icon

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті)

phone

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Тест Векслера

Тест Векслера - один з найвідоміших методів психологічної діагностики та визначення рівня інтелектуального розвитку дитини.

Тест Векслера для дітей у Києві

Тест Векслера для дітей у Києві

Тест Векслера — це найвідоміший спосіб дослідження інтелекту людини. На думку Девіда Векслера — автора методики — більшість наявних тестів на рівень IQ не підходять дорослим людям. Це пояснюється тим, що тести переважно орієнтовані на швидкість реакції людини, і в літніх людей вони можуть спричинити певні труднощі. Тест Векслера для дітей в Києві допомагає побачити, де саме дитина відстає в розвитку. У такий спосіб можна виявити патології та недоліки, які потрібно виправити.

Шкала Векслера — це набір тестів, які дозволяють визначити особливості інтелекту людини. Спочатку тестом користувалися переважно в англомовних країнах, але з часом тест був перекладений і адаптований для України.

Показання для тестування Векслера

Тест Векслера для дітей допомагає встановити коефіцієнт інтелектуального розвитку дітей, у яких процес протікає за всіма нормами, і дітей із затримками розумового розвитку. Комбінуючи тест Векслера з іншими методами, фахівець може виявити у випробуваного неврологічні та психічні захворювання.

Основна причина, через яку варто пройти тест на інтелект дитини, — це низький рівень успішності в школі. Крім визначення рівня інтелектуального розвитку, тест Векслера також використовують у разі таких симптомів:

 • браку самостійності;
 • нерозуміння жартів;
 • нездатності засвоїти правила поведінки;
 • потреби постійного контролю.

Тест Векслера проводять також у разі аутизму, дитячого церебрального паралічу (ДЦП) та інших причин, коли потрібно оцінити розумовий розвиток дитини.

Тестування не проводять, якщо дитина не говорить, оскільки в такому випадку тест Векслера не має сенсу.

Варіанти тесту Векслера на інтелект

Методика Векслера розрахована на різні вікові категорії, що впливає на класифікацію завдань.

WAIS

Шкала інтелекту Векслера, яка проводиться для вимірювання коефіцієнту інтелекту в дорослих. Завдання опитувальника типу WAIS розроблені на базі відомих методик, які використовують психіатри для клінічного дослідження пацієнтів старше 16 років.

WISC

Тест WISC застосовується для дослідження інтелекту дітей і підлітків від 6 до 16 років. Це основна методика діагностики інтелектуальної сфери дитини. Тест WISC, як і доросла версія, розділений на два розділи, де:

 • перший оцінює мовний інтелект;
 • другий досліджує невербальну сферу.

Під час аналізу результатів WISC використовується спеціальна шкала, що оцінює знання відповідно до віку дитини. За результатами дослідження фахівці можуть:

 • виміряти загальний рівень інтелекту;
 • оцінити загальну ерудицію та розумові здібності;
 • визначити тип мислення й пам’яті;
 • виявити причини недостатньої успішності в школі;
 • спрогнозувати можливі труднощі, які можуть виникнути в процесі навчання;
 • дізнатися, чи розвивається розумова відсталість або затримка розвитку;
 • виявити обдарованість дитини, щоб визначити в якому вузькоспеціалізованому класі їй краще продовжити навчання;
 • розробити стратегію корекційної роботи та розвивальних занять.

Тест WISC триває майже 1,5 години. За підсумком проведення фахівець включає в загальну кількість балів результати загального IQ, а також показники вербального й невербального інтелекту. Отримані цифри дозволяють оцінити коефіцієнт інтелекту дитини та скорегувати її подальший розвиток.

WPPSI

Шкала WPPSI призначена для тестування дітей від 2 років 6 місяців до 7 років 7 місяців. Методика використовується для того, щоб дізнатися, на скільки дитина готова до школи, та як розвинені її когнітивні здібності. Опитувальник також ефективний під час діагностики маленьких пацієнтів із порушеннями в розвитку інтелекту, оскільки дає змогу вчасно почати корекцію психологічних розладів.

Суть методики Векслера

Технологія проведення тесту Векслера на інтелект передбачає послідовне виконання 11 завдань, серед яких:

 • 6 завдань вербального типу, оцінюються за відповіддю випробовуваного;
 • 5 — невербальних, де результатом стає здатність маніпулювати з невербальним матеріалом.

Завдання поступово ускладнюються.

Як відбувається тестування?

Спочатку психолог знайомиться з дитиною, невимушено спілкується з нею та оцінює рівень її мотивації на виконання завдань. У деяких випадках дитина не налаштована виконувати завдання, і тоді її неможливо змусити. Проте досвідчений фахівець цілком може зацікавити малюка.

Для цього перші завдання дитячого тесту Векслера психолог може виконати разом із дитиною, всіляко їй допомагаючи. Решту — дитина проходить уже самостійно.

Після завершення тесту фахівець підсумовує результати, спілкується з батьками, дає рекомендації та обговорює з ними виявлені проблеми та шляхи їх подолання.

У середньому тестування за методом Векслера триває 1,5–2 години.

Результати тесту Векслера

Випробування складається з 12 субтестів, які розподіляються на вербальну й невербальну шкалу. Завдання спрямовані на оцінювання різних сторін інтелекту дитини.

Тест Векслера не тільки визначає рівень інтелекту, але і вказує на сфери інтелектуальної діяльності, які мають найнижчий рівень розвитку. Якщо випробовуваний отримав низький бал хоча б за однією з частин тестування, це вже може свідчити про патологію психічного розвитку або нервовий розлад.

Коли проводиться тест на IQ, дитячий психолог повинен враховувати безліч нюансів. Іноді тиха та спокійна дитина може відразу не показати високий результат. Хоча це зовсім не є показником того, що дитина має затримки розвитку. Скоріш причина в тому, що візуальне мислення дитини випереджає вербальне. Щойно така дитина починає читати, вона легко надолужить навички спілкування.

Методика проведення тесту Векслера дає змогу визначити напрямок розвитку дитини та зрозуміти, у чому вона розкриється найкраще.

Переваги дитячого тесту Векслера

Тест IQ Векслера дає розуміння сильних і слабких сторін дитини, її можливостей, а також дозволяє відстежити динаміку її розвитку. У тому числі дозволяє дізнатися коефіцієнт інтелекту в дітей із розладами аутичного спектра, дислексією та розладами мови.

Дитячий варіант шкали інтелекту Векслера призначають в освіті, психології, профорієнтації та інших сферах. Особливість дитячого тесту в тому, що під час експерименту відбувається чергування мовленнєвої та невербальної частин, щоби дитина максимально легко виконувала завдання.

Переваги тестування в Центрі стимуляції мозку

Тест Векслера пройти можна в Києві, у Центрі стимуляції мозку. Діагностику проводить сертифікований психолог, який має багатий досвід роботи з дітьми. Після тесту рекомендується коротка консультація за його результатами (30 хвилин), під час якої психолог детально прокоментує отримані результати та надасть кваліфіковані рекомендації щодо усунення слабких сторін та активізації сильних.

У Центрі також є можливість пройти всю необхідну корекційну роботу й розвивальні заняття в разі виявлення інтелектуальних відхилень і порушень.

Лікарі

У Центрі стимуляції мозку працюють досвідчені фахівці з високою кваліфікацією: дитячий психолог, дитячий невролог, дитячий психіатр. Тому кожен пацієнт зможе отримати в нас комплексну діагностику та особистий план лікування, що враховує індивідуальні особливості конкретного випадку. Записатися на консультацію, щоби пройти тест за шкалою Векслера можна на сайті або за телефоном.

Зв’яжіться з нашим менеджером уже сьогодні, щоби пройти тест Векслера в Києві, на Подолі, в досвідчених фахівців.

Фахівці

Ціни

 • Консультація лікаря невролога дитячого (первинна)

  60 хвилин

 • Консультація лікаря психіатра дитячого (первинна)

  60 хвилин

 • Тест Векслера (від 6 до 16 років) Дитячий

  1015 грн

  120 хвилин

Ліцензії та сертифікати

Ліцензія серія АЕ №282410

Ліцензія серія АЕ №282410

Сертифікат UA229123

Сертифікат UA229123

Сертифікат UA229124

Сертифікат UA229124

Сертифікат UA229123 (англ.)

Сертифікат UA229123 (англ.)

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті