Затримка психічного розвитку – стан, який характеризується сповільненим інтелектуальним та емоційним розвитком у дитини. Та який називають проміжним варіантом між нормою та патологією.

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті)
+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59
Пн.-Нд. 08:30 - 20:00
Затримка психічного розвитку – стан, який характеризується сповільненим інтелектуальним та емоційним розвитком у дитини. Та який називають проміжним варіантом між нормою та патологією.
Затримка психічного розвитку у дітей – досить поширений діагноз, який найчастіше визначають молодшим школярам на тлі помітної девіантної поведінки та низької успішності. При цьому, виявити затримку в інтелектуальному та емоційному розвитку дитини можна значно раніше. Для цього необхідно звернутися до кваліфікованого невролога за консультацією та оглядом – таку послугу надає в Києві наша клініка, на базі якої можна зустрітися із фахівцем, пройти діагностику та почати лікування ЗПР в клініці.
Казати вголос будь-який діагноз може лише профільний фахівець, але точно не психолог чи вихователь дитячого садка. Тому не поспішайте бити на сполох, якщо у вашої дитини не складаються стосунки з однолітками або, на думку вихователя, вона занадто активна та невсидюча. Також не варто самостійно намагатися зрозуміти, що відбувається з дитиною та як їй допомогти – не існує однозначних та точних тестів на визначення ЗПР. Єдине правильне рішення: записатися на консультацію до діагноста за наявності тривожних симптомів.
Затримка психічного розвитку – стан, який характеризується сповільненим інтелектуальним та емоційним розвитком у дитини. Та який називають проміжним варіантом між нормою та патологією. ЗПР – відносно легкий розлад, часто – повністю зворотній за умови грамотної та своєчасної корекції.
Причини виникнення розладу різноманітні. До них відносять:
Розвиток дітей із ЗПР сповільнений та супроводжується такими симптомами:
Все це може супроводжуватися надмірною руховою активністю, відсутністю елементарних побутових навичок та невмінням виконувати елементарні інтелектуальні операції.
По-перше, не відкладати звернення в клініку за найменшої підозри затримки розвитку емоційно-вольової чи інтелектуальної сфери. Не завжди симптоми, властиві затримці психічного чи мовного розвитку, свідчать про наявність певних відхилень. Ніхто не скасовував складний характер, помилки виховання та банальні індивідуальні вподобання – дитині може не подобатися вихователь, а своє незадоволення вона виявляє невластивою поведінкою. Неврологи та психологи Центра поспілкуються з вами та вашою дитиною, проведуть необхідні дослідження та напевно скажуть про наявність чи відсутність діагнозу ЗПР.
По-друге, звертатися до нас, щоб перевірити свої сумніви, навіть якщо діагноз у дитини є. Через відсутність досвіду та ускладненої діагностики місцеві неврологи часто помиляються та довільно ставлять діагноз ЗПР, або плутають стан з іншими відхиленнями в розвитку нервової системи. Будь-які ваші сумніви у вірності діагнозу – аргумент звернутися в клініку для підтвердження діагнозу.
По-третє, за перших симптомів проблеми не сподіватися, що мине саме, а шукати професійну допомогу. Лише психоневролог знає, як визначити ЗПР у дітей у 3 роки: для батьків та родичів ознаки сповільненого розвитку моторики, мови, інтелекту невидимі, тому турбуватися вони починають із запізненням. Й лікування починають пізно, хоч грамотна корекційно-педагогічна та медична допомога за умови раннього звернення дозволяє майже повністю усунути подібне відхилення.
Досвід фахівців клініки безумовно вказує на те, що у дітей 7-10 років лікувати ЗПР доводиться складніше й довше, ніж у п’ятирічок та молодших. Це головний аргумент на підтримку раннього звернення.
Лікування затримки психічного розвитку у дітей в центрі ефективне завдяки двом факторам – точному визначенню важкості стану та програмі корекції, яку для кожної дитини ми розроблюємо індивідуально та коректуємо залежно від результативності окремих методик. Поєднуємо медикаментозне лікування, педагогічну корекцію, роботу з психологом, логопедом, масажистом та своєчасні неінвазивні методики впливу – мікрополяризацію, Томатіс-терапію, inTime та ін. Кілька курсів лікування ЗПР у дітей в Києві здатні кардинально виправити ситуацію: дитина нічим не буде відрізнятися від однолітків, зможе нормально навчатися та спілкуватися, зникне ризик ускладнень в майбутньому.
Необхідно дотриматися лише двох обов’язкових умов:
Не губіть час даремно – записуйтесь на консультацію до найкращих неврологів в Києві та Україні!
Консультація лікаря невролога дитячого (первична)
500 грн
60 хвилин
Консультація лікаря невролога дитячого (заключна)
350 грн
30 хвилин
Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті
Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті