Мінімальна мозкова дисфункція – захворювання ЦНС, що характеризується рядом легких неврологічних симптомів.
м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті)
+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59
Пн.-Нд. 08:30 - 20:00
Мінімальна мозкова дисфункція – захворювання ЦНС, що характеризується рядом легких неврологічних симптомів.
Мінімальна мозкова дисфункція - захворювання ЦНС, що характеризується рядом легких неврологічних симптомів. Даний розлад діагностується приблизно у 25% всіх дошкільнят і може проявлятися порушеннями різного характеру:
Часто мінімальну мозкову дисфункцію у дітей плутають з ЗПР, але ці порушення мають різну природу.
Виникнення мінімальної мозкової дисфункції у дітей пов'язують з несприятливими факторами, що вплинули на головний мозок дитини на етапі внутрішньоутробного розвитку.
Причини | Фактори |
Антенальні - порушення, що виникли під час вагітності |
|
Інтранатальні - порушення в процесі родової діяльності |
|
Постнатальні |
Інфекційні захворювання та травми ЦНС, отримані в перші роки життя дитини. |
У немовлят патологія може виникнути через несприятливі умови проживання, ігнорування дитини батьками. В першу чергу при ММД страждають зони мозку, що відповідають за розвиток мови, пам'яті, уваги, сприйняття. При цьому інтелект не страждає, але деякі процеси в розвитку протікають дещо уповільнено.
Діти з діагнозом ММД не відстають від однолітків за рівнем інтелекту, але у них виникають труднощі з навчанням і соціальною адаптацією, які проявляються таким чином:
Дитина може відставати у фізичному розвитку, мати низьку масу тіла і зріст. У таких дітей спостерігається порушення тактильного, слухового і зорового сприйняття, неадекватні реакції на подразники. В процесі мислення спостерігаються нелогічні «повороти», уповільнена або стрибкоподібно гучна мова, заїкання.
Не обов'язково чекати вступу до школи, щоб визначити, що з дитиною щось не в порядку. Увагу батьків може привернути підвищена активність, неможливість зупинитися і зосередитися на виконанні завдання.
Помітити перші візуальні ознаки мінімальної мозкової дисфункції у дітей можна в перші місяці життя, це:
Клінічна картина мозкової дисфункції у дітей проявляється в таких симптомах:
Внаслідок підвищеної активності, діти з діагнозом ММД швидко втомлюються, не можуть концентруватися на одній справі. Часто у них спостерігається затримка розвитку мови.
У домашніх умовах варто звернути увагу на такі ознаки:
Якщо у дитини присутня більша кількість з перерахованих ознак, то варто записатися на консультацію в Центр стимуляції мозку.
Важливу роль в лікуванні і соціальній адаптації дитини відіграє своєчасна корекція ММД. Найбільшу ефективність показує комплексна робота із застосуванням:
Робота з маленьким пацієнтом одночасно ведеться за різними напрямками:
В даний час для лікування ММД у дітей застосовуються ноотропні препарати і стимулятори ЦНС, які показали високу клінічну ефективність. При ММД фахівці дають позитивний прогноз: приблизно половина дітей «переростають» захворювання, іншим потрібна допомога.
Для діагностики мінімальної мозкової дисфункції у дітей використовуються такі сучасні методики, як тест Векслера, що проводиться дитячим психологом. Ефективні методи апаратної діагностики: КТ, МРТ, допплерометрія судин голови, рентген. У Центрі стимуляції мозку в Києві Тест Векслера проводить дитячий психолог. Для дослідження роботи головного мозку ми проводимо електроенцелографію. ЕЕГ - інформативна апаратна методика, показана при затримках мовного розвитку, емоційних порушеннях, травмах і різних захворюваннях головного мозку.
У нашому центрі супроводом і лікуванням синдрому мінімальної мозкової дисфункції займаються досвідчені неврологи, логопеди, психологи. Наші фахівці можуть своєчасно діагностувати перші ознаки ММД у дітей і призначити терапію. Крім лікувальних заходів діти відвідують уроки ЛФК та розвиваючі заняття. Від своєчасної корекції мозкової дисфункції у дітей залежить, на скільки стабільним буде психологічний стан дитини в школі. Від засвоєння в належному обсязі шкільної програми залежить можливість продовжувати навчання у вищих навчальних закладах.
Консультація лікаря невролога дитячого (первична)
500 грн
60 хвилин
Консультація лікаря невролога дитячого (заключна)
350 грн
30 хвилин
Електроенцефалографія (ЕЕГ)
600 грн
30 хвилин
Консультація психолога дитячого
550 грн
60 хвилин
Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті
Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті