icon

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті)

phone

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Лікування заїкування

Заїкування або логоневроз – ще одне серйозне неврологічне захворювання, небезпеку якого сучасне українське суспільство вперто відмовляється розуміти. Проблеми з мовою викликані спазмами м’язів артикуляційного апарата, які задіяні в процесі вимови звуків та складів.

Лікування заїкування у дітей в нашій клініці

Заїкування або логоневроз – ще одне серйозне неврологічне захворювання, небезпеку якого сучасне українське суспільство вперто відмовляється розуміти. Це пояснює чому так мало дітей лікують логоневроз в Києві: спрацьовують ті самі одвічні переконання, що «мине» саме. Та, як це передбачувано трапляється із захворюваннями неврологічного характеру, воно не минає, а посилюється. Таким може бути майбутнє вашої дитини, якщо не почати вчасне лікування логоневрозу у дітей в Києві:

 • їй стане важко розмовляти: при спробі щось сказати дитина напружується, червоніє, робить різкі рухи руками та ногами. Виглядає так, ніби вона піднімає щось важке, а не намагається привітатися чи дати відповідь на запитання;
 • повною мірою проявиться відлюдкуватість – дитина чудово розуміє, як збоку виглядають її спроби розмовляти. Їй простіше взагалі припинити розмовляти не вдома;
 • розвивається депресія – дитина стає невпевненою та закомплексованою, втрачає мотивацію до навчання та спілкування, коло її спілкування стає обмеженішим;
 • на тлі перерахованих деформацій характеру можливе падіння успішності, девіантна поведінка.

Справді, не всі діти тяжко переживають заїкування: є серед них такі, хто ігнорує його, у них меншою мірою виявляються фізичні симптоми, а психологічні проблеми – велика рідкість. Але статистичні данні – як загальнодоступна інформація, так і досвід фахівців Центра стимуляції мозку – доводять, що заїкування призводить до суттєвого дискомфорту дитини, змушує її відчувати свою неспроможність, тому потребує лікування. І зверніть увагу – професійного, різноманітного та спланованого лікування, яке ви можете в будь-який час отримати в Києві в Центрі стимуляції мозку.

Заїкування: причини, особливості прояву

Якщо людина заїкується, це одразу помітно за частими паузами та зупинками в мові, складам, які неприродно розтягуються або вимовляються занадто швидко. Заїкування зачіпає не лише мову, але також інші сфери.

Емоційно-вольову – діти, які заїкуються часто плачуть, схильні до зміни настрою. Поведінкову – батьки помічають погіршення поведінки, особливо вдома, в сім’ї, де дитина наче відіграється за те, що їй не вдається спілкуватися з однолітками в школі чи в садочку. Можуть виявлятися проблеми зі здоров’ям, виявляються специфічні стани, які активізуються під час мови: тахікардія, пітливість, почервоніння повік, нервовий тик, дефіцит уваги. Всі ці прояви – наслідки заїкування, лікування якого у дітей 3 років часто потребує не більше місяця та повністю усуває усі перераховані явища.

Проблеми з мовою викликані спазмами м’язів артикуляційного апарата, які задіяні в процесі вимови звуків та складів. Інші ознаки – другорядні та є наслідком нездатності мозку впоратися з сенсорним навантаженням. Механізм виникнення проблеми той самий, що й в певних інших мовних відхилень: з різних причин мозку потрібно забагато ресурсів на опрацювання сенсорної інформації ззовні, тому їх просто не вистачає на адекватне функціонування мовного центру.

До цих «різних» причин заїкування у дітей належать:

 • спадковість – якщо в сім’ї зустрічались випадки заїкування, то ризик його прояву у дитини збільшується;
 • ендокринні порушення – вікові чи спадкові;
 • перенавантаження нервової системи внаслідок органічної недорозвиненості, травм, перенесених інфекційних хвороб;
 • стресові фактори – переляк чи психічна травма (грубе ставлення до дитини збоку родичів).

Методи лікування заїкування у дітей в Центрі стимуляції мозку в Києві

Найчастіше заїкування виникає у віці від 3 до 8 років – саме в цьому проміжку його лікування буде особливо ефективним, оскільки захворювання не встигне прогресувати. Складність полягає в тому, що в цей самий період проблеми мови можна вважати ситуативними, перекладати їх на недорозвиненість мовної сфери, на особливості її становлення.

Щоб не проґавити момент, ми радимо звертатися до Центру стимуляції мозку за перших симптомів мовних труднощів, особливо якщо вони супроводжуються мовними труднощами.

В Центрі стимуляції мозку використовують різні методи лікування заїкування у дітей – консультації психолога, логопедичні вправи для лікування заїкування, сучасні апаратні методики (inTime, Томатіс, Інтерактивний метроном), елементи арт-терапії. Якщо необхідно – медикаментозне лікування. Вміст курсу лікування та його тривалість завжди індивідуальні та залежать від типу спазмів, їх локалізації, важкості стану та причин, що призвели до таких змін.

Завдяки такому підходу в Центрі стимуляції мозку методи впливу для кожної дитини підбираються правильно, тому лікування заїкування у дітей в Києві закінчується повним одужанням та відсутністю рецидивів в майбутньому.

Відео

Ціни

 • Консультація лікаря невролога дитячого (первична)

  60 хвилин

 • Консультація лікаря невролога дитячого (заключна)

  30 хвилин

 • Електроенцефалографія (ЕЕГ)

  30 хвилин

 • Консультація логопеда

  30 хвилин

 • Заняття з логопедом

  30 хвилин

 • Логопедичний масаж

  20 хвилин

 • Логопедичний комплекс (заняття + логопедичний масаж)

  50 хвилин

 • ForBrain (Форбрейн)

  20 хвилин

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті