icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (відкриття в жовтні) (На карті)

phone

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Синдром Аспергера

Синдром Аспергера — один з найбільш поширених розладів у розвитку психіки, що характеризується наявністю серйозних труднощів в соціальній взаємодії.

Синдром Аспергера: чи є лікування?

Синдром Аспергера — один з найбільш поширених розладів у розвитку психіки, що характеризується наявністю серйозних труднощів в соціальній взаємодії, зокрема й стереотипним, обмеженим, повторюваним репертуаром видів діяльності та інтересів.

Від аутизму хвороба відрізняється тим, що у хворого не спостерігається загальна затримка мовленнєвого та розумового розвитку. Перш за все, страждають навички соціального спілкування. Синдром часто характеризується важкою руховою неспроможністю. Порушення зберігаються в підлітковому та дорослому віці.

Рекомендуємо довірити своє здоров'я професіоналам і звернутися в нашу клініку для проходження курсу корекції. Інноваційна методика дозволяє побачити результат вже після першого сеансу.

Звідки береться синдром Аспергера?

Точну причину виникнення хвороби в дітей поки назвати важко. Однак дослідження показали: з'єднання деяких генетичних факторів з показниками навколишнього середовища призводить до зміни в розвитку мозкових нейрональних шляхів, які тісно пов'язані з нашою поведінкою та мисленням.

Сьогодні існують різні підходи до розуміння механізмів появи та розвитку «Аспі», які зводяться до припущень щодо дефіцитної функціональності різних груп нейронів, а значить, щодо порушень в інформаційній обробці. Таким чином, соціальні обставини та виховання не мають до цього ніякого відношення.

Які симптоми має синдром Аспергера?

Таке порушення розвитку як «Аспі» характеризується такими ознаками:

 • Проблеми емпатії
 • Можлива тривога та депресія
 • Одностороння розмова
 • Незграбні рухи чи манери
 • Одержимість певними та незвичайними предметами
 • Обмежене коло інтересів, що межують з одержимістю
 • Обмежене використання міміки, жестів і тіла
 • Тенденція говорити більше про себе, ніж про інших
 • Неадекватний зоровий контакт або обмін фразами під час розмови
 • Людина розмовляє тільки з тими, з ким їй комфортно, і мовчить з іншими
 • Нездатність зрозуміти теми або виразу, які вважаються "відомими"
 • Дитина рідко спілкується з іншими людьми або поводиться недоречно в соціальних ситуаціях
 • Соціально й емоційно неадекватна поведінка та нездатність успішно взаємодіяти з однолітками. Як наслідок, дитині важко знайти друзів
 • Проблеми з невербальним спілкуванням, зокрема обмежені жести, неадекватні або невідповідні вирази обличчя чи дивний застиглий вираз
 • "Роботизоване" або повторюване мовлення, а також надмірно формальна манера мовлення, або одноманітність мовлення, або буквальне сприйняття мовленнєвих змін
 • Дотримання рутини або ритуалу, який постійно повторюється

Єдиного підходу до лікування цієї хвороби немає, а інформація про ефективність існуючих вже методів підтримки обмежена. Зазвичай подібна терапія спрямована на поліпшення симптомів та функціонування. Вона спирається на поведінкову терапію, фокусується на певних недоліках та враховує погані комунікативні навички, нав'язливі або повторювані рутини й фізичну незграбність.

У більшості дітей при такому медикаментозному «супроводі» зазначені вище показники покращуються з віком, проте соціальні та комунікаційні проблеми здатні зберігатися.

Чим небезпечний синдром Аспергера?

Дослідження Національного аутистичного суспільства Англії доводять, що поширеність цієї недуги при IQ 70 і вище (все, що нижче — вважається вже розумовою відсталістю) становить останнім часом 4 людини на 1000. Спеціальної терапії цієї хвороби сьогодні немає. Діти з цим синдромом найчастіше стають просто дорослими аспергами. Але в міру того, як знання про цей феномен продовжують розширюватися, почали з'являтися нові адаптаційні методи. І кандидатам надається все більше можливостей для реалізації свого потенціалу.

