icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

phone

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Невралгія

Невралгія: Діагностика та лікування в клініці ЦСМ у Києві. Ми експерти в діагностиці та лікуванні невралгії. Наші фахівці пропонують високотехнологічні методи діагностики та індивідуальний підхід до лікування невралгії, допомагаючи пацієнтам набути полегшення від болю та покращити якість свого життя. Незалежно від причини невралгії, ми надаємо комплексне та сучасне лікування.

невралгия

Фахівці

Волошина Вікторія Анатоліївна
Волошина Вікторія Анатоліївна

Фізіотерапевт, Лікар ФРМ

Литвиненко Олена Ерастівна
Литвиненко Олена Ерастівна

Головний лікар клініки ЦСМ, лікар-невролог вищої категорії, дитячий невролог

Паламарчук Сергій Андрійович
Паламарчук Сергій Андрійович

Реабілітолог, кінезіотерапевт

Стеценко Тетяна Іванівна
Стеценко Тетяна Іванівна

Дитячий невролог, епілептолог

Невралгія

Невралгія – порушення роботи периферичних нервів. Вона супроводжується болями в тій ділянці, де знаходиться збуджений нерв.

Симптоматика та лікування

Невралгія має кілька ключових відмінностей від невриту. У хворих не спостерігається порушень у рухах, а також зниження чутливості. Також нерв із патологією не трансформується, і його структура залишається цілою. Невралгія може торкнутися будь-якого нерва, який проходить вузькими каналами.

Різновиди захворювання

Вирізняють кілька різновидів невралгії залежно від її локалізації:

Трійчастий нерв уражається найчастіше. Найрідкіснішими вважаються проблеми великого або малого потиличних, а також язикоглоткового нервів.

Також цей вид проблеми можна поділити на:

Додатково виділяють блукаючий різновид невралгії. Вона призводить до порушень важливих процесів у організмі. Проблеми можуть виявитися в мові, рефлексах ковтання або жування їжі, в роботі органів шлунково-кишкового тракту, а також серцево-судинної системи.

Причини виникнення проблеми

Насамперед невралгія виражає себе як ускладнення навіть після незначної травми, інфекційних захворювань, застуди тощо. Додатково серед причин, які можуть спричинити невралгію, можна виділити переохолодження, похилого віку, токсичний вплив, проблеми в обмінних процесах. Також причини виникнення невралгії поділяються залежно від локалізації.

Поділ у сфері виникнення

Проблеми потиличного нерва:

Проблеми лицевого нерва:

Проблеми сідничного нерва:

Проблеми язикоглоткового нерва:

Симптоматика проблеми залежить від локалізації пошкодженого нерва. Характерний біль може проявитися при пошкодженні стовбура нерва або за наявності патологічних процесів у волокнах у точках виходу нерва з хребетного каналу або м'яких тканин, що оточують його.

Як розвивається проблема?

Закінчення нерва мають рецептори, які передають відомості спинному та головному мозку про всі органи та системи в організмі. При вплив на будь-який відділ нерва ця інформація зазнає змін. Вона передається у спотвореному вигляді, що призводить до виникнення болючих відчуттів. Якщо хвороботворний процес існує, то невралгія починає розвиватися у прискореному темпі.

Клінічні прояви

Загальна симптоматика невралгії – болючі відчуття, що виявляються у вигляді нападів. Поруч із ними показують себе вегетативно-судинні проблеми як почервоніння ділянок шкіри, сльозоточивості тощо. У поодиноких випадках невралгія проявляє себе як тік з больовим супроводом. У цьому він має безперервний характер.

Симптоматика залежить від локації травми:

Симптоматика невралгії у дітей:

Відмінні риси невралгії під час вагітності

У цьому випадку невралгія діагностується на 2 чи 3 триместрі. Усе це пояснюється процесами, які у організмі у період часу. Сюди можна віднести набряклість, яка стискає нервові закінчення, а також збільшення матки та підняття діафрагми. Через ці два процеси скорочується простір між ребрами, що зумовлює межреберной невралгії.

Також на появу цієї хвороби можуть вплинути ослаблений імунітет, наявність у минулому шкідливих звичок, неналежне лікування інфекційних захворювань, переохолодження, стресові ситуації, часті важкі фізичні навантаження. І тут майбутню маму обов'язково кладуть у стаціонар на лікування.

Відмінні риси розвитку невралгії у дітей

Якщо своєчасно виявити невралгію у дитини, то лікування не буде важким і не вимагатиме хворобливих процедур. Щоб призначити відновлювальний курс, лікареві необхідно побачити всю картину перебігу хвороби. Також буде потрібна інформація про спосіб життя мами під час вагітності та дитини після її появи на світ.

Якщо запустити лікування чи пізно визначити наявність невралгії, це може негативно вплинути на розвиток та життя малюка. При перших симптомах необхідно одразу звернутися до лікаря та пройти обстеження.

Наслідки хвороби

На результативність лікування невралгії впливає вік пацієнта.

У дорослих можуть виникнути:

Наслідки невралгії у дітей:

Діагностика

Діагностика невралгії складається з декількох етапів - огляд, збір анамнезу, вивчення історії хвороби, лабораторні аналізи (клінічні аналізи сечі й крові, біохімічний аналіз крові), інструментальна діагностика.

Інструментальна діагностика невралгії може включати:

Поряд з цими дослідженнями можуть бути призначені й інші види діагностики, якщо лікар вважатиме за необхідне.

Лікування

Лікування невралгії можна починати тільки після підтвердження діагнозу. Оскільки, воно повинно бути спрямоване не тільки на усунення симптомів ураження периферичного нерва, але й на боротьбу з основною хворобою (при вторинному типі). При первинних болях може бути усунена ін'єкцією знеболювального (найчастіше, використовується новокаїн) та вітамінами групи В. Але, якщо мова йде про лікування невралгії у дітей, алергіків, пацієнтів з вторинною невралгією або у людей, які з якоїсь причини не сприймають медикаментозну терапію або вона їм не допомогла, сучасна медицина використовує фізіотерапію та масажі.

Лікування невралгії в клініці «Центр стимуляції мозку» здійснюється немедикаментозними методами, без операції, на якісній фізіотерапевтичній апаратурі від світових лідерів виробництва медичної техніки, унікальній для України.

Профілактика

Профілактика невралгії не має особливої специфічності. Серед порад:

Який лікар лікує?

Постало питання: «Який лікар лікує невралгію?» – при наявності такої проблеми вам знадобиться консультація невролога. Також, вас можуть направити на додаткові консультації до інструктора з масажу, мануального терапевта, лікаря ЛФК, рентгенолога. Лікування невралгії в Києві, на Подолі, пропонує клініка «Центр стимуляції мозку». Звернувшись до нас, ви отримаєте дієву допомогу без операції, без медикаментозної терапії (по можливості), із застосуванням найсучаснішого обладнання унікального для України та новітніх перевірених протоколів лікування.

Питання-Відповідь

Як довго може тривати невралгія?

Характер і тривалість нападу залежить від локалізації проблеми. При невралгії трійчастого нерва болі тривають від 3-4 секунд до 2 хвилин, досягаючи до 40 нападів на добу. При патології крилопіднебінного вузла трапляються напади невралгії тривалістю від 2-3 годин до двох тижнів. Купують біль знеболювальними, хірургічними методами, а також методами фізіотерапевтичного лікування.

Які препарати приймати при невралгії?

Медикаментозне лікування невралгії передбачає застосування гормональних препаратів, знеболювальних ін'єкцій або вітамінів групи B, а також вживання нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП) і призначення міорелаксантів. Людям, резистентним до медпрепаратів, а також алергікам і дітям допоможуть масажі та фізіотерапія, в тому числі фонофорез. Фізіотерапія істотно доповнює і підсилює лікування невралгії, невропатії.

Від чого невралгія у новонароджених?

Невралгія у новонароджених може виникати через вроджену аномалію та родову травму, кисневе голодування в період виношування, низький гемоглобін мами, важкі пологи, переохолодження, інфекції та ін. Для своєчасної діагностики захворювання необхідна консультація дитячого невролога.

Як дізнатися, чи є у мене невралгія?

До симптомів невралгії відносять інтенсивні напади болю, які можуть супроводжуватися вегето-судинними розладами: почервонінням шкірних покривів, сльозами. Відрізнити ці ознаки від інших захворювань допоможе комплексна діагностика. При перших клінічних проявах слід звернутися до невролога.

Як зняти напад невралгії?

Купувати напад невралгії можна введенням знеболювальних. Міорелаксанти, препарати місцевої дії, нестероїдні протизапальні засоби також допомагають зняти напад. Більш ефективним є лікування, посилене методами апаратної терапії (лазеротерапія, магнітотерапія, електротерапія).

Джерела

Сертифікати

Сертифікат Буньковський Євген Петрович

Сертифікат Буньковський Євген Петрович

Сертифікат Ворошилов Євген Олександрович

Сертифікат Ворошилов Євген Олександрович

Сертифікат Паламарчук Сергій Андрійович

Сертифікат Паламарчук Сергій Андрійович

Сертифікат Селезньова Ольга Іванівна

Сертифікат Селезньова Ольга Іванівна

Сертифікат Стеценко Тетяна Іванівна

Сертифікат Стеценко Тетяна Іванівна

Сертифікат Василенко Михайло Васильович

Сертифікат Василенко Михайло Васильович

Ціни

  • CC1. Консультація лікаря невролога дитячого (первинна)

    45 хвилин

  • CC3. Консультація лікаря невролога дитячого (заключна)

    30 хвилин

  • CA1. Консультація лікаря невролога дорослого (первинна)

    45 хвилин

  • CC7. Консультація епілептолога on-line Дитячий

    1300 грн

    60 хвилин

  • CC8. Консультація епілептолога (повторна) Дитячий

    1100 грн

    60 хвилин

  • CA2. Консультація лікаря невролога дорослого (повторна)

    30 хвилин

Вiдгуки

Анастасия 27.10.2021

5.0
5.0

Невралгия

У отца на фоне возрастных изменений началась блуждающая невралгия, которая лишила нормального качества жизни. Нарушилась речь, стало трудно глотать, жевать и т.д. В центре стимуляции мозга, отец начал получать физиотерапевтическое лечение, массаж, ЛФК. Массаж ему делал Василенко Михаил Васильевич, после сеанса становилось намного легче. Отец продолжает наблюдаться у невролога в ЦСМ.

Анна 13.09.2021

5.0
5.0

Невралгія

Я з дитиною була на консультації у дитячого невролога Козубенко Ольги Геннадіївна, дуже сподобався лікар. Дитина не соромилася, змогла пояснити, що його турбує. Після дослідження, виявилася невралгія, наслідки раніше перенесеної хвороби. Доктор призначила курс масажу і фізіотерапію. Дитина здорова, спасибі!

Віктор Осипов 20.07.2021

5.0
5.0

Невралгія

Поряд з медикаментозним лікуванням невралгії міжреберних нервів, допомагав боротися з недугою реабілітолог Паламарчук Сергій Андрійович. Його масажі дуже здорово допомагали.

Анатолій Олександрович 02.07.2021

5.0
5.0

Невралгія

У центрі стимуляції мозку мені допомогли позбутися невралгії. Встановили діагноз, призначили медикаментозне лікування і масажі. Порадили вести здоровий спосіб життя.

Екатерина 19.05.2021

5.0
5.0

Невралгия

Вожу ребенка к неврологу Татьяне Ивановне Стеценко, она смогла установить причину внезапных резких болей в затылочной области - невралгия. Лечение было назначено в соответствии с возрастом и тем, что ребенок аллергик. очень благодарна, все ребенка больше боль не беспокоит.

Юлия Разговорова 09.04.2021

5.0
5.0

Невралгия

Очень досаждала мне невралгия в конце третьего триместра беременности, врачи центра Стимуляции Мозга,настоятельно рекомендовали лечь в стационар. Чтобы не было никаких последствий для меня и ребенка я провела там последние две недели под наблюдением врачей. Закончилось все хорошо я и малышка здоровы.

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті