icon

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті)

phone

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Перелом основи черепа

Перелом основи черепа – це пошкодження черепа, яке розвивається в результаті перелому кісток, що входять в основу мозкового відділу.

Перелом основи черепа в області середньої черепно-мозкової ямки / або передньої черепної ямки / зліва чи справа

Перелом основи черепа – це пошкодження черепа, яке розвивається в результаті перелому кісток, що входять в основу мозкового відділу. Травму класифікують як важку, так як пошкоджується головний мозок, страждають лобові частки мозку, нерви, що відходять від стовбура. Порушується цілісність твердої оболонки мозку, що збільшує ймовірність проникнення інфекції ззовні.

Причиною подібної травми може бути автодорожня пригода, падіння зі значною висоти, удар в область підстави носа або нижньої щелепи. Ці травми супроводжуються значними крововтратами, можуть викликати стан коми. При несвоєчасному наданні допомоги, великий відсоток летальних випадків, а також довічної інвалідності.

Клінічні ознаки (по локалізації):

 • при переломі передньої ямки: назальна кровотеча, витікання спінальної рідини з вуха, крововилив в околоочну частину (симптом окулярів), розрив барабанної перетинки;
 • при травмі середньої ямки черепа: витікання крові та спинномозкової рідини з вуха, часткова втрата слуху або тотальна глухота, розрив барабанної перетинки, синці;
 • при травмі задньої черепної ямки: пошкодження нервів (зорового, слухового, нюхового), нерідко порушуються функції інших органів, спостерігаються крововиливи в зоні скроні, параліч лицьового нерва.

Часто виникають проблеми з диханням, тому важливо стежити за цією функцією при транспортуванні потерпілого. Усіх пацієнтів необхідно оперативно доставляти в стаціонар. Якість їх життя згодом залежить від якості першої допомоги і реабілітації. Для виявлення переломів кісток черепа роблять рентгенограми в трьох різних проекціях, проводять неврологічне дослідження. При постановці діагнозу враховують анамнез, особливості та причини пошкодження. Тактика лікування визначається тяжкістю травми.

Фахівці

Ворошилов Євген Олександрович
Ворошилов Євген Олександрович

Невролог, нейрореабілітолог, завідувач відділенням нейрореабілітації та фізіотерапії

Данильчук Ігор Афанасьєвич
Данильчук Ігор Афанасьєвич

Головний лікар, невролог, психіатр

Ціни

 • Консультація лікаря невролога дорослого (первинна)

  45 хвилин

 • Біоакустична корекція (БАК)

  20 хвилин

 • Транскраніальна мікрополяризація (ТКМП)

  20 хвилин

 • ЛФК

  50 хвилин

 • Консультація лікаря невролога дорослого (повторна)

  30 хвилин

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті