icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

phone

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Затримка психічного розвитку

Затримка психічного розвитку – стан, який характеризується сповільненим інтелектуальним та емоційним розвитком у дитини. Та який називають проміжним варіантом між нормою та патологією. Поставити правильний діагноз та отримати коректний курс реабілітації допоможуть досвідчені лікарі "Центру Стимуляції Мозку".

Затримка психічного розвитку

Лікування затримки психічного розвитку у дітей в Україні

Затримка психічного розвитку у дітей – досить поширений діагноз, який найчастіше визначають молодшим школярам на тлі помітної девіантної поведінки та низької успішності. При цьому, виявити затримку в інтелектуальному та емоційному розвитку дитини можна значно раніше. Для цього необхідно звернутися до кваліфікованого невролога за консультацією та оглядом – таку послугу надає в Києві наша клініка, на базі якої можна зустрітися із фахівцем, пройти діагностику та почати лікування ЗПР в клініці.

Казати вголос будь-який діагноз може лише профільний фахівець, але точно не психолог чи вихователь дитячого садка. Тому не поспішайте бити на сполох, якщо у вашої дитини не складаються стосунки з однолітками або, на думку вихователя, вона занадто активна та невсидюча. Також не варто самостійно намагатися зрозуміти, що відбувається з дитиною та як їй допомогти – не існує однозначних та точних тестів на визначення ЗПР. Єдине правильне рішення: записатися на консультацію до діагноста за наявності тривожних симптомів.

ЗПР: причини, симптоми, прогноз

Затримка психічного розвитку – стан, який характеризується сповільненим інтелектуальним та емоційним розвитком у дитини. Та який називають проміжним варіантом між нормою та патологією. ЗПР – відносно легкий розлад, часто – повністю зворотній за умови грамотної та своєчасної корекції.

Причини виникнення розладу різноманітні. До них відносять:

Розвиток дітей із ЗПР сповільнений та супроводжується такими симптомами:

Все це може супроводжуватися надмірною руховою активністю, відсутністю елементарних побутових навичок та невмінням виконувати елементарні інтелектуальні операції.

Як лікувати ЗПР у дітей?

По-перше, не відкладати звернення в клініку за найменшої підозри затримки розвитку емоційно-вольової чи інтелектуальної сфери. Не завжди симптоми, властиві затримці психічного чи мовного розвитку, свідчать про наявність певних відхилень. Ніхто не скасовував складний характер, помилки виховання та банальні індивідуальні вподобання – дитині може не подобатися вихователь, а своє незадоволення вона виявляє невластивою поведінкою. Неврологи та психологи Центра поспілкуються з вами та вашою дитиною, проведуть необхідні дослідження та напевно скажуть про наявність чи відсутність діагнозу ЗПР.

По-друге, звертатися до нас, щоб перевірити свої сумніви, навіть якщо діагноз у дитини є. Через відсутність досвіду та ускладненої діагностики місцеві неврологи часто помиляються та довільно ставлять діагноз ЗПР, або плутають стан з іншими відхиленнями в розвитку нервової системи. Будь-які ваші сумніви у вірності діагнозу – аргумент звернутися в клініку для підтвердження діагнозу.

По-третє, за перших симптомів проблеми не сподіватися, що мине саме, а шукати професійну допомогу. Лише психоневролог знає, як визначити ЗПР у дітей у 3 роки: для батьків та родичів ознаки сповільненого розвитку моторики, мови, інтелекту невидимі, тому турбуватися вони починають із запізненням. Й лікування починають пізно, хоч грамотна корекційно-педагогічна та медична допомога за умови раннього звернення дозволяє майже повністю усунути подібне відхилення.

Досвід фахівців клініки безумовно вказує на те, що у дітей 7-10 років лікувати ЗПР доводиться складніше й довше, ніж у п’ятирічок та молодших. Це головний аргумент на підтримку раннього звернення.

Лікування затримки психічного розвитку у дітей в центрі ефективне завдяки двом факторам – точному визначенню важкості стану та програмі корекції, яку для кожної дитини ми розроблюємо індивідуально та коректуємо залежно від результативності окремих методик. Поєднуємо медикаментозне лікування, педагогічну корекцію, роботу з психологом, логопедом, масажистом та своєчасні неінвазивні методики впливу – мікрополяризацію, Томатіс-терапію, inTime та ін. Кілька курсів лікування ЗПР у дітей в Києві здатні кардинально виправити ситуацію: дитина нічим не буде відрізнятися від однолітків, зможе нормально навчатися та спілкуватися, зникне ризик ускладнень в майбутньому.

Необхідно дотриматися лише двох обов’язкових умов:

  1. Якомога раніше звертатися до фахівців.
  2. Лікуватися в сучасній спеціалізованій клініці стимуляції мозку.

Не губіть час даремно – записуйтесь на консультацію до найкращих неврологів в Києві та Україні!

Вопрос-Ответ

Чи можна повністю вилікувати ЗПР?

Успішність лікування ЗПР залежить від тяжкості патології, віку, коли було діагностовано порушення, та правильності підходу до терапії. Консультації досвідчених дитячих неврологів, психологів та логопедів, виконання рекомендацій лікарів та корекція за індивідуальною програмою дають позитивний прогноз. При ранньому зверненні, комплексному підході та своєчасному лікуванні усунути затримку психічного розвитку вдається практично повністю.

У якому віці знімають діагноз ЗПР?

Як правило, діагноз ставлять у 5-6 років (перед школою). Але слід розуміти, що ЗПР – це не вирок. При своєчасному та комплексному лікуванні затримка може усунутись практично повністю.
Для терапії можуть застосовуватися різні методики: заняття з психологом та логопедом, курси масажу, аудіотерапія за методом Альфреда Томатіса, транскраніальна мікрополяризація, inTime та ін. Після проведеної корекційної роботи та отримання необхідних результатів діагноз знімають у 10-14 років.

Що буде, якщо не лікувати затримку психічного розвитку?

Відсутність належного лікування затримки психічного розвитку призводить до порушення процесу вищих психічних функцій. Оскільки підвищений внутрішньочерепний тиск негативно впливає на лобові частки мозку, які відповідають за логічне мислення та психічний розвиток, дитині буде складно освоювати різні навички. У майбутньому з'являться такі порушення:
  • зниження рівня мовного розвитку;
  • нездатність зосередитися;
  • відставання у розвитку форм мислення;
  • порушення пам'яті;
  • порушення уваги.

Чим відрізняється затримка психічного розвитку від розумової відсталості?

Розумова відсталість (олігофренія) ー інтелектуальна недорозвиненість, що часто супроводжується недостатнім розвитком вольової та емоційної сфери. Це наслідок низки порушень внутрішньоутробного розвитку чи генетичних захворювань, наприклад, синдрому Ретта чи Дауна.
ЗПР ー відставання в інтелектуальному розвитку у дітей, в результаті якого виявляються ознаки розсіяності уваги, соціальної незрілості, нездатності контролювати власну діяльність та ін.
Головною відмінністю є здатність ЗПР до оборотності, на відміну від олігофренії. При розумовій відсталості ушкодження кори головного мозку не піддаються корекції та призводять до тотальних відхилень від норми розвитку. При ЗПР присутні часткові порушення, з якими можна успішно боротися при своєчасному зверненні до фахівців, комплексному підході та відповідальності з боку батьків.

Джерела

Відео

Ліцензії та сертифікати

Сертифікат ISO 9001-2015 UA229123

Сертифікат ISO 9001-2015 UA229123

Сертифікат ISO 9001-2015 UA229123 (ENG)

Сертифікат ISO 9001-2015 UA229123 (ENG)

Сертифікат ISO 9001-2015 UA229124

Сертифікат ISO 9001-2015 UA229124

Ліцензія № 282410

Ліцензія № 282410

Свідоцтво "Лідер галузі в медичній сфері"

Свідоцтво "Лідер галузі в медичній сфері"

Диплом переможця всеукраїнської премії "Герої малого бізнесу 2021"

Диплом переможця всеукраїнської премії "Герої малого бізнесу 2021"

Ціни

  • CC1. Консультація лікаря невролога дитячого (первинна)

    45 хвилин

  • CC3. Консультація лікаря невролога дитячого (заключна)

    30 хвилин

Вiдгуки

Дарина 25.04.2021

5.0
5.0

Діагностика та лікування затримки психічного розвитку у дітей

Спасибі величезне всьому персоналу, клініки. Це команда кваліфікованих фахівців. Найголовніше, що в клініці є і діагностика і різноманітність необхідних апаратів для лікування ЗПР та інших порушень. Лікар Ольга Геннадіївна призначила ефективні процедури. Після кожного курсу, ми вчимося справлятися все з новими й новими завданнями. З'являються нові звуки, а відповідно ми починаємо розуміти один одного. Рекомендую.

Валентина 08.04.2021

5.0
5.0

Діагностика та лікування затримки психічного розвитку у дітей

Хочу поблагодарить доктора-невролога Козубенко Ольгу Геннадьевну за профессионализм, внимание, за её советы. У ребенка ЗПР, и в 5 лет, кроме “ма”, “па” ничего не говорил. Ольга Ивановна нам назначила различные методики, аппараты в клинике, и мы за год практически полностью пополнили словарный запас до нормы, сейчас работаем, над чистым воспроизведением звуков. Спасибо Вам, Ольга Геннадиевна, за неравнодушие, индивидуальный подход.

Маша 12.02.2021

5.0
5.0

Діагностика та лікування затримки психічного розвитку у дітей

Спасибі величезне клініці за допомогу і підтримку. Проходимо курс реабілітації з дитиною, діагноз ЗПР. Каже ніби все, але багато ми не розуміємо. З нами працює і логопед, і психолог і невролог. У клініці дуже багато можливостей, різноманітних процедур. Ірі найбільше подобається Томатіс. Обов'язково буду всім рекомендувати звертатися в вашу клініку.

Анна Валентиновна 06.12.2020

4.0
4.0

Діагностика та лікування затримки психічного розвитку у дітей

Действительно хороший сервис, обратились сюда по совету мамочек из форума. Больше всего понравилось, что все под рукой и обследование и лечение. Проходили лечение у Селезневой О.И. - первоклассный врач, замечательный человек. Всегда выслушает, войдет в положение. Никогда не назначит лишнего. Спасибо Ольга Ивановна за лечение моего сына. Низкий вам поклон.

Аліна 16.10.2020

5.0
5.0

Діагностика та лікування затримки психічного розвитку у дітей

Хочу подякувати Козубенко Ользі Геннадіївні за індивідуальний підхід в лікуванні моєї дитини. І весь персонал клініки ЦСМ розташований в Києві по п-ту Василя Порика 13б. Приїжджаємо з Чернігова, щоб пройти курс реабілітації. У сина аутизм з затримкою психічного розвитку, і впоратися буває з ним мені неможливо, але кваліфікований фахівці, завжди напоготові миттєво реагують. Антон дуже налаштований до спілкування з доктором, а в нашому випадку - це успіх. Спасибі Вам величезне, і дай Вам Бог сил і здоров'я довше творити добро!

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті