icon

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті)

phone

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Інсульт

Інсульт - гостре порушення мозкового кровообігу, що викликає загибель мозкової тканини. Це важке і дуже небезпечне судинне ураження центральної нервової системи.

Інсульт – лікування і реабілітація

Інсульт – лікування і реабілітація

В цій статті ми торкнемося такої життєвої теми, як інсульт та спробуємо розтлумачити причини його виникнення, навчимося розпізнавати перші симптоми, можливі наслідки, а також методи профілактики.

Тож, сама назва, як і інші медичні терміни, походить від латинського слова insult, що перекладається як «стрибати». Також зустрічається абревіатура ГПМК, яка розшифровується як гостре порушення мозкового кровообігу, внаслідок якого відбувається кисневе голодування головного мозку (ішемія) та загибель клітин. Критичний проміжок часу, за якого тканини мозку здатні виконувати свої функції, складає не більше 5 годин, після чого починаються незворотні процеси. Наслідками є такі порушення, як втрата мови, зниження гостроти зору, розлад координації рухів та інші. Така картина може спостерігатися більше доби й обов'язково потребує медичної допомоги.

В деяких випадках досить складно визначити, чи був інсульт, адже якщо вищеперераховані ознаки тривали не більше кількох годин, то вірогідно, що була ішемічна атака (короткочасне порушення кровообігу в головному мозку). В будь-якому випадку це досить тривожний сигнал та варто звернутися до фахівця та пройти комплексне обстеження.

Види інсульту

Залежно від того, яка ділянка тіла втратила функціональність, інсульт поділяють на лівобічний та правобічний як противага пошкодженим півкулям мозку. Це зумовлено тим, що нервові імпульси до органів та тканин надходять в перехресному напрямку. Тобто якщо лівий бік втратив рухливість (рука чи нога), пошкоджена права півкуля.

Також гостре порушення мозкового кровообігу поділяється на види відповідно класифікації за причинами, що викликали кисневе голодування та важкість інсульту. Існують два основних типи нападу – ішемічний та геморагічний. В першому випадку відбуваються перешкоджання кровоплину до головного мозку внаслідок блокування тромбом чи холестериновою бляшанкою. Це тип, що зустрічається найчастіше, на нього припадає більше 80% випадків відповідно статистиці. Причиною геморагічного інсульту є пошкодження кровоносної судини, що спричинює внутрішньо мозковий крововилив і як наслідок, відбувається утворення гематоми.

Реабілітація після інсульту

Інсульт, незалежно від його виду та важкості (широкий чи мікроінсульт) в будь-якому випадку потребує пильної уваги та спостереження в медичному закладі. Попри те, що повинне бути призначене лікування, варто переглянути режим харчування та дотримуватися певної дієти. Окрім цього, необхідно суворо дотримуватися усіх настанов лікаря, регулярно приймати виписані препарати та не перенапружуватися, оскільки недотримання приписів в деяких випадках може спричинити повторний напад та навіть летальний кінець. Процес реабілітації в домашніх умовах не менш важливий, ніж лікування. В окремих випадках рекомендується відновлення в санаторії чи в іншому спеціалізованому закладі, де реабілітація буде відбуватися за комплексною програмою під наглядом кваліфікованого персоналу.

Головною метою хорошої реабілітації є повне відновлення працездатності організму, включно м'язові рефлекси та мову. В результаті терапії за дотриманням усіх умов пацієнт повертається до повноцінного життя.

Причини інсульту

Як свідчить статистика, найбільша частина людей, що надходять з ознаками перенесеного інсульту гострої недостатності мозкового кровообігу страждають на гіпертонію. Критичний момент настає через те, що пацієнт раніше не робив ніяких спроб лікування підвищеного тиску або просто ігнорував поради медиків.

Хоча медицина прогресує, проблема інсульту сьогодні як і раніше постає досить гостро. В першу чергу питання полягає в наданні оперативної допомоги, а це не завжди є можливим. Саме оперативність надання допомоги та швидкість транспортування пацієнта до стаціонару відіграє головну роль в запобіганні можливих критичних наслідків. Адже незворотні зміни в мозку відбуваються через кілька годин, і за цей час необхідно надати першу невідкладну допомогу. Як у чоловіків, так і у жінок гостра недостатність мозкового кровообігу може проходити однаково важко, оскільки вирішальними факторами є вік та стан здоров'я.

Як ми допомагаємо Вам

«Центр стимуляції мозку» серед інших напрямів спеціалізується на лікуванні та реабілітації пацієнтів, що перенесли інсульт.

Вчасна та грамотна діагностика у наших фахівців з найвищим рівнем кваліфікації є запорукою максимального відновлення всіх функцій організму. Відновлення пошкодженої матерії відбувається шляхом мікрополяризації. Відновлення відбувається комплексно, шляхом поєднання екзо- та ендогенних методик. Окрім того, з пацієнтами працюють кваліфіковані психологи, логопеди, терапевти та інші професіонали. Програма реабілітації складається індивідуально з урахуванням стану пацієнта на момент звернення.

Відео

Фахівці

Карімова Муніра Хамідівна
Карімова Муніра Хамідівна

Логопед-дефектолог

Писарчук Людмила Іванівна
Писарчук Людмила Іванівна

Психолог, дитячий психолог, викладач соціальних дисциплін

Романченко Ірина Віталіївна
Романченко Ірина Віталіївна

Психолог, фахівець по роботі з Томатіс

Чухліб Ірина Михайлівна
Чухліб Ірина Михайлівна

Логопед-дефектолог, педагог-дефектолог

Ціни

 • Консультація логопеда

  30 хвилин

 • Заняття з логопедом

  30 хвилин

 • Транскраніальна мікрополяризація (ТКМП)

  20 хвилин

 • Гіпербарична оксигенація (ГБО)

  60 хвилин

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті