icon

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті)

phone

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Лікування затримки мовного та психічного розвитку у дитини

Затримка психо-речевого розвитку у дітей (ЗПРР) - поширений стан, який може існувати і у вигляді окремого необтяженого діагнозу, так і супроводжувати серйозніші захворювання з неврологічною складовою. Ми проводимо ефективне лікування затримки психомовного розвитку у дітей в Україні, працюючи з усіма віковими групами.

Лікування затримки мовного та психічного розвитку у дитини

Затримка психо-мовного розвитку у дітей (ЗПМР) – поширений стан, який може існувати як у вигляді окремого не обтяженого діагнозу, так і супроводжувати серйозніше захворювання з неврологічною складовою – ДЦП, епілепсія, органічне ураження та ін. Центр стимуляції головного мозку проводить ефективне лікування затримки психомовного розвитку в Україні у дітей. Ми працюємо з усіма віковими групами, спираючись на базові заходи терапії подібних станів, доповнюючи їх сучасними технологіями з доведеною ефективністю:

Пацієнти клініки показують чудову динаміку незалежно від того, в якому стані та з яким діагнозом до нас потрапили. Деякі діти переходили від невмілого белькотіння до розмови висловами за кілька занять – відбувався так званий «мовний» вибух. Саме професійно складена програма лікування таких дітей, над якою працювала команда фахівців, стала пусковим поштовхом, що призвів до активного темпового мовного розвитку. Такі програми в Центрі складають для кожної дитини, виходячи з встановленого діагнозу, результатів обстеження в клініці, співбесіди з неврологом, логопедом. Не завжди результати лікування психічного розвитку у дітей такі стрімкі, але  в нашій клініці  вони відбуваються обов'язково!

Затримка мовного та психічного розвитку - особливості

Затримка психічного та мовного розвитку або ЗПМР - не виразні, не патологічні відхилення в психічному розвитку дитини, що пов'язані з уповільненим дозріванням психіки.

Розвиток мовлення у дитини проходить кілька стадій:

Стадія№ Назва Проміжок часу Характеристика
1. Підготування словесної мови Триває до кінця першого року життя Першими проявами мовного звернення є дія, коли дитина почувши голос дорослого шукає його очима. Також, проявляються голосові реакції.
2. Первісне опанування мовою та формування роздільної звукової мови. Кінець першого чи початок другого року життя В основі цього періоду є потреба дитини про щось розповісти. У 2 роки словниковий запас складає біля 250-300 слів.
3. Розвиток дитини в процесі мовної практики Починається приблизно з 2.5 років та закінчується до 6 років. Період вирізняється тим, що розвиток мови відбувається в процесі спілкування. Дитина часто використовує слова почуті від батьків, не розуміючи їх змісту. Словниковий запас до 6 років складає 2-3 тисячі активних слів.
4. Опановування дитиною письмової мови та систематичним вивченням мови у школі Починається у кінці шкільного віку В цьому періоді відбуваються значні зсуви під впливом вивчення рідної мови в школі. Вбачається велика розбіжність між активним та пасивним словником дитини.

Діти із ЗПМР чудово чують, вміють правильно вимовляти звуки, часто добре мислять тому, що прояви відхилень стосуються переважно незрілості емоційно-вольової сфери. Вони багато грають, але в досить примітивні чи специфічні ігри, не можуть змусити себе щось зробити, постійно відволікаються.

Всі ці відхилення можна покласти на особливості характеру чи виховання – як багато хто й робить, включно з фахівцями. Тому до Центра стимуляції мозку багато пацієнтів зі ЗПМР потрапляють пізно – після 7 років, коли йдуть до школи та відхилення стають видимими. Раннє звернення – запорука швидкого й успішного лікування затримки мовного та психічного розвитку дитини в Центрі Стимуляції Мозку. Є різниця між тим, як відбувається лікування затримки мовного розвитку в 2, 3, 4 роки та лікування затримки розвитку мови у 7-9 років. Чим молодша дитина, тим ширший арсенал засобів, які ми використовуємо – після закінчення періоду активного розвитку мозку для досягнення видимого результату необхідно працювати вдвічі більше.

Коли варто почати хвилюватися?

Якщо причини затримки мовного розвитку пов'язані з іншими серйозними захворюваннями та станами дитини, з підтвердженням факту затримки не буває проблем. Інша справа – якщо діагноз «ЗМР» ставлять дитині, що типово розвивається: тут помилки трапляються часто. Так само часто в Києві знаходять затримку психічного розвитку у дітей повністю здорових та вперто ігнорують ознаки відхилень у дітей зі справжньою проблемою. Якщо ви маєте сумніви в правильності отриманого діагнозу або дитина отримала кілька суперечливих діагнозів, почніть консультації у професійного невролога нашої клініки.На затримку мовного розвитку у дитини вказують наступні симптоми:

 • дитина переважно грає, ігноруючи пізнавальні заняття;
 • вона або занадто запальна та конфліктна, або неприродно весела;
 • не контролює свої вчинки, не здатна усвідомити наслідки своєї поведінки;
 • швидше втомлюється, від чого псується настрій (з'являється сльозливість, вередливість) та погіршуються когнітивні навички;
 • чутливо реагує на занадто яскраве світло, гучну музику;
 • навчання може бути успішним, але лише частково: цікаві предмети вивчаються, нецікаві – ігноруються.

Часто дитина із ЗПМР нормально або добре розмовляє, але словниковий запас обмежений через знижену пізнавальну потребу, проблеми з пам'яттю та увагою. Цими ознаками симптоматика не обмежується, але вони – тривожні дзвіночки, які повинні спонукати вас звернутися в клініку Mind в Києві, яка займається діагностикою та лікуванням затримки психічного та мовного розвитку у дітей.

Лікування

В Центрі стимуляції мозку до кожної дитини із затримкою психо-мовного розвитку знаходять особливий підхід, створюють окремий план терапевтичних заходів. Тут вам допоможуть визначити кінцевий діагноз, оцінити ступінь проблеми, виявити та якщо можливо, усунути причини відхилень. Терапія, заснована на участі батьків та фахівців різного профілю (психолога, невролога, логопеда та ін.), обов'язково дає результат. Але прогноз розвитку психіки та успішність навчання пацієнтів знаходяться в прямій залежності від ранньої діагностики.

Тому за найменших тривожних симптомів, не баріться та приїздіть до нашої клініки  – за нашою участю діти починають добре розмовляти, навчатися та спілкуватися навіть у найважчих випадках.

Відео

Ціни

 • Консультація лікаря невролога дитячого (первична)

  60 хвилин

 • Консультація лікаря невролога дитячого (заключна)

  30 хвилин

 • Електроенцефалографія (ЕЕГ)

  30 хвилин

 • Консультація психолога дитячого

  60 хвилин

 • Консультація логопеда

  30 хвилин

 • Заняття з логопедом

  30 хвилин

 • Логопедичний масаж

  20 хвилин

 • Біоакустична корекція (БАК)

  20 хвилин

 • Транскраніальна мікрополяризація (ТКМП)

  20 хвилин

 • Томатис-терапія (1-й курс, 1 заняття)

  120 хвилин

 • Томатис-терапія (2-й курс, 1 заняття)

  1350 грн

  120 хвилин

 • Томатис-терапія (3-8 курси, 1 заняття)

  1300 грн

  120 хвилин

 • ОКСІ-терапія

  20 хвилин

Вiдгуки

Виктория 07.10.2020

5.0
5.0

Лечение задержки речевого и психического развития у ребенка

Огромная благодарность логопеду Анищенко Виктории Николаевне. Обратились с задержкой речевого развития. Моему ребенку 5 лет разговаривает,. но очень плохо половина звуков не произносит. Виктория Николаевна сразу сумела расположить к себе. Индивидуальный подход в лечении, проводятся не только логопедическая зарядка, также развивающие игры, рисовалки и многое другое. Если ребенок что-то не воспринимает, сразу находят альтернативу и заменяют процедуру. Ребенок ждет встречи с доктором, все занятия проходят в игровой форме, выполнения задания стимулируются призами наклейками и добрым словом. Уже после недели занятий мы увидели результаты, я заметила у Кати не только улучшение речи , но проявление любознательности, хотя до этого она была достаточно инфантильным ребенком. Теперь мы рисуем и читаем с удовольствием, пока по чуть-чуть, но это только начало пути. Мы научились выговаривать новые буквы, выучили первые стихи. Катя среди детей стала чувствовать себя уверенней. Очень понравилось, как Виктория Николаевна занимается с ребенком, она - специалист с большой буквы и замечательный человек, всегда дает рекомендации после занятий. Рекомендую!

Мандрыкина Людмила 21.08.2020

5.0
5.0

Лечение задержки речевого и психического развития у ребенка

Обратились в клинику с прически эмоциональным расстройством ребенка. Бесконечные истерики, манипуляции. Изначально все списывали на переходный возраст в 3 года, но и в 5 это не прекратилось и стало заметно отставание в развитии. Нам друзья посоветовали Центр Стимуляции мозга - команда профессиональных специалистов, любящие свою работу. Наш врач-невролог Козубенко Ольга Геннадиевна, с первых минут расположила к себе. Богдан сразу пошел с ней на контакт. Все занятия проходят в игровой форме, кабинеты оборудованы так, что дети приходят туда, как в развивающий центр, к доброй тете - учительнице. Раньше мы не могли ездить в общественном транспорте, из-за истерик. Спустя неделю мы первый раз спустились в метро. Спасибо вам за все!.

Леонид 29.07.2020

5.0
5.0

Лечение задержки речевого и психического развития у ребенка

Хочу выразить огромную благодарность, специалисту с большой буквы, и просто замечательному человеку Селезневой Ольге Ивановне. Спустя полгода занятий наш сын разговаривает на уровне сверстников, сейчас уже догоняем и в развитии и все это стало возможно благодаря этой замечательной женщине.

Дарья 13.05.2020

4.0
4.0

Лечение задержки речевого и психического развития у ребенка

Персонал, внимательный, деликатный, хорошие специалисты. Особенно нам понравилась Чернова Оксана Васильевна. Мы проходим лечение, вторую неделю сдвиги, конечно, есть, но не те на которые я рассчитывала, может мало времени прошло, хотелось бы быстрее. В целом ребенок очень доволен и прям, бежит на занятия.

Тамара Леонидовна 01.05.2020

5.0
5.0

Лечение задержки речевого и психического развития у ребенка

Низкий поклон, всем специалистам Центра развития мозга, это слаженная команда просто творит чудеса. Особенное спасибо Анищенко Виктории Николаевне после пройденного специального курса развития речи, и других наших проблем. Наш Артем парирует стихами, ему стало интересно читать книги, а затем их обсуждать, и всех достижений просто не перечесть. Еще раз спасибо! Рекомендую, вы не пожалеете если обратитесь в этот цент.

Валентина 19.02.2020

5.0
5.0

Лечение задержки речевого и психического развития у ребенка

Хочу сказать спасибо Черновой Оксане Васильевне, за ее чуткость, внимание, и помощь. Спасибо огромное!

Елена 10.01.2020

5.0
5.0

Лечение задержки речевого и психического развития у ребенка

Хочу выразить благодарность Анищенко Виктории Николаевне, за ее вклад развитие нашего ребенка, за добросовестное отношение к пациентам, доброту и индивидуальный подход.

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті