icon

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті)

phone

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Сб. 09:00 - 19:00 Нед. 09:00 - 18:00

Лікування ДЦП

Дитячий церебральний параліч або ДЦП - одно з порушень розвитку, пов'язане з безповоротними ушкодженнями головного мозку ще на етапі внутріутробного розвитку, а також безпосередньо під час пологів (гіпоксія або родова травма).

Лікування ДЦП у дітей

Дитячий церебральний параліч або ДЦП – одне з порушень розвитку, що пов'язане з безповоротними ушкодженнями головного мозку ще на етапі внутрішньоутробного розвитку, а також безпосередньо під час пологів (гіпоксія чи пологова травма). Візуальними ознаками ДЦП можуть бути рухові порушення, дефекти мовного та психічного розвитку. Досить часто серед ознак ДЦП відмічають і судоми.

Причини ДЦП

Як відбувається пошкодження нервової системи у плоді та немовляті, та що може впливати на плід в період вагітності?

Зазвичай до ДЦП призводять пошкодження головного мозку, що виникають ще на стадії внутрішньоутробного розвитку плоду.

Ураження головного мозку дитини можуть викликати:

 • хронічні статеві інфекції;
 • плацентарна недостатність;
 • хвороби матері під час вагітності (включно з вірусними інфекціями, особливо в першому триместрі вагітності);
 • вплив на плід таких несприятливих факторів, як радіація, хімічні агенти, стресові ситуації.

Навколо нас постійно збільшується кількість побутових та офісних пристроїв, особливо це стосується персональних комп'ютерів та мобільних телефонів, з якими деякі працівники знаходяться цілий день.

Вагітні жінки також все частіше підпадають під вплив електромагнітного випромінювання, яке може викликати у плоді порушення розвитку різних органів та систем, головного мозку теж. Одним із найзначніших механізмів внутрішньоутробного пошкодження плоду, що розвивається є хронічне кисневе голодування його органів та тканин (особливо головного мозку), що виникає внаслідок вищеперерахованих причин.

Іноді причиною розвитку дитячого церебрального паралічу стають пологові травми. Пологовою травмою вважається пошкодження головного мозку під час пологів, коли голівка плоду проходить через пологові шляхи. Нерідко до пошкодження головного мозку призводить порушення кровопостачання головного мозку та його довготривала гіпоксія, тобто недостатність кисню. Як наслідок відбувається загибель окремих ділянок головного мозку малюка (цей процес подібний до інсульту у дорослих).

Варто зазначити, що мозок новонародженої дитини значно стійкіший за мозок дорослого й за впливів, які могли б спричинити загибель дорослої людини, дитина здатна вижити та розвиватися, але з відхиленнями від норми. Тому в процесі патологічних пологів зазвичай страждає дитина, яка вже в утробі була ослаблена певним несприятливим впливом.

Також причиною пошкодження нервової системи дитини може стати конфлікт груп крові та резус-фактору у матері та майбутньої дитини. В таких випадках в організмі матері синтезуються антитіла (особливі білки), що руйнують червоні кров'яні тільця в організмі дитини. Продукти розкладу цих клітин отруюють організм й викликають так звану затяжну жовтуху новонароджених, та пошкоджують нервову систему малюка.

Зазвичай цих ускладнень вдається уникнути, якщо мама дитини вчасно стає на облік в жіночій консультації, протягом вагітності регулярно відвідує лікаря та ретельно виконує його вказівки. Після народження дитини педіатр повинен звернути увагу на один із проявів розкладу червоних кров'яних тілець (жовтуху) та провести вчасне та адекватне лікування.

ДЦП може виникнути й після народження дитини, якщо на першому місяці життя вона переносить важкі інфекційні захворювання, що ускладнюються менінгітом чи енцефалітом, тобто інфекційним процесом, що зачіпає головний мозок.

Лікування дитячого церебрального паралічу

Лікування цієї патології є по життєвим багатомірним процесом, що спрямований на підтримку та відновлення функцій, які були порушені внаслідок хвороби. Та й взагалі поняття «лікування» тут не є слушним тому, що захворювання не піддається повному одужанню, прогноз повністю залежить від форми. Інваліди ДЦП в багатьох випадках здатні нормально жити в соціумі.

В дитячому віці, особливо до 8 років, батькам потрібно докласти максимальних зусиль, щоб реабілітувати дитину. Це пов'язано з тим, що мозок активно розвивається та виконання якихось втрачених чи порушених функцій можуть взяти на себе здорові відділи. Що раніше буде почате лікування та реабілітація ДЦП, тим успішніше буде цей процес.

Лікування ДЦП має переважно симптоматичний характер та зосереджується на тому, щоб максимально розвинути доступні для конкретної дитини рухомі навички.

Лікування повинне забезпечити максимальний відновлювально-корегувальний ефект, під яким мають на увазі розвиток у хворої дитини не лише рухових, але також і мовних, комунікативних та інтелектуальних навичок.

Наш Центр спеціалізується на інноваційних методах розвитку мови та інтелектуального дозрівання й багатьох інших фізичних здібностей.

Слухова терапія в лікуванні ДЦП

Нервова система – дуже тендітний інструмент, який, як відомо, з великими труднощами піддається лікуванню. Що вже казати про таке захворювання, як ДЦП, коли неврологічні зміни несуть за собою м'язову спастику, скутість та напругу (не лише фізичні, але й психологічні), біль скелета та інші згубні наслідки, і все це в хронічній формі. Аудіовзаємодія створює ефект своєрідного анальгетика, що значно зменшує біль, знижує артеріальний тиск, покращує загальний стан імунітету.

Звуки в діапазоні бета, альфа, тета, дельта хвиль в якості вмілої терапії сприяють варіативності серцевого ритму. А доведено ж, що від цього прямо залежить тривалість життя людини.

В нашому Центрі успішно застосовується методика доктора Томатіса та його слухова терапія.

Метод доктора Томатіса, як унікальний засіб аудіально-сенсерної стимуляції, отримав широке поширення серед провідних клінік різних країн світу. В його основі нейроакустичний вплив, при цьому головна суть полягає у відновленні мозку звуками високої частоти.

Томатіс-терапію рекомендують за аутизму, синдрому Дауна та проблемах з мовою, заїкуванні, енурезі, нервових тиках та фобіях, рухових порушеннях типу ДЦП та дефіциті уваги, підвищеної тривожності, проблемах психомоторного розвитку та ПРР.

Відео

Фахівці

Ворошилов Євген Олександрович
Ворошилов Євген Олександрович

Нейрореабілітолог, дитячий лікар, завідувач відділенням нейрореабілітації та фізіотерапії

Жуков Андрій Володимирович
Жуков Андрій Володимирович

Реабілітолог, масажист, ЛФК

Ціни

 • Консультація лікаря невролога дитячого (первична)

  60 хвилин

 • Консультація лікаря невролога дитячого (заключна)

  30 хвилин

 • Електроенцефалографія (ЕЕГ)

  30 хвилин

 • Консультація психолога дитячого

  60 хвилин

 • Консультація логопеда

  30 хвилин

 • Заняття з логопедом

  30 хвилин

 • Логопедичний масаж

  20 хвилин

 • Мозжечкова стимуляція

  30 хвилин

 • ForBrain (Форбрейн)

  20 хвилин

 • InTime (Інтайм)

  30 хвилин

 • Біоакустична корекція (БАК)

  20 хвилин

 • Транскраніальна мікрополяризація (ТКМП)

  20 хвилин

 • Томатис-терапія (1-й курс, 1 заняття)

  120 хвилин

 • Томатис-терапія (2-й курс, 1 заняття)

  1350 грн

  120 хвилин

 • Томатис-терапія (3-8 курси, 1 заняття)

  1300 грн

  120 хвилин

 • Масаж лікувальний загальний дитячий (до 13 років)

  40 хвилин

 • Масаж лікувальний загальний дорослий

  60 хвилин

 • ЛФК

  50 хвилин

 • Апаратна физична реабілітація (Мотомед)

  20 хвилин

 • Гіпербарична оксигенація (ГБО)

  60 хвилин

 • ОКСІ-терапія

  20 хвилин

 • Магнітотерапія низькочастотна (Апарат БТЛ-4000)

  30 хвилин

Вiдгуки

Альбина Рогулина 22.10.2020

5.0
5.0

Лечение ДЦП у детей

Буньковский Евгений Петрович - врач ЛФК реабилитолог и самая большая наша удача за последний год. Моему ребенку 5 лет, диагноз ДЦП. Доктор за полгода лечения сотворил чудо у нас случился огромный прогресс и появилась надежда. Я хочу выразить свою бесконечную благодарность этому специалисту, который буквально всегда, каждую минуту рядом, проявлял терпение и отвечал на все вопросы. С его стороны чувствовалась только забота, сочувствие, сопереживание нашей ситуации. Евгений Петрович всегда на связи, готов принять в удобное для нас время. Его труд невозможно переоценить делает всё, чтобы мой сын ушел из клиники своими ногами. На протяжении всего курса оказывает колоссальную мне поддержку и не дает отчаяться. За что я всегда буду ему благодарна. Только он смог подобрать для нас необходимые процедуры, дающие результат, настроил ребенка на борьбу за полноценную жизнь. И конечном итоге это сработало и дола положительный результат. Спасибо Вам огромное! Благодаря Вам в этом мире обязательно станет на одного счастливого полноценного человека больше! Спасибо, что верите, в нас и даете нам силы не останавливаться.

Лаптева Ирина 09.08.2020

5.0
5.0

Лечение ДЦП у детей

Врач - это призвание. Когда встречаешь таких врачей, как Ольга Геннадиевна - радуешься за русскую медицину! Наблюдая за работой этого невролога, психиатра можно уверенно сказать, что человек выбрал профессию по душе и выполняет ее с полной ответственностью. На приёме у Ольге Геннадиевне она очень внимательно осмотрела нашу дочь с диагнозом ДЦП выслушала, по порядку, развернуто ответила на все накопившиеся у меня вопросы, дала ценные советы. Направила на полное обследование, т. к здоровье у дочери мягко говоря не очень. В работе с ребенком была аккуратной и внимательной, постоянно вела со мной диалог и комментировала свои действия и говорила о прогнозах. Мы только начали свое лечение в этом замечательном центре, но возлагаем на него большие надежды. Особенно нравится нам слуховая терапия. Обратились мы в клинику "Центр Стимуляции Мозга" по адресу г. Киев, пр-т Василия Порика 13-Б по рекомендации друзей и не жалеем. Спасибо вам за надежду!

Юлия 06.06.2020

5.0
5.0

Лечение ДЦП у детей

Огромное спасибо всему персоналу клиники. Очень внимательный вежливый персонал. В особенности хочу поблагодарить Жукова Андрея Владимировича врача - массажиста реабилитолога ЛФК, за чуткость внимательность и проявленный профессионализм и индивидуальный подход, к нашей непростой ситуации, у сына диагноз ДЦП. После тщательного обследования, рентгена и т.д. Андрей Владимирович, не только назначил эффективные процедуры ЛФК. Его волшебные руки просто сотворили чудеса. У нас появилась надежда, а самое главное у нашего Темы теперь боевой настрой и бесконечная вера в успех. Низкий поклон, вам, наш волшебный доктор, мы обязательно вернемся в назначенный срок.

Юрченко А В 01.06.2020

5.0
5.0

Лечение ДЦП у детей

Хочу выразить огромную благодарность врачу - реабилитологу Василенко Михаилу Васильевичу, за помощь поддержку и индивидуальный подход. Василий Михайлович, не только хороший врач, но и замечательный человек. Самое главное в лечении ДЦП - это вера в успех и хороший врач. Нам наконец-то повезло!

Валентина 03.05.2020

4.0
4.0

Лечение ДЦП у детей

Спасибо замечательной клинике за душевный прием и профессиональный персонал. Там есть все для реабилитации особенных деток. Огромная благодарность Ворошилову Евгению Александровичу, за заботу и подаренную надежду. Но к сожалению в связи мы не смогли пройти курс до конца, т.к это очень дорого для нас.

Макаров Михаил 12.04.2020

5.0
5.0

Лечение ДЦП у детей

С проблемой ДЦП обратились в клинику по рекомендации знакомых. Наблюдаемся там уже два года. Спасибо нашему Врачу Козубенко Ольге Геннадиевне, за чуткость внимание и поддержку. Просто профессионал своего дела.

Регина 07.03.2020

5.0
5.0

Лечение ДЦП у детей

Хочу выразить благодарность Козубенко Ольге Геннадиевне - неврологу от бога. Обратились с проблемой ДЦП у ребенка. Спустя месяц процедур ребенок научился лучше координировать свои движения, и для нас это огромный прогресс.

Василенко Елена 29.01.2020

5.0
5.0

Лечение ДЦП у детей

Хочу поблагодарить весь персонал центра стимуляции Мозга за внимательное отношение и профессионализм. В особенности выражаю огромную благодарность врачу-реабилитологу Буньковскому Евгению Петровичу.

Елена 14.12.2019

5.0
5.0

Лечение ДЦП у детей

Обратились в клинику с диагнозом ДЦП у трех летнего сына. Наш лечащий врач Василенко Михаил Васильевич отличный профессионал своего дела. За что огромное спасибо!

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті