icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

phone

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Поєднані травми

Поєднана травма - це множинні пошкодження (два і більше) різних анатомічних частин тіла, які пацієнт отримав одночасно або за короткий проміжок часу.

Поєднані травми

Поєднана травма - це множинні пошкодження (два і більше) різних анатомічних частин тіла, які пацієнт отримав одночасно або за короткий проміжок часу. Наприклад, черепно-мозкова травма і перелом хребта, ушкодження грудної клітини та розрив селезінки і т.п. Поєднана травма є одним з видів політравми: її основна відмінність в тому, що ушкодження мають різну локалізацію і вимагають диференційованих підходів до лікування. Небезпека для життя при поєднаних травмах дуже висока.

Причини поєднаного травмування

Політравма в ДТП, техногенні катастрофи, множинні пошкодження організму при падінні з висоти, а також травмування на виробництві - основні причини отримання поєднаних травм. Вони є одним з основних чинників, які провокують смертність населення у віці 18-43 років. Наприклад, в Києві політравма перебуває на третьому місці причин летального результату, поступаючись місцем лише раковим і серцево-судинним захворюванням.

Діагностика і симптоми

Закриті пошкодження внутрішніх органів не завжди помітні, тому поставити точний діагноз може лише фахівець. Наприклад, політравма грудної клітини може проявитися блідістю пацієнта, ускладнене дихання, втратою свідомості і подібними симптомами, які для непрофесіонала не є ознаками поєднаного травмування. Але для нього можуть бути характерні і множинні видимі удари, одне або кілька кровотеч, шоковий стан хворого.

Щоб визначити політравму, необхідно проконсультуватися з лікарем. Але припустити її наявність до приїзду «Швидкої допомоги» необхідно, якщо:

У кожному з цих випадків хворого не можна переміщати, якщо в цьому немає життєво важливою необхідності.

У клініці проведуть професійну діагностику, яка передбачає оцінку тяжкості політравми, виявлення пошкоджень, що загрожують життю пацієнта. Обов'язково вимірюють пульс, артеріальний тиск і проводять швидкий аналіз на групу крові. Залежно від області травмування, проводять рентгенографію пошкодженої області. При політравмі голови це може бути ехоенцефалографія, яка виявить внутрішньочерепні гематоми і наявність набряку. Разом з рентгенографією черепа її проводять і при поєднаної травми обличчя.

УЗД призначають при пошкодженнях очеревини, а рентген є універсальним способом визначення переломів і зсувів. Провести цей вид обстеження може будь-яка клініка в Україні.

Також призначають більш вузькі види дослідження, які дають можливість оцінити функціонування органу - біохімічний аналіз крові. Наприклад, сечовина і креатинін в плазмі вказують на пошкодження нирки.

Діагностику поєднаних травм обов'язково проводять профільні лікарі: травматолог, хірург, реаніматолог.

Лікування поєднаних травм

Після діагностики політравми першим етапом комплексного лікування є протишокова терапія. Кровотечу зупиняють за допомогою джгута чи затиску, при внутрішньому - проводять оперативне втручання, яке запобігає крововтрату. Якщо діагностовані переломи, хворого повністю паралізують, фіксуючи пошкоджені кінцівки.

У більшості випадків операції необхідні при поєднаній травмі голови (здавлення мозку, внутрішньочерепні гематоми і т.д.). Травми грудної порожнини часто передбачають дренування при пневмотораксі і гемоторакс. Лікування поєднаних травм повинні проводити кілька фахівців, які забезпечать комплексний підхід до різних пошкоджень. При цьому їхні дії грунтуються на лікарських протоколах, тому лікування політравми в Києві або будь-якому обласному центрі в Україні не повинно мати істотних відмінностей.

Після оперативного втручання, фіксації переломів або інших лікувальних заходів, хворого переводять в палату інтенсивної терапії і призначають комплекс лікування поєднаної травми. Залежно від діагнозу, це може бути інфузія кровозамінників, препарати для відновлення функціонування органів і систем, заміна дренажу, перев'язки і т.д.

Лікування поєднаної травми - тривалий і складний процес. Після стабілізації стану пацієнта з політравмою, його переводять в травматологію. Якщо з'явилися ускладнення, доктора можуть звернутися за консультацією до вузькопрофільних лікарів Києва або в спеціалізовану клініку.

Реабілітація при політравмі залежить від виду, кількості пошкоджень, але в будь-якому випадку займе багато часу до повного одужання. Окремі травми можуть бути нескладними, але в комплексі їх наслідки значно погіршують стан пацієнта. Необхідно регулярно звертатися в клініку за консультацією фахівця, щоб уникнути ускладнень або регресу.

Джерела

Фахівці

Паламарчук Сергій Андрійович
Паламарчук Сергій Андрійович

Реабілітолог, кінезіотерапевт

Ліцензії та сертифікати

Ціни

  • DC1. Електроенцефалографія (ЕЕГ) з описом Дитячий

    30 хвилин

  • PRC3. ЛФК Дитячий

    30 хвилин

Вiдгуки

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті