Найголовнішою ознакою є те, що вони не дивляться в очі співрозмовнику та не відгукуються на власне ім’я. Складається враження, що вони не чують або дуже захоплені якоюсь діяльністю.

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті)
+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59
Пн.-Нд. 08:30 - 20:00
Найголовнішою ознакою є те, що вони не дивляться в очі співрозмовнику та не відгукуються на власне ім’я. Складається враження, що вони не чують або дуже захоплені якоюсь діяльністю.
Люди з ознаками аутизму сприймають навколишній світ особливо, їм важко соціалізуватися та спілкуватися з оточенням, значно зручніше проводити час на самоті. Аутизм у дитини – це генетичне захворювання, яке проявляється розвитком та небажанням контактувати із зовнішнім світом.
Дитина з аутизмом розвивається повільніше за своїх однолітків, у неї порушена моторика, часто відсутня мова, що призводить до порушення соціальної взаємодії.
Найголовнішою ознакою аутизму у дітей є те, що вони не дивляться в очі співрозмовнику та не відгукуються на власне ім’я. Складається враження, що вони не чують або дуже захоплені якоюсь діяльністю.
Доведено, що 90% аутизму у дітей пов’язане з генетикою. Травми голови, пологові травми, щеплення, перенесені хвороби не можуть бути причиною РАС, однак можуть бути поштовхом до його розвитку. До причин РАС відносять:
Синдром аутизму у дітей є поєднанням генетичних факторів та несприятливого впливу на організм (екологія, мед.препарати, які вживала мама під час вагітності).
Деякі мами вже в ранньому віці помічають дивність в поведінці дитини: вона не хоче гратися з іншими дітьми, вередує з будь-якого приводу.
Часто дитина-аутист не розуміє зверненої до неї мови, вимовляє слова не за значенням. За появи підозр краще перевірити стан здоров’я дитини та показати її фахівцям. Чим раніше буде діагностовано захворювання, тим більше шансів на адаптацію дитини в суспільстві.
За статистикою, хлопчики страждають на цю хворобу удвічі частіше за дівчат.
Перші ознаки аутизму у деяких дітей можна помітити ще в двомісячному віці: вони не слідкують очами за предметом, що рухається, не повертають голову вбік мами та ніяк не реагують на її появу в полі зору. Виявити захворювання можливо, спостерігаючи за реакціями малюка, його поведінкою, розумінням того, що відбувається. Ознаки аутизму у маленьких дітей можна помітити в ранньому віці, та якщо відсутність мови у віці до року є нормою, то варто звернути увагу на такі моменти:
Ознаками аутизму в 3 місяці є відсутність зорового контакту з мамою. Дитина дивиться наче крізь неї, залишаючись зануреною у власний внутрішній світ.
Симптомом аутизму у дітей до року може бути відсутність бажання пізнавати навколишній світ та ділитися своїми відкриттями з мамою.
У віці 1-2 років у дитини розвиваються комунікативні навички: вона радіє поверненню близької людини, наслідує міміку та дії дорослого, впізнає людей на світлинах, з’являються звуконаслідування та перші слова. Батьків повинні стурбувати наступні ознаки аутизму у дітей у 2 роки:
Серйозний прояв аутизму у дітей 2 років – відсутність вказівного жесту. Часто малюк використовує руку мами чи іншої людини, щоб виконати якусь маніпуляцію. Трапляється, що дитина розвивається відповідно віку, але в певний момент починається регрес: зникають мовні та комунікативні навички. Це може відбутися після хвороби або стресу.
Приблизно у віці 3-х років дитина входить в соціальну категорію «я сама»: вона все прагне робити самостійно, проявляються сюжетно-рольові ігри замість звичайних маніпуляцій з іграшками.
Хвороба аутизм має такі симптоми у трирічної дитини:
Дитина з аутизмом не контактує першою, не виявляє свого прохання. Прихильність до людей їй потрібна лише для задоволення побутових потреб.
У 4 роки діти вже розуміють правила поведінки в суспільстві, засвоюють морально етичні норми. Діти з РАС не слухаються, не розуміють, вчиняють так, як їм зручно. Симптоми дитячого аутизму в 4 роки:
Рідко у дітей присутні всі ознаки порушень аутистичного спектру. Найчастіше яскраво виявлені 3-4 фактори, що визначають захворювання.
Усі перераховані ознаки не обов’язково вказують на те, що у дитини саме аутизм. Існує багато захворювань, симптоми яких перегукуються між собою. Діагноз повинен встановити лише фахівець.
Виявити та діагностувати захворювання у дитини складно й не завжди можливо. Часто ознаки РАС плутають з особливостями характеру. Не існує медичних аналізів, які допоможуть діагностувати це захворювання, тому часто дітям ставлять діагнози: затримка мовного розвитку, алалія, шизофренія. Для точної діагностики необхідно прослідкувати повну історію розвитку дитини.
В нашому центрі в Києві можливо перевірити дитину на аутизм, отримати консультацію досвідченого невролога та точний діагноз з методикою лікування.
Завдання центрів для дітей з аутизмом – скорегувати захворювання та адаптувати дитину до життя в соціумі.
З дітьми працюють різні фахівці:
Призначується медикаментозна терапія, особливу увагу звертають на розвиток таких навичок:
Ефективне лікування аутизму передбачає моделювання таких умов, в яких мозок дитини буде розвиватися. Використання сучасних методик лікування аутизму у дітей дає можливість розвинути функції дитини до нормального стану.
Важливим завданням корекційних педагогів є навчити батьків правильно взаємодіяти зі своєю дитиною, стати його провідником у щасливе життя.
Гарні результати в лікуванні аутизму у дітей дають процедура мікрополяризації та терапія Томатіс. В нашому центрі аутизму є все необхідне сучасне обладнання для допомоги дітям та їхнім батькам. Якщо ви маєте підозри, що у дитини розлад аутистичного спектру – запишіться на консультацію вже сьогодні.
Нейрореабілітолог, дитячий лікар, завідувач відділенням нейрореабілітації та фізіотерапії
Консультація лікаря невролога дитячого (первична)
500 грн
60 хвилин
Консультація лікаря невролога дитячого (заключна)
350 грн
30 хвилин
Консультація лікаря психіатра дитячого
600 грн
60 хвилин
Консультація психолога дитячого
300 грн
30 хвилин
Консультація психолога дитячого
550 грн
60 хвилин
Консультація логопеда
350 грн
30 хвилин
Заняття з логопедом
300 грн
30 хвилин
Терапія сенсорної інтеграції (індивідуальне заняття)
550 грн
60 хвилин
Терапія сенсорної інтеграції групові заняття
450 грн
60 хвилин
Біоакустична корекція (БАК)
450 грн
20 хвилин
Транскраніальна мікрополяризація (ТКМП)
450 грн
20 хвилин
ТКМП + ОКСІ-терапія (комплекс)
680 грн
20 хвилин
Томатис-терапія (1-й курс, 1 заняття)
700 грн
120 хвилин
Томатис-терапія (2-й курс, 1 заняття)
1350 грн
120 хвилин
Томатис-терапія (3-8 курси, 1 заняття)
1300 грн
120 хвилин
ОКСІ-терапія
240 грн
20 хвилин
Консультація психолога для батьків
300 грн
30 хвилин
Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті
Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті