icon

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті)

phone

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Нервові тикі у дітей

Нервові тикі у дітей позначають будь-які надлишкові і незрозумілі рухи обличчя або кінцівок. Зазвичай тикі поділяють на симптоматичні, які виникають при різних неврологічних захворюваннях, і психогенні, викликані стресами або травмами.

Лікування нервових тиків у дітей в Києві

Уважні батьки легко помічають будь-які зміни в поведінці та самопочутті дитини, особливо якщо вони очевидні – наприклад, вона почала часто кліпати, періодично смикає плечима та здригається, іноді важко дихає чи дивно ходить. Якщо такі прояви ви помітили у своєї дитини, імовірно, що ви маєте справу з нервовими тиками – одним із поширених психоневрологічних розладів, що виникає в дитячому віці. Настільки поширений, що кожна п’ята дитина віком до 5 років має ознаки тикозного гіперкінеза. Дитина мружиться, часто кліпає, постійно витирає рукою ніс за відсутності нежитю, щулиться чи здригається від голосних звуків – всі це симптоми нервових тиків у дітей не виглядають небезпечними та страшними. З цієї причини батьки відкладають звернення до неврологічної клініки для отримання діагнозу та кваліфікованої допомоги. І даремно, тому, що невинні на перший погляд тики у дитини:

 1. Можуть бути ознакою серйознішого захворювання нервової системи – СДУГ, депресії.
 2. Можуть посилюватися та призвести до ізоляції дитини, яка соромиться спілкуватися з однолітками через невміння контролювати власне тіло.
 3. Часто супроводжуються порушенням уваги та сприйняття, проблемами з координацією та просторовим сприйняттям, сповільненим темпом виконання дій.

Попри фізичний дискомфорт, тики змушують дитину почувати себе незручно, особливо якщо вони вокальні чи помітно зачіпають м’язи обличчя. Все це не сприяє упевненості та успішності, тому ми все ж радимо починати лікування моторних тиків у дітей в Києві, не відкладати на потім. Тим більше, що в Центрі стимуляції мозку лікування подібних розладів займає не багато часу, дозволяє усунути причини явищ та назавжди позбавитися зовнішніх проявів. Головне – не проґавити час тому, що в половині випадків тики не минають із віком.

Тики у дітей: з чим довелося зіткнутися?

Тики – це не судоми, вони мають зовсім іншу природу. За необхідності дитина може їх відтворити, а в деяких випадках – і пригнічувати, хоча це й надзвичайно складно. Тики не виникають при виконанні довільних рухів , тобто коли дитина зосереджена, мають наступні характерні ознаки:

 • миттєвість;
 • раптовість;
 • стереотипність;
 • уривчастість;
 • повторюваність;
 • самовільність;
 • змінну інтенсивність.

Залежно від того, які системи організму задіяні, виокремлюють тики:

 • моторні – рухи м’язів обличчя (інтенсивне кліпання, тремтіння повік, напруга крил носа) та тіла (знизування плечима, «струшу вальні» рухи рук та ніг);
 • вокальні – сопіння, шмигання носом, постійне витирання носа без необхідності;
 • ритуали – ходіння по колу.

Залежно від складності та тривалості симптомів вирізняють тики:

 • транзиторні – спостерігаються не довше 12 місяців;
 • хронічні – тривають довше 12 місяців та зачіпають лише одну систему – вони або моторні, або вокальні;
 • синдром Туретта (СТ) – генералізована форма з поєднанням рухових та голосових тиків.

Причини тиків у дітей дуже різноманітні. Фахівці пов’язують їх з порушенням розвитку мозку в перинатальний період, спадковою схильністю, підвищеною тривожністю, несприятливими обставинами в сім’ї та великою кількістю стресових ситуацій в житті дитини.

Лікування нервових тиків у дітей в Центрі стимуляції мозку усуває симптоми та соціалізує дитину

Центр стимуляції мозку надає послуги лікування нервових тиків у дітей різного віку – від дошкільного до підліткового. Лікування нервових тиків у дітей в Києві починається з діагностики: неврологу необхідно розуміти глибину проблеми та причини, що призвели до цього, щоб розробити індивідуальну схему корекції для вашої дитини.

Лікування нервових тиків у дітей в Центрі стимуляції мозку спрямоване на вирішення двох головних завдань – прибрати фізичні прояви тиків та навчити соціальній адаптації. Перша частина завдання вирішується за допомогою сучасних апаратних методик лікування. Томатіс-терапія, inTime, транскраніальна мікрополяризація, інтерактивний метроном та інші методики допомагають мозку «навчитися» справлятися зі стресами, відновлюють функціональність певних структур мозку. Для покращення навичок соціальної адаптації пацієнти Центра стимуляції мозку працюють з психологом, головне завдання якого – допомогти дитині впоратися з негативним ставленням до тиків, знайти впевненість в собі, навчитися справлятися з тривожністю та напругою.

Ефективність лікування моторних тиків у дітей в клініці багато в чому залежить від батьків, тому в комплекс терапевтичних заходів входить робота з батьками – ми пояснимо яким чином ви зможете допомогти своїй дитині.

Вчасне звернення до Центру стимуляції мозку дозволить уникнути лікування тиків у дітей препаратами з великою кількість побічних дій. Доки ви маєте можливість виправити ситуацію за допомогою неінвазивних методик та психотерапії, телефонуйте та приходьте до клініки.

Відео

Ціни

 • Консультація лікаря невролога дитячого (первична)

  60 хвилин

 • Консультація лікаря невролога дитячого (заключна)

  30 хвилин

 • Електроенцефалографія (ЕЕГ)

  30 хвилин

 • Консультація лікаря психіатра дитячого

  60 хвилин

 • Консультація психолога дитячого

  60 хвилин

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті