icon

м. Київ, пр-т Василя Порика 13-Б (На карті)

phone

+38 (044) 364-20-04 +38 (093) 170-16-59

Пн.-Сб. 09:00 - 19:00 Нед. 09:00 - 18:00

Бобат-терапія

Бобат-терапія являє собою реабілітаційну методику, суть якої полягає в стимуляції правильних рухів шляхом впливу на певні точки тіла.

Бобат-терапія

Бобат-терапія являє собою реабілітаційну методику, суть якої полягає в стимуляції правильних рухів шляхом впливу на певні точки тіла. Це особливий підхід до відновлення рухової діяльності, що дозволяє повністю витіснити патологічні рухові рефлекси і довести до автоматизму правильні. Завдяки йому можна вивести м'язи зі стану пасивності і навчити людину з ураженням центральної нервової системи повністю володіти своїм тілом.

Реабілітація за методом Бобат дозволяє досягти не тимчасового, а стійкого ефекту: навички, отримані в результаті, закріплюються на все життя. Вміти здійснювати елементарні дії, навчитися самостійно їсти, одягатися, читати, писати - всього цього можна досягти, пройшовши повний курс занять. Для людини з ДЦП або будь-яким іншим ураженням нервової системи це реальна можливість опанувати тими навичками, які їй необхідні для повноцінного життя.

Особливості методики бобат-терапії

Згідно з концепцією, покладеної в основу бобат-терапії, секрет відновлення і формування правильної рухової активності полягає у взаємодії тіла і психіки. В рамках даної реабілітаційної програми за рахунок певних рухів вплив здійснюється на головний мозок, в збої роботи якого, згідно з думкою авторів методики, і криється причина порушення моторного розвитку.

Розробники Бобат-терапії вважали, що нервова система не може гармонійно розвиватися, якщо в процесі передачі головного мозку імпульсів, що виходять від дихальних тактильних, зорових, слухових і інших сенсорних аналізаторів, відбувається найменший збій. На їхню думку, успішно вирішити проблему можна за рахунок безперервної стимуляції всіх сенсорних здібностей людини.

Бобат-терапія не передбачає наявність стандартної схеми занять. Вправи відбираються виключно ті, які, на думку фахівця, повинні привести до поліпшення стану. Для цього проводять попередню консультацію, запис на яку зазвичай рекомендується зробити заздалегідь. Спочатку лікар визначає ступінь відхилень, оцінює здатності пацієнта до статичних і динамічних навантажень, перевіряє, які саме рухи у пацієнта виходить виконувати досить добре, які насилу, а які зовсім не під силу. Тільки після проведеної на консультації діагностики складається індивідуальний комплекс вправ.

Заняття за Бобат-терапією проходять в ігровій формі. При їх проведенні використовується різний інвентар, зокрема гімнастичні роли, мати, гойдалки, м'ячі, спеціальні валики, розвиваючі іграшки, ті чи інші побутові предмети та ін. Вправи в арсеналі найрізноманітніші: для розслаблення, зміцнення і розтяжки м'язів, освоєння правильних рухів, оволодіння навичками утримання пози та ін.

Користь

Бобат-терапія дозволяє:

  • знизити м'язову напругу і нормалізувати тонус м'язів
  • стимулювати нормальний моторний розвиток
  • розширити амплітуду руху суглобів
  • виправити м'язовий дисбаланс
  • сформувати усвідомлені керовані рухи
  • розвинути м'язову пам'ять
  • адаптувати дитину з ДЦП до повноцінного життя, тобто навчити
  • виконувати необхідні у повсякденні рухи
  • удосконалювати сенсорні здібності

В ході реабілітації за методом Бобат з кожним заняттям фахівець залучає до роботи все більше і більше частин тіла, допомагаючи навчитися володіти ними злагоджено. Так, у пацієнтів з ДЦП та іншими патологіями нервової системи, що супроводжуються порушенням рухової активності, тіло поступово набуває здатності функціонувати як єдине ціле.

Одним з головних переваг Бобат-терапії є те, що вона адаптована до звичайної діяльності хворого. Після закінчення реабілітації, людина зможе сама себе обслуговувати, таким чином, отримавши можливість вести самостійний спосіб життя.

Показання

Бобат-терапія зарекомендувала себе як один з найбільш ефективних методів стимуляції розвитку тілесної моторики і відновлення м'язового тонусу. Однаково дієва вона як при вроджених патологіях, так і придбаних протягом життя. Підходить і дітям, причому навіть дитячого віку, і дорослим.

Заняття по Бобат-терапії рекомендовані в складі комплексного лікування пацієнтам з ДЦП та іншими видами паралічу, пірамідальної недостатністю, синдромом м'язової гіпотонії, вродженої дисплазією тазостегнових суглобів (вивихом стегна, зокрема), різними дефектами розвитку хребта. Застосування даної методики показано при затримці психомоторного розвитку, церебральних порушеннях, дискінетичном синдромі і вроджених патологіях головного мозку, що супроводжуються моторної дисфункцією.

Курс занять по системі Бобат призначають в рамках реабілітації після інсульту, черепно-мозкових травм і поразок електрострумом. Крім того, Бобат-терапія ідеально підходить для відновлення після енцефаліту, поліомієліту та інших інфекцій ЦНС.

Застосування Бобат-терапії вважається недоцільним при наявності виражених психічних порушень. Відвідувати заняття по даній методиці не рекомендується в період протікання в організмі гострих запальних процесів, особливо що супроводжуються лихоманкою. Також сеанси протипоказані в активному періоді приступів епілепсії.

Де пройти?

Бобат-терапію в Україні почали застосовувати вже досить давно. У Києві є чимало клінік, які включили в спектр своїх послуг заняття за даною методикою. Запис до фахівців по Бобат-терапії в Києві здійснюється в Центрі стимуляції мозку.

Середня ціна на одне заняття по Бобат-терапії в Україні становить 500 грн. Зазвичай на один сеанс відводиться близько години. Кількість занять в курсі Бобат-терапії може варіюватися в залежності від ступеня прогресування патології. Найчастіше призначається 12-18 сеансів. Середня ціна на повний курс Бобат-терапії в Україні, розрахований на таку кількість занять, становить близько 7000-9000 грн. В цілому ж, все залежить переважно від цінової політики обраної клініки.   

Центр стимуляції мозку в Києві пропонує пройти курс Бобат-терапії за демократичною ціною. Фахівці клініки, під керівництвом яких буде проводитися реабілітація, володіють достатньою кількістю досвіду роботи за даною методикою і успішно продовжують практикувати її застосування. Ціна на одне заняття по Бобат-терапії тут становить 450 грн. Так як раніше, ніж почати проходити курс занять, необхідно отримати консультацію лікаря, щоб уникнути усіляких непорозумінь рекомендується зробити попередній запис.

Залишити відгук:

Ваша оцінка:

Ваша оцінка:

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Запишіться на прийом

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті

Відправляючи цю форму, ви підтверджуєте свою згоду з політикою передачі і використання даних на цьому сайті