Комбінація медикаментозної і немедикаментозної терапії вкупі з корекцією стану навколишнього середовища може бути ефективною при супутніх захворюваннях та комплексі симптомів, таких як: клінічна депресія, неврози, тривога, агресія та неуважність. Атипові антипсихотичні засоби полегшують ці ознаки. Зазначена група ліків може поліпшити також здатність створювати соціальні зв'язки. Ефективно діють антидепресанти при купіруванні повторюваних і обмежених інтересів та поведінки.

Варто дотримуватися обережності при лікуванні медикаментами, адже хворі можуть не розуміти зміни свого внутрішнього стану та не здатні виражати емоції. Тому медик ризикує, коли не помічає ускладнення та побічні ефекти, викликані терапією.

Немедикаментозна терапія передбачає різні тренінги з навичок комунікації, психотерапії когнітивно-поведінкового типу для подолання стресів, а також фізіотерапевтичні вправи для поліпшення координації рухів і сенсорної інтеграції.

До нас часто звертаються з питанням: як лікувати синдром Аспергера

Незважаючи на те, що зазначені вище типи терапії часом показують певну частку ефективності, її часто виявляється недостатньо. У таких випадках ми рекомендуємо пройти курс мікрополяризації. Результат процедури можна побачити вже після першого застосування. Таке лікування спрямоване на пом'якшення симптоматики, що впливає на якість життя, а також навчання дитини комунікативним, соціальним і мовним навичкам, що відповідають її віку, однак які вона не могла придбати самостійно.

Терапія повинна бути індивідуальною та ґрунтуватися на міждисциплінарній оцінці. Ми використовуємо методику ТКМП з моменту її появи, і дуже задоволені результатами. Ця фізіотерапія майже не має протипоказань. В ній використовується концепція мимовільної саморегуляції, чиє утримання укладено не в активації, а в компенсації натуральних процесів регулювання фізіологічних функцій, які при несприятливому поєднанні індивідуальних особливостей і чинників зовнішнього середовища виявилися пригнічені.

ТКМП має імуномодулюючий, обмінно-трофічний, гемодинамічний, стимулюючий і відновний, анальгезируючий лікувальний ефект.

Для цієї методики характерні:

 • нормалізація психофізіологічних і психологічних показників;
 • відновлення функціонального стану центральної нервової системи.

Запишіться на курс мікрополярізаціі і позбудьтеся від синдрому Аспергера та його симптомів вже після першого сеансу.

Фахівці

Ворошилов Євген Олександрович
Ворошилов Євген Олександрович

Невролог, нейрореабілітолог, завідувач відділенням нейрореабілітації та фізіотерапії

Данильчук Ігор Афанасьєвич
Данильчук Ігор Афанасьєвич

Головний лікар, невролог, психіатр

Писарчук Людмила Іванівна
Писарчук Людмила Іванівна

Психолог, дитячий психолог, викладач соціальних дисциплін

Романченко Ірина Віталіївна

Психолог, фахівець по роботі з Томатіс

Слободенюк Олег Юрійович
Слободенюк Олег Юрійович

Сенсорний педагог

Стеценко Татьяна Ивановна
Стеценко Тетяна Іванівна

Дитячий невролог, епілептолог

Сертифікати

Сертифікат Ворошилов Євген Олександрович

Сертифікат Ворошилов Євген Олександрович

Сертифікат Квятковська Людмила Юріївна

Сертифікат Квятковська Людмила Юріївна

Сертифікат Козубенко Ольга Геннадіївна

Сертифікат Козубенко Ольга Геннадіївна

Сертифікат Писарчук Людмила Іванівна

Сертифікат Писарчук Людмила Іванівна

Сертифікат Селезньова Ольга Іванівна

Сертифікат Селезньова Ольга Іванівна

Сертифікат Стеценко Тетяна Іванівна

Сертифікат Стеценко Тетяна Іванівна

Сертифікат Тополевська Ірина Миколаївна

Сертифікат Тополевська Ірина Миколаївна

Ціни

 • Консультація лікаря невролога дитячого (первинна)

  50 хвилин

 • Консультація лікаря невролога дитячого (заключна)

  30 хвилин

 • Консультація психолога дитячого (заключна)

  30 хвилин

 • Консультація психолога дитячого (повторна)

  60 хвилин

 • Транскраніальна мікрополяризація (ТКМП) Дитячий

  20 хвилин

 • Транскраніальна мікрополяризація (ТКМП) + оксигенотерапія (комплекс) Дитячий

  20 хвилин

 • ЛФК Дитячий

  50 хвилин

 • Терапія сенсорної інтеграції (індивідуальне заняття) Дитячий

  45 хвилин

 • Терапія сенсорної інтеграції групові заняття Дитячий

  45 хвилин

Вiдгуки

Наталья П 11.05.2021

5.0
5.0

Синдром Аспергера: чи є лікування?

Хочу відзначити лікарів клініки Козубенко О.Г. та Чернову О. І за індивідуальний підхід до моєї дитини при діагностиці синдрому Аспергера. Лікарі розробили ефективну схему лікування. Вже пройшли третій курс реабілітації, і я дуже задоволена результатом. Ваня став потроху пробувати розмовляти, став спокійнішим, нарешті ми можемо їздити в громадському транспорті.

Светлана Николаевна 18.04.2021

5.0
5.0

Синдром Аспергера: чи є лікування?

Хочу выразить огромную благодарность всем специалистам ЦСМ по п-ту Василия Порика. Ваша поддержка и неравнодушие дорогого стоит. Хочу также поблагодарить Чернову Оксану Юрьевну, очень хороший психолог. В течении курса, всегда была рядом, помогала прекратить истерику, давала важные советы. Спасибо огромное.

Анна 02.04.2021

5.0
5.0

Синдром Аспергера: чи є лікування?

Хочу выразить огромную благодарность всему коллективу ЦСМ. Очень хорошая клиника, есть все необходимое оборудование, лаборатория. Команда врачей, это квалифицированны специалисты, знающее свое дело. Огромное спасибо Беньковской А.В. ребенок просто в восторге, от занятий. Уже после трех посещений я увидела прогресс. Спасибо огромное.

Юля 09.02.2021

5.0
5.0

Синдром Аспергера: чи є лікування?

У “Центрі стимуляції мозку” проходили лікування синдрому Аспегера. Хочу висловити величезну подяку, всім фахівцям за допомогу і індивідуальний підхід в лікуванні. Окреме спасибі Селезньовій А.І за лікування Броніслава, і позитивний результат. Зараз Броня дуже любить малювати. Спасибі, дай вам Бог здоров'я.

Марина Михайлова 26.01.2021

5.0
5.0

Синдром Аспергера: чи є лікування?

Клініка гарна. Тут можна пройти різноманітні процедури, лікарі застосовують різні техніки. Якщо і можуть ще десь допомогти, то тільки в ЦСМ. Тут все облаштовано для зручності пацієнтів. Спасибі окреме лікарю Ользі Іванівні за поради та допомогу. Величезного вам здоров'я.

Ірина Романова 14.01.2021

5.0
5.0

Синдром Аспергера: чи є лікування?

Хочу висловить подяку Беньковській А.В, за лікування моєї особливої дитини. Олена В'ячеславівна дуже хороша людина, лікар вищого рівня. Дуже легко знайшла підхід до сина. Після занять в сенсорній кімнаті Даня стає спокійним, може навіть покликати мене пограти. Спасибі вам величезне, міцного здоров'я і всього найкращого.

Татьяна 15.11.2020

4.0
4.0

Синдром Аспергера: чи є лікування?

Посещали занятия в сенсорной комнате, дочери очень понравилось. Вообще была удивлена, как тщательно разрабатывают план занятий и процедур для детей с учетом всех особенностей, ребенка и его болезни. Спасибо Козубенко Ольги Геннадиевне, за лечение нашей крошки. Одно - НО: забыла маску и бахилы, пришлось идти в соседнее здание.

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті