичний стан дуже нестабільний – хороше самопочуття може швидко змінюватися головним болем, млявістю; у дітей часто бувають запаморочення та депресії.

Деякі специфічні симптоми органічного ураження ЦНС можуть підказувати, функціональність якої ділянки мозку знижена.

Коли та яке саме лікування необхідне?

Лікування органічного ураження мозку в лікувальному центрі в Києві необхідно починати якомога раніше – доки мозок активно розвивається та пластичний, цілеспрямованим впливом функціональність уражених ділянок можна «перекласти» на здорові. Тому Центр стимуляції мозку може запропонувати ефективну схему лікування пацієнта, незалежно від його віку.

Органічні порушення нервової системи самі собою не зникнуть, стан такої дитини не може покращитись без медичного втручання – він буде лише погіршуватися. Навпаки, сучасна діагностика, корекція, використання методів транскраніальної стимуляції, Томатіс-терапії творять дива – неврологічні порушення усуваються досить швидко, в нескладних випадках можна казати про майже повне одужання пацієнта.

Все, що потрібно для такого одужання – вчасно звернутися до Центра стимуляції мозку, дотримуватися схеми лікування та виконувати рекомендації фахівців.

Ціни

 • Консультація лікаря невролога дитячого (первична)

  60 хвилин

 • Консультація лікаря невролога дитячого (заключна)

  30 хвилин

 • Електроенцефалографія (ЕЕГ)

  30 хвилин

 • Транскраніальна мікрополяризація (ТКМП)

  20 хвилин

 • Томатис-терапія (1-й курс, 1 заняття)

  120 хвилин

 • Томатис-терапія (2-й курс, 1 заняття)

  1350 грн

  120 хвилин

 • Томатис-терапія (3-8 курси, 1 заняття)

  1300 грн

  120 хвилин

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті