icon

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті)

phone

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Сб. 09:00 - 19:00 Нед. 09:00 - 18:00

Логопедичний масаж

Логопедичний масаж для дітей – це мануальний (руками) або інструментальний (за допомогою зондів) вплив масажними рухами на м'язи обличчя та мовного апарата. За допомогою професіонального логомасажу лікарі-логопеди нашої клініки допомагають малюкам зробити дефектну мову правильною, чіткою та виразною.

Логопедичний масаж для дітей

Логопедичний масаж для дітей

Логопедичний масаж для дітей – це мануальний (руками) або інструментальний (за допомогою зондів) вплив масажними рухами на м'язи обличчя та мовного апарата. За допомогою професіонального логомасажу лікарі-логопеди нашої клініки допомагають малюкам зробити дефектну мову правильною, чіткою та виразною.

Нормальний мовний розвиток обертає дитину на маленького «чомучку», яку цікавить усе на світі. Але якщо мова вдається складно – то навіть «чому» для малюка втрачає цікавість. До 4-5 років життя діти вже володіють мовними навичками та вільно вимовляють звуки. І якщо до цього віку мова лишається нерозвиненою та дефектною – дитині необхідна логопедична допомога.

Малюк з недорозвиненою мовою та мовним дефектом ховається в собі, боїться контактувати з іншими дітьми. Адже під час контакту доводиться розмовляти – а отже, показувати оточенню мовні недоліки. А необережне слово з боку або глузування здатні позбавити чутливу маленьку людину бажання спілкуватися з навколишнім світом. Таке часто трапляється при заїканні, на яке хлопчики страждають втричі частіше за дівчат.

Звільнити язичок від мовних помилок та невпевненості допомагають наші лікарі-логопеди. Логопедичний масаж в Києві в нашому Центрі стимуляції мозку профілактує й коректує порушення мови та розлади голосу.

Кому допомагає логопедичний масаж

Логопедичний масаж має медичні протипоказання та призначається не кожному. Якщо дитина не говорить через аутизм чи затримку психомовного розвитку – то «розговорити» такого мовчуна здатні інші методики для розвитку.

Сам по собі логопедичний масаж не здатен викликати мову у дитини, що не розмовляє. Адже головне завдання логомасажу – це поновлення тонусу м'язів та повноцінна іннервація мовного апарата. Тому масажна терапія призначена тим дітям, розлади мови у яких викликані порушенням тонусу та іннервації голосових складок та артикуляційних м'язів:

 • дизартрія;
 • дислалія;
 • ринолалія;
 • логоневроз (заїкування);
 • голосові розлади (дисфонія, афонія, ринофонія).

Логопедичний масаж для розвитку мови у дітей також допомагає подолати мимовільний витік слини та розвинути жувальну функцію.

Логомасаж лицьової мускулатури та язика руками

Часто невпевнена або дефектна мова пов'язана з порушенням тонусу та недостатньою іннервацією м'язів обличчя. Тому масажний вплив спрямовано на тонус та розроблення лицьової та мовної мускулатури.

Сеанс логопедичного масажу для дітей починається з м'якого гладження лоба, щік та підборіддя малюка. Перший сеанс складається з легких рухів, що гладять. Стимулювати м'язовий тонус та мовну функцію допомагають інтенсивні рухи: натискання, поплескування, щипання, розминання та розтирання обличчя дитини кінчиками пальців та долонями. Розминання найкраще впливає на артикуляційну мускулатуру. Масажні вправи чергуються з поглажуванням – ним і закінчується сеанс.

Логопедичний масаж язика починається з розминання. Зазвичай, першими опрацьовуються бокові крайки та кінчик язика.

Масаж язика руками відбувається в стерильних рукавичках або через антисептичну серветку. Після розігріву дитячого язичка, логопед просить дитину вимовити важкий звук.

Помірно інтенсивний вплив рук та інструменту змінює стан мовної мускулатури. М'язові волокна стають еластичними, набувають тонусу і краще скорочуються. М'язова тканина збільшується об'ємом та переходить з пасивного стану в дієздатний. Артикуляційний апарат готується до вимовляння звуків та формуванню слів.

Малюки з мовними порушеннями часто страждають від браку кровопостачання до головного мозку. Після масажу для розвитку мови дитини покращуються живлення та насичення киснем тканини мозку, нервова прохідність, відтік лімфатичної рідини. Тому логомасаж також розвиває увагу та пам'ять.

Зондовий логомассаж язика

Зондовий масаж нормалізує тонус артикуляційної мускулатури і розвиває моторику мови. У розпорядженні лікаря-логопеда – комплект з 7-12 логопедичних зондів. Кожен інструмент має спеціальну форму та розмір. Зондом виконується натискання, ковзання, перетирання і інші спрямовані рухи. Впливу піддаються язик, губи і порожнина рота (внутрішня поверхня щік, м'яке піднебіння). Вплив зондів активізує конкретні зони мовного апарату і відновлює функцію мови.

Крім артикуляційних, зондовий масаж язика проробляє жувальні і мімічні м'язи. Це розвиває у дитини природні рефлекси: жування їжі і проковтування слини. Такий результат є актуальним для малюків з дизартрією, яка супроводжується втратою чутливості губ і язика. Логопедичний масаж при дизартрії починається з воротнічкової зони, після чого переходить на обличчя та язик. Постановка звуковимови відбувається тільки після масажу.

Розвиток мови та корекція вимови з нашими логопедами

Не першій консультації в нашій клініці логопед визначає рівень мовного розвитку та діагностує розлад. І підбирає ті масажні вправи, які необхідні певній дитині: для зниження чи підвищення тонусу м'язів. Часто до діагностики приєднуються невролог та психолог.

Масажний сеанс проводиться лежачи на канапці. Пасивна позиція тіла не просто зручна, але також полегшує дихання носом та розслаблює м'язи. Затишна та спокійна атмосфера нашої клініки знижує тривожність маленьких пацієнтів. В порядкуванні дітей – м'які іграшки та LCD дисплей, з якими не страшно проходити лікування. Доки руки малюка зацікавлені іграшкою, а погляд зосереджений на мультику – руки логопеда працюють з лицьовими м'язами та язичком.

Логопедичний масаж руками поєднується з зондовим масажем, а також пальчиковою, артикуляційною та дихальною гімнастиками. За необхідності корекція вимови звуків відбувається безпосередньо під час масажу чи артикуляційних вправ.

Корисно паралельно з логопедичним масажем розвивати дрібну моторику рук. Адже між мовою та моторикою – безпосередній зв'язок та взаємодія.

Для логопедичного масажу та вправ з розвитку мови важлива систематичність. Щоб малюк засвоїв мовні навички, зондовий масаж та масаж руками проводять мінімум 3-4 рази на тиждень (кожного дня або через день). Курс залежно від індивідуальних рекомендацій містить 10-15 сеансів.

Відео

Фахівці

Карімова Муніра Хамідовна
Карімова Муніра Хамідовна

Логопед-дефектолог

Тимченко Вікторія Віталіївна
Тимченко Вікторія Віталіївна

Лікар логопед-дефектолог

Чухліб Ірина Михайлівна
Чухліб Ірина Михайлівна

Логопед-дефектолог, педагог-дефектолог

Ціни

 • Консультація лікаря невролога дитячого (первична)

  60 хвилин

 • Консультація лікаря невролога дитячого (заключна)

  30 хвилин

 • Консультація логопеда

  30 хвилин

 • Логопедичний масаж

  20 хвилин

 • Логопедичний комплекс (заняття + логопедичний масаж)

  50 хвилин

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті