icon

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті)

phone

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Сб. 09:00 - 19:00 Нед. 09:00 - 18:00

Що таке барокамера

Барокамера покращує роботу серцево-судинної системи шляхом зміни газового складу крові. Вона призначена для гіпербаричної та гіпобаричної оксигенації (баротерапії).

барокамера

Що таке барокамера

Що таке барокамера в медицині - це герметизована камера, всередині якої тиск нижчий чи вищий за атмосферний. В ній розміщується один чи два пацієнти. Барокамера покращує роботу серцево-судинної системи шляхом зміни газового складу крові. Вона призначена для гіпербаричної та гіпобаричної оксигенації (баротерапії).

Лікування в барокамері в Україні

Сеанс оксигенотерапії в барокамері в середньому триває 40 хвилин, але не довше однієї години. Курс лікування оксигенотерапією складає від 10 до 25 процедур (кількість визначає лікар залежно від захворювань та показань). В середньому проводиться 5 сеансів на тиждень. На початку терапії, протягом перших трьох сеансів, лікарі спостерігають за динамікою здоров'я пацієнта та оцінюють як сприймається баротерапія. Якщо процедури пройшли успішно - призначається повний курс лікування. Вартість курсу та сеансу визначається кожною клінікою самостійно.

Як підготуватися до барокамери

Рекомендації перед процедурою:

 1. Перед процедурою варто сходити до душу. Не можна наносити на обличчя крем, будь-яку іншу косметику.
 2. Не використовуйте парфум чи дезодорант.
 3. Напередодні баротерапії та в день процедури не використовуйте вагінальні свічки.
 4. Прочистить носа.
 5. Перед сеансом баротерапії потрібно зняти всі прикраси.
 6. За 2-3 години до процедури не вживайте їжу.
 7. Перед сеансом варто звільнити сечовий міхур та кишківник.

Які ефекти дає лікування барокамерою

Баротерапія чинить на організм таку дію:

 • антигіпоксичну - насичує кров та тканини киснем;
 • очищувальну - прискорює виведення продуктів обміну речовин;
 • вазопресорну - стабілізує тонус судин, нормалізує внутрішньочерепний тиск, частково знімає набряки під очима;
 • уповільнює запальні процеси;
 • усуває синдром хронічної втоми та виявляє тонізуючу дію.

Показання для лікування барокамерою

Коли потрібне лікування в барокамері дорослим:

 • бронхіальна астма;
 • професійні захворювання водолазів, серед яких Кесонна хвороба;
 • запальні захворювання дихальних шляхів різної етіології;
 • м'язовий біль;
 • отруєння продуктами горіння, отруєння ціанідами та газами;
 • повітряна емболія;
 • краш-синдром, що супроводжується тривалою ішемією тканин;
 • серцеві захворювання: аритмія, стенокардія, інфаркт міокарда, інтоксикація серцевими препаратами;
 • судинні захворювання, хвороби шлунку, нервової та ендокринної системи.

Гіпобарична адаптація - спосіб стимуляції захисних сил та збільшення фізіологічного резерву. Застосовується для лікування таких хвороб:

 • бронхіальна астма;
 • артеріальна гіпертензія першого ступеня;
 • граничні психічні стани, неврози;
 • порушення жирового обміну;
 • стенокардія, постінфарктний стан.

Гіпобарична адаптація показана й здоровим людям, які мають схильність до ішемічної хвороби серця та артеріальної гіпертензії. Як засіб збільшення адаптаційних сил організму використовується для людей, які часто хворіють на застуди.

Протипоказання для барокамери

Лікування в барокамері протипоказане в таких випадках:

 • психічні розлади: епілепсія, острах закритого простору;
 • гіпертонічна хвороба 2 та 3 ступеня;
 • запалювальні захворювання ЛОР органів: отит, синусит, фарингіт та інші;
 • індивідуальна підвищена чутливість до кисню;
 • гострі запалювальні захворювання з високою температурою тіла;
 • абсцес легені, легенева недостатність;
 • ішемічна хвороба серця;
 • нещодавно перенесені черепно-мозкові травми.

Барокамера за вагітності

Барокамера призначається і вагітним. Гіпербарична оксигенація призначається в таких випадках:

 • кисневе голодування плоду;
 • анемія;
 • цукровий діабет чи хронічний гепатит у матері;
 • порушення маткового та плацентарного кровоплину.

Зазвичай оксигенотерапія починається не раніше 12 тижня вагітності. Процедуру призначає гінеколог. Перед сеансом лікування киснем потрібна консультація суміжних фахівців: ендокринолога, отоларинголога, терапевта та призначається лише у випадку відсутності протипоказань. Лікування барокамерою в Києві проводять в Центрі стимуляції мозку.

Барокамера для новонароджених

Лікування новонароджених барокамерою призначається в перші місяці життя. В неонатології лікування кисневою терапією призначається за хронічних та гострих інтоксикаціях, гемолітичної хвороби, за гнійних запалень. Барокамера для новонароджених призначена реабілітувати дітей, які народились:

 • в стані асфіксії;
 • з черепно-мозковими травмами;
 • з функціональними та органічними ураженнями центральної нервової системи.

В клініках барокамера для дітей також використовується для відновлення порушення мозкового кровообігу та гіпотрофії.

Барокамера як засіб профілактики

Баротерапію можна використовувати не лише для лікування, але й з метою профілактики захворювань, як засіб підвищення загальної стійкості організму до зовнішніх шкідливих факторів. Людині, що живе в мегаполісі, наприклад в Києві, та має «середнє» здоров'я, рекомендується щороку проходити оксигенотерапію. Барокамера збільшує працездатність, покращує роботу імунної системи, підвищує стійкість до фізичних навантажень та емоційних стресів. Лікування в барокамері запобігає коронарній хворобі серця та кардіосклерозу. Середня кількість профілактичних сеансів за курс - від 10 до 15.

Відгуки про лікування барокамерою

Пацієнти, що пройшли курс оксигенотерапії в Києві, помічали покращення стану вже після третього сеансу. Інші спостерігали покращення працездатності через 5-7 сеансів. З відгуків про лікування барокамерою:

 1. Відправили на допплерографію. В клініці виявили компенсоване порушення матково-плацентарного кровообігу в першій стадії на 21 тижні вагітності. Призначили сеанси з барокамерою. Після курсу баротерапії показники кровоплину відновились до норми і тепер плоду нічого не загрожує.
 2. Довго хворіла на важке захворювання легень. В клініці взяла консультацію у лікаря щодо баротерапії. Направили на процедуру. Мені призначили 12 сеансів, кожний з яких тривав рівно 1 годину. Помітила, що вже після шостого сеансу мені стало краще і прискорилось одужання, нормалізувався артеріальний тиск і підвищилась рухова активність.
 3. В період вагітності виявили слабкий кровоплин в маткових артеріях. Призначили лікування. Загалом призначили 5 сеансів по 40 хвилин кожний. Перед сеансом було лячно, бо камера видавала шум, але через 3 хвилини я звикла та заспокоїлась. Після процедури мене викотили з барокамери. Після перших двох сеансів ефекту не було, але з третього покращилось самопочуття. Я почала краще спати, а на консультації у фахівця УЗД мені сказали, що кровоплин в маткових артеріях поступово наближається до нормальних показників. Отримала ефективне лікування барокамерою в Україні!

Киснева барокамера в Києві

Центр стимуляції мозку надає послуги лікування барокамерою в Києві. Фахівці нашої клініки зроблять детальну діагностику та складуть індивідуальний план лікування.

В нашому центрі використовується найновіше обладнання, включно - барокамера MACV-PAN ST 901.

Фахівці

Ворошилов Євген Олександрович
Ворошилов Євген Олександрович

Нейрореабілітолог, дитячий лікар, завідувач відділенням нейрореабілітації та фізіотерапії

Ціни

 • Консультація лікаря невролога дитячого (первична)

  60 хвилин

 • Консультація лікаря невролога дитячого (заключна)

  30 хвилин

 • Електроенцефалографія (ЕЕГ)

  30 хвилин

 • Гіпербарична оксигенація (ГБО)

  60 хвилин

Вiдгуки

Короткова Анастасия 02.10.2020

5.0
5.0

Что такое барокамера

Бесконечная благодарность заведующему отделения нейрореабилитации и физиотерапии Ворошилову Евгению Александровичу. В клинику "Центр стимуляции мозга" обратились по причине родовой травмы у ребенка с диагнозом с диагнозом "последствия черепно-мозговой травмы" После тщательного обследования нам, было назначены процедуры лечения и реабилитации. Он не просто нам помог, а сотворил чудо. Вернул веру к врачам. Любимой процедурой нашего сына была барокамера. Наш добрый доктор спасибо вам огромное. Мы обязательно придем на повторный курс.

Валерия 13.09.2020

5.0
5.0

Что такое барокамера

Хочу сказать выразить огромную благодарность всему персоналу "Центра Стимуляции Мозга". На 28 неделе беременности плод проявлял чрезмерную активность, после очередной сдачи анализов у меня выявили нарушение маточно-плацентарного кровообращения в первой стадии. Я обратилась в клинику. Доктор Козубенко Ольга Геннадиевна оказала огромную поддержку, успокоила панику, дала нужные советы, помогла морально и физически подготовится к сеансам барокамеры. После окончания курса баротерапии показатели кровотока возобновились и моему малышу ничего не угрожает. Ольга Геннадьевна - врач от бога и просто замечательный человек. Спасибо вам огромное за лечение и поддержку. Дай Вам бог здоровья и всего самого хорошего. Также хочу отметить доступные цены на все процедуры. Клиника находится: г. Киев, пр-т Василия Порика 13-Б.

Ковалев Родион 06.07.2020

5.0
5.0

Что такое барокамера

Огромное спасибо всем специалистам "Центра стимуляции мозга", особенно доктору Селезнёвой Ольге Ивановне! Это лучший невролог, с которым нам пришлось сталкиваться из-за диагноза нашего мальчика - аутизм. На протяжении всего курса барокамеры доктор всегда была рядом. Ольга Ивановна всегда выслушает, даст дельный совет, и примет нужное решение. Очень радует, что в наше сложное время, существуют ещё такие специалисты! Низкий поклон вам за вашу работу!

Татьяна 16.05.2020

5.0
5.0

Что такое барокамера

Спасибо огромное Ворошилову Евгению Александровичу, за заботу, участие, проявленное к нашей девочке и за возможность пройти процедуру барометрии.

Валентин 14.03.2020

5.0
5.0

Что такое барокамера

Часто болела, за год перенесла два раза воспаление легких. Прошла курс барокамеры, чувствую прилив сил Огромное спасибо Козубенко Ольги Геннадиевне за внимательное лечение и заботу.

Сиваченко Яна 03.02.2020

4.0
4.0

Что такое барокамера

Огромное спасибо доктору - неврологу Селезневой Ольге Ивановне за проявленную заботу и внимание и лечение. Ребенок испытал слабость и патологическую усталость. После полного обследования и сдачи множества анализов. Нам поставили диагноз острая анемия. Уже после третей процедуры, в барокамере, ребенок стал чувствовать намного лучше и живее. Цена конечно кусается, поэтому курс не прошли до конца.

Петрова Елизавета 16.12.2019

5.0
5.0

Что такое барокамера

Хочу поделится своим опытом от прохождения процедур в барокамере. Очень долгое время моего сына (15 лет) мучали головные боли и плохой сон, стал нервным и истеричным. Врач- детский психолог невролог Козубенко Ольга Геннадиевна. Провела обследование и назначила курс баротерапии и медикаментозное лечение и порекомендовала диету, за что я ей безумно благодарна. Уже после третьей процедуры ,мы увидели результат.

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті