icon

Адреси клінік

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті )

м. Сколе, вул. Стрийська, 19 (незабаром відкриття) (На карті)

м. Київ, вул. Композитора Мейтуса, 5 (На карті)

м. Біла Церква, вул. Гагаріна 37А (На карті)

phone

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Чи лікується синдром Дауна?

Синдром Дауна спричиняється хромосомною аномалією та не піддається повному лікуванню, але постійний та правильний медико-педагогічний супровід допомагає дітям з ознаками синдрому Дауна досягати успіхів у соціалізації та розвитку навичок самообслуговування.

Синдром Дауна

Чи лікується синдром Дауна?

Синдром Дауна — це один з різновидів хромосомних патологій, який проявляється наявністю в каріотипі 47 хромосом (на одну більше від норми). Зайва хромосома з'являється внаслідок наявності у 21-й парі хромосом не двох, а відразу трьох копій генетичного матеріалу. Оскільки захворювання генетичне та складне, варто докладно відповісти на питання, чи лікується синдром Дауна, і чи можна адаптувати дітей із таким захворюванням до дитячого садка та школи.

Звернення до «Центру Стимуляції Мозку» у Києві допоможе підібрати індивідуальну програму реабілітації із застосуванням сучасних методик.

Класифікація синдрому Дауна

Синдром Дауна у дітей проявляється в трьох основних формах:

З формою синдрому Дауна прямо пов’язане те, як дитина буде розвиватися в майбутньому. Передбачається, що відставання в розвитку дітей із мозаїчним різновидом патології менше, ніж при інших видах синдрому.

Етіологія

Основні причини синдрому Дауна:

Етіологія розвитку цієї генної аномалії поки недостатньо вивчена. В пошуку причин синдрому Дауна частіше виявляється проста трисомія. Спостереження фахівців показують, що аномалія ніяк не прив’язана до способу життя, національності та місця проживання батьків. Ймовірність народження дитини із синдромом Дауна зростає у разі:

Виношування дитини з хромосомною аномалією нерідко закінчується мимовільним перериванням вагітності на 3–6 тижні. Якщо гестація зберігається, то діти зазвичай народжуються доношеними.

Симптоми синдрому Дауна

Симптоматика відрізняється з огляду на ступінь синдрому Дауна. Зазвичай діагноз встановлюється на етапі допологової діагностики або відразу після пологів. Синдром Дауна, клінічні прояви якого не були виявлені під час скринінгових обстежень вагітної, визначаються неонатологом під час первинного огляду немовляти за зовнішніми ознаками.

У новонароджених із синдромом Дауна наявні такі особливості анатомії (в тих чи інших комбінаціях):

При транслокаційній формі зовнішні ознаки синдрому Дауна виражені значніше. При мозаїцизмі зовнішні прояви залежать від частки змінених клітин. Також під час огляду дитини можуть виявлятися такі симптоми синдрому Дауна:

У більшості дітей є системне мовне порушення, відставання в інтелектуальному розвитку (легке, середнє), зрості та моторному розвитку. Після статевого дозрівання в дівчат із синдромом Дауна місячні цикли часто бувають ановуляторними, а фертильність сильно знижена. Більшість пацієнтів є безплідними. Багато хто страждає від ожиріння. Тривалість життя зазвичай становить 50–60 років.

Особливості синдрому Дауна у дітей

Діти з цієї хромосомною аномалією часто хворіють інфекційно-запальними захворюваннями дихальних шляхів: ГРВІ, тонзилітами, аденоїдитами, отитами та пневмоніями. Їх перебіг агресивний, тому до 5-річного віку високий ризик летального результату.

Ускладнення синдрому Дауна

У процесі дорослішання дитини синдром Дауна провокує такі характерні стани та захворювання:

Методи діагностики

Для діагностики синдрому Дауна під час вагітності проводиться два скринінги:

Отримані дані допомагають фахівцям прогнозувати ймовірність хромосомних відхилень. Під час оцінювання результатів враховується вік матері. У разі високого ризику аномалій виконується біопсія ворсинок хоріона, амніо- або кордоцентеза з подальшим цитогенетичним аналізом і консультацією лікаря-генетика. Якщо аналіз на синдром Дауна виявився позитивним, то батьки мають право самі ухвалювати рішення щодо доцільності переривання або збереження вагітності.

Усім пацієнтам із цим діагнозом на перших роках життя рекомендується проведення обстеження для оцінки характеру та ступеня порушень. Основні діагностичні методики:

Реабілітація дітей із синдромом Дауна

Синдром Дауна спричиняється хромосомною аномалією та не піддається повному лікуванню, але постійний та правильний медико-педагогічний супровід допомагає дітям з ознаками синдрому Дауна досягати успіхів у соціалізації та розвитку навичок самообслуговування.

Необхідність у професійній лікарській та педагогічній допомозі продиктована тим, що розвиток дітей із синдромом Дауна є уповільненим, а для його корекції потрібні спеціальні навички. Для поліпшення моторної функції рекомендуються заняття ЛФК і фізіопроцедури, для корекції мовлення — систематична робота з логопедом.

Якщо реабілітація при синдромі Дауна проводиться в повному обсязі, це дає змогу досягти успіхів у розвитку дитини та мінімізувати ризики можливих ускладнень. У «Центрі Стимуляції Мозку» пацієнтам доступний повний спектр послуг: консультації досвідчених лікарів і фахівців із корекційної роботи, арт-терапія, сенсорна інтеграція, логопедичний масаж, бобат-терапія, ForBrain, рефлексотерапія тощо. Реабілітація допомагає дітям навчатися в спеціальних корекційних і звичайних школах.

Профілактика синдрому Дауна

Специфічних методів профілактики синдрому Дауна немає. Попередити народження дитини з хромосомними порушеннями допоможе попереднє генетичне консультування (особливо, якщо в родині були випадки народження дітей із синдромом Дауна) і відмова від планування вагітності після 35 років.

Який лікар лікує синдром Дауна?

Насамперед лікуванням синдрому Дауна займається невролог, а також з огляду на форму захворювання інші профільні спеціалісти. Щоб дізнатися, які реабілітаційні заходи потрібні вашій дитині, звертайтеся в «Центр Стимуляції Мозку». Наші пацієнти отримують медико-педагогічний супровід від кваліфікованих неврологів, генетиків, логопедів, масажистів, психологів, окулістів та інших лікарів.

Джерела

Вiдгуки

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті