icon

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті)

phone

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Нд. 08:30 - 20:00

Перинатальне ураження ЦНС

Перинатальне ураження ЦНС - це не один, а кілька діагнозів, які мають на увазі порушення функцій роботи в головному мозку новонародженої дитини і можуть привести до стійких неврологічних наслідків в більш старшому віці.

Перинатальне ураження ЦНС у дітей

Лікування перинатального ураження ЦНС в Україні – послуга, за якою звертається ледь не половина пацієнтів нашої клініки, адже такий діагноз отримують від 5 до 55% новонароджених. Подібній поширеності сприяє кілька причин. По-перше, не чіткі межі діагнозу, куди входять різні за локалізацією та силою ураження тканин спинного та головного мозку. По-друге, статистика включає всіх дітей з перинатальним гіпоксично-ішемічним ураженням ЦНС незалежно від його ступеня – навіть з легкими перехідними порушеннями, які зазвичай компенсуються до одного року.

Але чи можуть батьки та дільничний педіатр «на око» визначити, чи порушення у певної дитини – саме такого характеру, минуть самі собою, а не стануть серйозною проблемою в майбутньому? Якщо вас щось турбує в стані дитини, одразу ж звертайтеся до клініки з діагностики та лікування перинатального ураження ЦНС «Центр стимуляції мозку». Завдяки сучасному обладнанню та унікальному досвіду неврологів ми виявляємо перинатальне ураження ЦНС будь-якого ступеня тяжкості та надаємо клінічні рекомендації стосовно подальших дій. Раннє звернення до клініки – найкраще, що ви можете зробити для своєї дитини:

 • в найніжнішому віці, коли мозок ще продовжує дуже активно розвиватися, адекватна терапія сприяє дозріванню нових клітин замість тих, що загинули;
 • ширший спектр можливостей – ми можемо використовувати майже всі методи впливу, які є в Центрі;
 • вартість послуги нижча – для лікування перинатального ураження ЦНС гіпоксично-ішемічного генезу у новонароджених необхідно менше курсів, ніж для корекції уражень у дитини 3-4 років.

Наслідки перинатального ураження ЦНС (ПУ ЦНС) можуть бути різними: від легких психічних, мовних, моторних порушень до серйозних діагнозів (епілепсія, ДЦП, гідроцефалія).

Класифікація перинатальних уражень нервової системи у новонароджених

Для класифікації уражень та обрання ефективних методів впливу необхідне розуміння причин порушення в роботі ЦНС. В клініці роботу з кожним новим пацієнтом починають з пошуку чи конкретизації причини, що спровокувала ураження:

 • гіпоксія – недостатнє живлення тканин мозку киснем; можливе як у внутрішньоутробному розвитку (вади розвитку плоду, низький рівень гемоглобіну), так і під час пологів (стрімкі пологи, обвивання пуповиною);
 • травми – механічні впливи, які прямо чи опосередковано призводять до загибелі клітин мозку;
 • респіраторні інфекції та інфекції, що передаються статевим шляхом;
 • токсичні речовини, що викликають порушення обміну речовин – лікувальні препарати, алкоголь, куріння під час вагітності.

Причина ураження впливає на симптоматику, планування корекції та прогноз терапевтичних заходів. Окрім того, варіативність симптомів визначається ще й періодом захворювання – всупереч відмінності причин, що викликають його, перебіг проходить три основних періоди:

1. Гострий.
1-й місяць життя. Характерні симптоми: підвищена збудливість, гіпертонус, тремтіння кінцівок, підборіддя, ігнорування грудей.

2. Ранній поновлювальний період ПУ ЦНС.
2-3 місяць життя. Характерні симптоми: затримка темпів психічного та мовного розвитку, підвищена рухова активність та збудливість дитини, синдром рухових порушень, епілептичні напади, проблеми з ковтанням, жуванням, сповільнений розвиток міміки, мови, гідроцефальний синдром та ін.

3. Пізній поновлювальний період ПУ ЦНС.
з 4 місяців до 1 року (до 2 років у недоношених дітей). Характерні симптоми: бідність міміки, затримка гугукання та белькотіння, індиферентне ставлення до навколишнього світу, предметів у тому числі до іграшок.

4. Наслідки захворювання.
Прямо залежать від того, чи було надано допомогу дитині в попередніх періодах. Її відсутність чи уривчастий характер призводять до формування стійких станів та синдромів: СДУГ, епілепсії, ДЦП, алалії, ЗПР, дизартрії та інших.

Лікування перинатального ураження ЦНС у дітей в клініці, найкращій в Україні

Лікування перинатального ураження ЦНС в клініці базується на двох принципах: комплексність лікувальних заходів та індивідуальність загального терапевтичного впливу. Висока точність діагностики з елементами метамерного підходу дозволяє працювати з наймолодшими пацієнтами.

В кожному випадку комплекс методик індивідуальний та широкий, може містити медикаментозне лікування, інноваційні методики стимуляції функціональних відділів мозку, фізіотерапію та масаж. Для старших дітей – логопедичну та педагогічну корекцію, психологічну допомогу. Позитивна динаміка лікування в Центрі стимуляції мозку є завжди, різні лише її темпи – чим раніше воно почнеться, тим вища ефективність.

Тому не відкладайте свій дзвінок – телефонуйте, записуйтесь на консультацію до невролога та даруйте своїй дитині можливість позбавитись наслідків перинатального ураження.

Автор статті:
Козубенко Ольга Геннадіївна
Спеціальність: неврологія, дитяча неврологія
Стаж: 18 років

Відео

Фахівці

Ворошилов Євген Олександрович
Ворошилов Євген Олександрович

Невролог, нейрореабілітолог, завідувач відділенням нейрореабілітації та фізіотерапії

Карімова Муніра Хамідівна
Карімова Муніра Хамідівна

Логопед-дефектолог

Стеценко Татьяна Ивановна
Стеценко Тетяна Іванівна

Дитячий невролог, епілептолог

Ліцензії та сертифікати

Сертифікат ISO 9001-2015 UA229123

Сертифікат ISO 9001-2015 UA229123

Сертифікат ISO 9001-2015 UA229123 (ENG)

Сертифікат ISO 9001-2015 UA229123 (ENG)

Сертифікат ISO 9001-2015 UA229124

Сертифікат ISO 9001-2015 UA229124

Ліцензія № 282410

Ліцензія № 282410

Ціни

 • Консультація лікаря невролога дитячого (первинна)

  60 хвилин

 • Консультація лікаря невролога дитячого (заключна)

  30 хвилин

 • Консультация нейрореабілітолога для дітей

  45 хвилин

 • Консультація логопеда (первинна)

  30 хвилин

 • Заняття з логопедом

  30 хвилин

 • Транскраніальна мікрополяризація (ТКМП)

  20 хвилин

 • Масаж лікувальний загальний дитячий (до 13 років)

  40 хвилин

 • ЛФК

  50 хвилин

 • Масаж лікувальний спини (дитячий)

  30 хвилин

 • Масаж лікувальний загальний підлітковий (14-17 років)

  60 хвилин

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті