icon

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті)

phone

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Приглухуватість

Приглухуватість - це зниження слуху, при якому утруднене спілкування з оточуючими людьми.

Лікування приглухуватості у дітей в Києві

Це абсолютно нормально, коли батьки дитини починають нервувати виявивши, що їхнє дитя погано чує. Переживання ці виникають через те, що батьки зрідка розуміють різницю між глухотою та приглухуватістю. Вони ладні визнати свою дитину глухою, почати жаліти себе та своє дитя, бо вважають, що виправити нічого не можна.

Фахівці Центра стимуляції мозку повністю не згодні з подібною позицією – лікування втрати слуху у дітей в Києві та в Україні можливе в різному віці, подібні послуги надає наша клініка.

Суттєва різниця

Недостатність слухової функції класифікується або як глухота, або як приглухуватість. Глухотою зветься стан, коли людина не здатна сприймати більшість звуків навіть із використанням звукопідсилювачів та слухових апаратів – це порушення зазвичай має безповоротний характер, але зустрічається справді не часто.

А от приглухуватість у дітей можна й треба лікувати, іноді досягаючи майже повного відновлення слухової функції. Або ж створювати певні умови, за яких порушення слуху у дітей дошкільного віку стає менш виразним – наприклад, за допомогою слухового апарата.

Зниження слуху у дитини: різновиди приглухуватості

Залежно від часу та факторів розвитку стану вирізняють приглухуватість:

 • спадкову;
 • вроджену – в середньому 1 з 1000 новонароджених народжується з певним ступенем приглухуватості;
 • набуту – зустрічається найчастіше, може виникнути під впливом різних факторів.

Залежно від причини погіршення слуху розрізняють:

 • Кондуктивне порушення – в середньому чи зовнішньому вусі існує перешкода певного походження, яка не дає звукам проникати у внутрішнє вухо.
 • Нейросенсорне погіршення слуху, лікування якого ефективно проводять лікарі Центру стимуляції мозку. В такому випадку проблема приховується або в слуховому нерві, або у внутрішньому вусі і найчастіше виникає або в перинатальному періоді, або в перші місяці життя.

Кондуктивні порушення усувають простіше, з нейросенсорними потрібно працювати довше, підбирати індивідуальні схеми лікування – але фахівці Центру стимуляції мозку успішно справляються з цим завданням, допомагають повернути слух незалежно від причин, які викликали дисфункцію.

Що робити, якщо погіршився слух у дитини?

Необхідно одразу звернутися в клініку як тільки ви помітите найменші ознаки погіршення слуху.

Наприклад, діти з порушенням слуху:

 • не реагують на власне ім’я;
 • неоднаково чують різні звуки;
 • в 1 місяць не лякаються гучних звуків;
 • у 3-4 місяці не обертаються в пошуках джерела звуку;
 • у 12-15 місяців їхня мова майже не розвинена;
 • не можуть зрозуміти, де ви знаходитесь, доки не знайдуть вас очима.

Важливість вчасного звернення важко перецінити. З одного боку, вік пов’язаний з ефективністю лікування: зниження слуху у дитини в 3 роки доведеться лікувати довше й складніше, ніж у новонародженої. Особливо якщо воно викликане захворюванням внутрішнього вуха або нерва. З іншого боку, мова й слух тісно пов’язані. Якщо дитина не може добре чути звуки, вона не навчиться правильно говорити, а отже й писати.

В Центрі стимуляції мозку лікарі з унікальним досвідом проведуть діагностику, визначивши факт погіршення слуху, його ступінь та причини, що призвели до змін. Потім на основі зібраного анамнезу підберуть найоптимальніший метод лікування чи усунення порушення. Якщо стан викликаний причинами з третьої групи факторів, ефективно працює медикаментозна терапія та слухові вправи. В інших ситуаціях для досягнення результату це потрібно доповнювати фізіотерапевтичними процедурами, проводити слухопротезування або кохлеарну імплантацію.

Наш центр – один з небагатьох в Україні та єдиний в Києві забезпечує послуги комплексного поновлення функцій слуху у дітей в будь-якому віці та гарантує позитивний результат. Який тим кращий, чим раніше пацієнти звертаються до наших лікарів!

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті