icon

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті)

phone

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Дисграфія

Дисграфія – це порушення оволодіння письмовою мовою, яке характеризується однаковими помилками, що постійно повторюються при написанні через недостатню сформованість вищої психічної діяльності.

Лікування дисграфії у дітей в Києві

Багато клінік в Києві пропонують послугу лікування дисграфії у дітей, але в Центрі стимуляції мозку лікування не обмежують заняттями у логопеда. Тому, що цей розлад завжди має неврологічну причину – спершу ми шукаємо причину, а потім вирішуємо, як лікувати дисграфію в клініці у кожного окремого маленького пацієнта.

Результати сучасних нейродосліджень певно свідчать про те, що у всіх дітей зі складнощами в навчанні є порушення в роботі трьох відділів мозку – мозочку, стовбурі мозку, базальних гангліїв. Звичайними логопедичними методами вилікувати ці порушення неможливо, але Центр стимуляції мозку використовує сучасні апаратні методики, які допомагають відновити функції вказаних структур та зміцнити їхній зв’язок з корою головного мозку. Що й пояснює високу ефективність лікування в Центрі.

Дисграфія у дитини – як лікувати?

Основний принцип лікування в Центрі стимуляції мозку – раннє звернення. Він дозволяє гарантувати високу ефективність корекції дисграфії у дітей дошкільного віку: навіть лікування дисграфії у молодших школярів вже вимагає більших часових витрат. Зрозуміло, що діагностика дисграфії в Україні в Центрі стимуляції мозку можлива лише після того, як дитина починає опановувати навички письмової мови, тобто – навчатись писати.

Про дисграфію свідчать:

 • незрозумілий почерк;
 • складнощі з навчанням письму загалом;
 • відсутність великих літер та розділових знаків;
 • «дзеркальне» написання букв, нерозуміння відмінності між схожими буквами – наприклад Ш та Щ;
 • уповільнений темп письма, зв’язок письма та настрою – коли дитина пригнічена, почерк стає ще гіршим.

Але у дисграфії існує ще немовна симптоматика – погіршення слуху, розлад емоційно-вольової сфери (дитині складно змусити себе щось робити, окрім гри), погана мова та пам’ять, розлад уваги. Ці симптоми повинні змусити батьків шукати спеціалізований центр в Києві чи Україні, де дитину добре обстежать, визначать причину дисграфії, її тип та розроблять індивідуальну схему лікування.

Види дисграфії

Вирізняють кілька форм даного розладу:

 • акустична дисграфія – дитина правильно говорить, але в писемному мовленні плутає схожі за вимовою звуки (Д-Т, Б-П, Ж-Ш та ін.);
 • артикулярно-акустична дисграфія – дитина неправильно вимовляє звуки і так само, з помилками, пише їх;
 • аграматична дисграфія – дитина пише всупереч правилам граматики; ця форма діагностується пізно, оскільки передбачається, що дитина повинна спершу вивчити граматичні правила, щоб писати всупереч ним;
 • оптична дисграфія – дитині незрозумілі відмінності між буквами, ті, які схожі за написанням, вона плутає;
 • дисграфія, що пов’язана з невмінням аналізувати усну мову та переводити її в письмову – зустрічається найчастіше та виявляється численними характерними помилками: не дописуються слова, переставляються склади, оминаються букви та ін.

Тактика лікування дисграфії в Центрі стимуляції мозку обирається на підставі причин, форми та складності порушень. Ми використовуємо апаратну терапію щоб відновити функціональність уражених ділянок мозку, а потім залучаємо психолога, логопеда, дефектолога. Не усунувши проблему не можливо досягнути швидкої та стійкої корекції.

Тактика лікування дисграфії в Центрі стимуляції мозку дозволяє назавжди забути про проблеми з письмовим мовленням, мовою, пам’яттю, успішністю – потрібно лише не зволікати зі зверненням до нас.

Діагноз «дисграфія» у дитини – чи можливо обійтися без лікування?

Дисграфія – це порушення оволодіння письмовою мовою, яке характеризується однаковими помилками, що постійно повторюються при написанні через недостатню сформованість вищої психічної діяльності. Що заважає формуванню ВПД та навичок письма? Неможливість мозку впоратися з обробленням сенсорної інформації, що надходить ззовні, занадто великі витрати на втримання рівноваги дитини, через що мозку просто не вистачає ресурсів на опанування навичок письма.

Причини цих порушень часто полягають у тій самій площині, що й причини більшості порушень роботі ЦНС:

 • травматичні пологи;
 • вплив патологічних факторів в перинатальному періоді;
 • органічне пошкодження відділів головного мозку;
 • специфічні стани дитини: аутизм, затримка психічного та мовного розвитку, зниження інтелектуальних здібностей та ін.

Окрім біологічних факторів, існують соціальні фактори, що підвищують ризик виникнення дисграфії:

 • з дитиною мало спілкуються;
 • в сім’ї розмовляють двома чи більше мовами різних мовних груп;
 • люди з оточення дитини теж розмовляють неправильно;
 • відсутність уваги до мовного розвитку дитини.

Якщо дисграфія викликана переважно соціальними факторами, навіть звичайні диктанти для дітей с дисграфією допоможуть суттєво покращити ситуацію. Якщо переважають біологічні фактори, то вправи для виправлення дисграфії необхідно доповнювати апаратними методиками, підібраними відповідно до специфіки та важкості стану дитини.

Фахівці

Карімова Муніра Хамідівна
Карімова Муніра Хамідівна

Логопед-дефектолог

Стеценко Татьяна Ивановна
Стеценко Тетяна Іванівна

Дитячий невролог, епілептолог

Чухліб Ірина Михайлівна
Чухліб Ірина Михайлівна

Логопед-дефектолог, педагог-дефектолог

Ціни

 • Консультація лікаря невролога дитячого (первична)

  60 хвилин

 • Консультація лікаря невролога дитячого (заключна)

  30 хвилин

 • Консультація логопеда

  30 хвилин

 • Заняття з логопедом

  30 хвилин

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті