icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

phone

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Холтер ЕКГ

Якщо ви почали помічати раптові напади пртскорення або уповільнення серцебиття, слід звернутися до кардіолога та пройти комплексне обстеження, включаючи високоінформативний метод функціональної діагностики патологій серцево-судинної системи – Холтер ЕКГ.

Холтер ЕКГ у Білій Церкві

У вас часто болить серце та є стрибки артеріального тиску? Чи буває тахікардія або перебої в роботі серця? Для з’ясування причин появи цих та багатьох інших проявів необхідно звернутись до кардіолога та пройти комплексне обстеження. Виконати Холтер ЕКГ у Білій Церкві можна в Клініці ЦСМ, у якій застосовується сучасне обладнання та працюють досвідчені лікарі.

Холтер ЕКГ — це неінвазивний і високоінформативний метод функціональної діагностики патологій серцево-судинної системи, який проводиться для безперервного запису електрокардіограми протягом доби або тривалішого періоду за допомогою реєстратора, що фіксується до грудної клітини пацієнта. Саме тому іноді цей спосіб діагностики називають «добове моніторування ЕКГ». Безперервний запис кардіограми допомагає лікарю оцінювати реакцію серця на вплив різних факторів: неспання, сну, їди, фізичної активності, проявів емоцій тощо. Аналіз отриманих після Холтерівського ЕКГ даних істотно розширює можливості діагностики та дає змогу виявляти порушення ритму, які неможливо визначити під час виконання звичайної ЕКГ.

Коли рекомендується пройти ЕКГ за Холтером?

Необхідність у проведенні добового моніторингу серцевого ритму виникає, якщо виявляються такі показання до Холтера:

  • прискорений пульс;
  • сповільнений пульс;
  • нерегулярний пульс;
  • перебої в роботі серця;
  • виражена слабкість вранці та сонливість вдень;
  • метаболічний синдром;
  • біль у серці;
  • різкі перепади АТ (особливо, якщо вони не піддаються медикаментозній корекції);
  • сильне хропіння вночі;
  • часті епізоди запаморочення або непритомність без явних причин;
  • будь-які порушення в роботі серця після інфаркту та інших захворювань

Необхідність призначення добового моніторингу ЕКГ виникає в ситуаціях, коли варто виконати контроль ефективності проведеного лікування. Процедура ЕКГ Холтера призначається для перевірки якості роботи імплантованого кардіостимулятора або терапевтичного ефекту призначеної медикаментозної терапії. Також процедура призначається людям похилого віку із патологіями серця перед підготовкою до хірургічного втручання.

 

Протипоказання

Холтерівське моніторування може виконуватись дітям будь-якого віку, вагітним або людям похилого віку. Протипоказань до Холтера ЕКГ немає. Єдиним приводом для тимчасової відмови від процедури є рани, опіки або інші травми шкірних покривів грудної клітки в зоні, до якої кріпиться апарат.

Які стани можна діагностувати за допомогою моніторування за Холтером?

Холтерівське моніторування ЕКГ допомагає лікарям виявляти різні патології серцево-судинної системи:

  • ІХС
  • Вади серця
  • Кардіоміопатія
  • Серцева недостатність
  • Гіпертонічна хвороба
  • Різні види аритмій: передсердна, синусова, атріовентрикулярна блокада тощо

У Клініці ЦСМ працюють досвідчені кардіологи, і після отримання результатів обстеження можна пройти консультацію у спеціаліста для призначення лікування.

 

Підготовка

Дотримання правил підготовки до Холтер ЕКГ допоможе досягти достовірних результатів.

Під час призначення моніторування за Холтером необхідно повідомити лікаря про препарати, що приймаються. У разі необхідності фахівець порадить скасувати їхній прийом. Якщо прийом препаратів ніяк не впливає на результати діагностики, то ліки варто приймати у звичайному режимі та дозуванні.

Напередодні перед дослідженням необхідно прийняти душ, оскільки під час носіння апарата доведеться відмовитись від водних процедур. Чоловікам варто збрити з грудей волосся для безперешкодної фіксації та безболісного видалення приладу.

Перед прикріпленням апарата Холтера рекомендується добре виспатися. До візиту до клініки варто поснідати та не кваплячись прийти на обстеження.

Буде зручніше, якщо пацієнт одягне облягаючу майку та простору кофту, під якою реєстратор Холтер залишиться непомітним. Жінкам варто одягнути бюстгальтер.

Порядок проведення та правила поведінки під час холтерівського моніторування

Перед прикріпленням реєстратора шкіру протирають спиртом для отримання кращої фіксації апарата. Одноразові датчики холтерівського монітора фіксують у певних точках та прикріплюють до приладу за допомогою гіпоалергенного лейкопластиря. Для прикріплення реєстратора достатньо 10 хвилин. Після цього пацієнт може вирушати додому. З’явитися на прийом до лікаря для зняття монітора необхідно в зазначений час.

Під час виконання Холтер ЕКГ обов’язково дотримуватись низки правил:

  • не підходити близько до трансформаторних будок, ЛЕП або електроприладів із високою потужністю;
  • не проходити крізь рамки металошукачів у магазинах, на стадіонах та інших місцях;
  • відмовитися від виконання рентгенографії чи МРТ;
  • облишити надмірні фізичні навантаження;
  • не допускати потрапляння води чи хімічних речовин на прилад;
  • не перегрівати та не переохолоджувати реєстратор;
  • не носити одяг із синтетичних тканин, оскільки матеріал може порушувати роботу апарату;
  • не спати на животі.

Під час моніторингу ЕКГ дозволяється користуватися комп’ютером, смартфонами та іншими гаджетами. У разі необхідності може виконуватися УЗД, якщо процедура не торкається грудної клітки.

Під час моніторингу пацієнту варто вести спеціальний щоденник. У ньому вказується час, коли людина лягла спати, у скільки прокинулася, час прийому їжі та ліків, появи фізичних навантажень, стресових проявів або виникнення різних скарг (запаморочення, прискореного серцебиття тощо). У деяких випадках пацієнту рекомендується кілька разів на день піднятися сходами (без додаткових зусиль), відзначити час виконання тесту та описати свої відчуття від навантаження. Записи в щоденнику допомагають спеціалісту встановлювати взаємозв’язок між фізичною та психоемоційною активністю та змінами ЕКГ.

Після завершення моніторингу пацієнт приходить у Клініку ЦСМ для зняття приладу. Щоденник залишається спеціалісту для складання висновку. Розшифровка Холтер ЕКГ триває кілька годин.

 

Результати та їхня розшифровка

Отримання результатів холтерівського моніторування проводиться наступного дня після завершення дослідження. Лікар складає висновок Холтер ЕКГ та видає результати на руки пацієнту. Аналіз моніторингу ЕКГ виглядає як текст із різними незрозумілими графіками, числами, термінами та зображеннями. За висновком може отримуватися інформація про наявність відхилень, але остаточною інтерпретацією результатів повинен займатися лікар.

Наші переваги

  1. Висококваліфіковані лікарі з великим стажем роботи.
  2. Використання сучасної апаратури.
  3. Індивідуальний підхід до кожного пацієнта.
  4. Комфортність процедури.
  5. Точне розшифрування результатів.
  6. Доступна ціна.

 

Лікарі

Вам необхідно провести холтерівське моніторування у Білій Церкві, і ви шукаєте якісну клініку? Пройти Холтер можна у Клініці ЦСМ. Для запису на процедуру варто зателефонувати за вказаним на сайті номером або заповнити форму для зворотного зв’язку. Оператори контакт-центру швидко відреагують на заявку, запишуть вас на прийом до лікаря або процедуру в зручний для вас час, дадуть відповідь на всі питання про Холтер ЕКГ та ціну діагностики.

Ліцензії та сертифікати

Сертифікат ISO 9001-2015 UA229123

Сертифікат ISO 9001-2015 UA229123

Сертифікат ISO 9001-2015 UA229123 (ENG)

Сертифікат ISO 9001-2015 UA229123 (ENG)

Сертифікат ДСТУ ISO 9001-2015 UA229124

Сертифікат ДСТУ ISO 9001-2015 UA229124

Ліцензія № 282410

Ліцензія № 282410

Свідоцтво "Лідер галузі у медичній сфері"

Свідоцтво "Лідер галузі у медичній сфері"

Диплом переможця всеукраїнської премії "Герої малого бізнесу 2021"

Диплом переможця всеукраїнської премії "Герої малого бізнесу 2021"

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті